Nebezpečný chodník a zjazd

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Nebezpečný chodník a zjazd. Ani chodník ani zjazd. Autá si tam ničia podvozok a chodci za klzka padajú ma šikmine. A skúste prejsť kočíkom!

18. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

túto lokalitu má v správe hlavné mesto, preto požiadame kolegov na magistráte o odpoveď. Zároveň im tento podnet posielame.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
28. december 2017

Anna Perichtová-Levická

Opäť to isté, cesta opravená a že pre chodcov je to nevyhovujúce, už toľko rokov, že sme si na to zvykli, akosi zodpovední ani nevnímajú...som však rada, že je to už v riešení...
02. september 2018

Ivana

Zaujimalo by ma, aky posun v tejto veci nastal. Ak tuto cast sofer nepozna, tak si tu poskodi auto a ako bolo spominane, prejst tadialto s kocikom je nemozme bez toho, aby som nemusela vstupit az na vozovku!
12. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
02. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podľa našich informácií je komunikácia v správe MČ Rača.

Ďakujeme a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
02. október 2018

Ivana

Bolo by fajn, ak by sa riesenia problemu ujala MC Raca (za predpokladu, ze posledny prispevok je pravdivy) :) Alebo sa bude cakat kym tu dojde k nejakemu nestastiu a bude to v televiznych novinach?
03. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

naďalej máme za to, že riešenie tohto úseku by mal riešiť magistrát hlavného mesta. Svedčí o tom aj tento zo dňa 7.11. 2017, kde referent oddelenia cestného hospodárstva na magistráte podrobne vysvetľuje, prečo najskôr na tomto úseku došlo k náprave a potom sa to dalo do pôvodného stavu. Rovnako prisľubuje, že v roku 2018 sa k problému vrátia a vyriešia ho.

Dobrý deň pani Miklánková.

... Dodávateľ v dobrej vôli vyriešil situáciu predmetného vjazdu na vlastné náklady, avšak tento stav s takmer metrovým prevýšením bol síce čiastočne bezbariérový, ale zase skutočne život ohrozujúci. Zábradlie, ktoré by podľa niektorých domnienok situáciu vyriešilo, nie je možné takto osadiť do existujúceho vjazdu. Dodávateľ bol požiadaný vrátiť miesto do predchádzajúceho stavu.
Situácia je teraz (žiaľ) rovnaká ako pred opravou, ale v prvom rade sme museli rýchlo napraviť situáciu, ktorá by mohla mať oveľa vážnejšie následky.
Verím, že občania budú mať pochopenie, v rámci budúcoročných opráv by sme chceli toto miesto vyriešiť.
Opakujem, že išlo primárne o opravu vozovky, nie chodníkov.

Ďakujem za Vaše pochopenie.

Ing. Martin Kubala
správca komunikácií Ba III.

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hl. mesta SR Bratislavy
T: +421 259 356 754
E-mail: [email protected]
Hlavné mesto SR Bratislava
Primaciálne nám. 1
814 99 Bratislava
http://www.bratislava.sk/

Zároveň by sme chceli dať do pozornosti stránku https://bratislava.blob.core.windows.net/media/Default/Dokumenty/Zoznam%20komunik%C3%A1ci%C3%AD%20na%20%C3%BAzem%C3%AD%20hlavn%C3%A9ho%20mesta%20SR%20Bratislavy.pdf

kde je uvedený zoznam komunikácií, v ktorom sú rozdelené komunikácie v abecednom zozname, podľa správy. Pod poradovým číslom 775 je uvedená Kubačova ulica ako komunikácia II. triedy. Správcom komunikácií II. triedy je magistrát, ktorý zabezpečoval aj celoplošnú opravu tejto komunikácie spolu aj s chodníkmi. V dotknutej časti je Kubačova ulica na parc. č. 891/136 a táto je ohraničená zo strany rodinných domov, ich oplotením a na druhej strane zeleňou za chodníkom. Inkriminovaný chodník v podnete je teda v správe magistrátu.

Mestská časť Rača bude v prípade opravy nápomocná a máme záujem na oprave spolupracovať, ale zadanie musí prísť z hlavného mesta.

Ďakujeme za pochopenie

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
03. október 2018

Rasto

Toto je žiaľ príklad, ako nefunguje samospráva v BA. Takže chodiť po šikmine alebo vstupovať na vozovku je zrejme bezpečné. Alebo tam teraz vbehnúť autom. A zábradlie nie je všeliek, mohli tam dať napr. umelý obrubník s reflexnými prvkami. Hlava XXII je nič oproti tomuto mestu...
02. október 2019

Martin Uváček

Žiadna zmena ani po roku.
02. október 2019

Ivana

Aj toto je jeden z dovodov, preco sa v blizkej buducnosti z Bratislavy odstahujeme. Neschopnost riesit zakladne podnety od obcanov.
07. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií. Máme teraz nový systém na registráciu podnetov a veríme že aj vďaka nemu sa postupne podarí odstrániť takéto situácie

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
29. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

jedná sa o vjazd k bytovým domom, ktorý nie je v našej správe a predchádzajúci správca na ňom iba opravil povrch pri celkovej oprave Kubačovej, ktorý bol v zlom stave.

S pozdravom

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
09. marec 2020

Martin Uváček

Zo smeru od Mudrochovej je to veľmi nepríjemné a nebezpečné miesto.
08. december 2020

Odpoveď samosprávy

Podnet presúvame späť do zodpovednosti Magistrátu nakoľko ide o predĺženie chodníka, ktorý spravuje Magistrát. Prípravu a financovanie úpravy chodníka musia preto zabezpečiť kolegovia, ktorí v minulosti už raz priestor preasfaltovali.

Zároveň nám nie je jasné akým spôsobom by prebiehala následná starostlivosť o nový úsek chodníka, keby ho financovala mestská časť zo svojich vlastných zdrojov. Z takéhoto nastavenia veci by vyplývalo, že mestská časť sa bude starať o približne osem metrov chodníka a jeho zvyšok pozdĺž celej Kubačovej by spravoval Magistrát. Toto by vytvorilo ešte väčší chaos pri správe verejných priestorov ako je to dnes.

Ako Mestská časť Bratislava - Rača sme pripravení poskytnúť pri riešení tohto podnetu potrebnú súčinnosť.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
08. december 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
16. december 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
20. február 2021

Martin Uváček

Zatiaľ žiadna konkrétna odpoveď z magistrátu.
26. január 2022

Martin Uváček

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený Akurát si tam zas niekto zasekol podvozok auta. Je to naozaj nebezpečné miesto.
08. marec 2022

Marián Luha

Kafendova-chodník-bariéra na chodníku

Chodim okolo toho na Kafendovej takmer denne, ale až dnes som si uvedomil že by tam mohol niekto spadnúť. Súhlasíte prosím?
09. marec 2022

Marián Luha

napíšem o tom článok na www.racianskyvecernik.sk, požiadal som dnes Magistrát o stanovisko a oslovím aj vedúceho životného prostredia a dopravy v Rači, p. Čupku
11. marec 2022

Marián Luha

Vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MČ Rača, Mgr. Matúš Čupka, z TEAMU BRATISLAVA, pre Račiansky Večerník uviedol, že zodpovednosť je na Magistráte (problém sa ale nerieši už 4 roky) : "Predmetný podnet vyžaduje pravdepodobne predĺženie chodníka pozdĺž Kubačovej ulice, aby sa chodci vyhli šikmej ploche vjazdu ku garážam. Vzhľadom na to, že chodník pozdĺž Kubačovej ulice je v správe Hlavného mesta považujeme za prirodzené, že jeho predĺženie by malo realizovať práve Hlavné mesto". Magistrát na moje otázky zatiaľ nereaguje.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania