Vrak Saabu bez EČV a platnej TK a EK na Hanulovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

V riešení

Zaslal: Anonymný užívateľ, 17. decembra 2017

Tento vrak Saabu tu parkuje už viac ako rok!

08. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý den,
mestská časť nemôže odstraňovať vozidlá svojvolne. Zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch v § 67 ods. 1 hovorí ktoré vozidlá je možné odstrániť a sú to všetky vozidlá ktoré buď poškodzujú, ohrozujú životné prostredie alebo narušujú estetický vzhľad obce. To že vozidlo parkuje už skoro 1 rok na mieste nie je dôvodom na jeho odstránenie pokial nesplňa atribúty uvedené v § 67 ods. 1 zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch. Ak nám zákon umožní odstraňovať vozidlá ktoré dlhodobo parkujú na jednom mieste, tak budeme aj tieto vozidlá odstraňovať. Zatial to možné nie je.

M. Blažej
Miestny úrad MČ Bratislava-Dúbravka
12. január 2018

Peter Kovac

To vozidlo tam parkuje min. 3 roky,ma alebo malo zahranicnu ecv takze urcite nema platnu ani stk,ek.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.