Nefunkčná výzdoba-drobné nedostatky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený

Zaslal: Michal omgrndrblg@gmail.com, 18. decembra 2017

Keďže stav vianočnej výzdoby sa vo Vrakuni nekontroluje, aj tento rok posielam zoznam závad, našťastie kratší, ako minulý rok. Výzdoba nefunguje na stĺpe X025/023, X017/004 a X027/007 (vytiahnutá nástrčka , viď foto). Čiastočne nesvieti X025/035 a tá nová(!) hviezda pred farou. Anjel na Železničnej má poškodenú konštrukciu (zlomené uchytenie) a fušersky opravené zvony s mašľou, o ktorých som písal minulý rok, neboli opravené. V rozpočte Vrakune sa uvádza, že výzdoba sa kontroluje mesiac pred montážou, čo nie je pravda, keďže žiarovkové reťaze na prevesoch inštalovali polofunkčné a opravovali ich dodatočne - Pat a Mat. Tiež by som chcel poprosiť, aby sa už nedokupovali tie veľké neforemné čudá, čo pribudli na Hradskej a Ráztočnej. Odporúčam sa inšpirovať novou výzdobou na trhovisku Hronská.

03. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Preveríme ho a budeme Vás informovať, pekný deň

Mgr. Henrieta Dvorská
08. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, všetky Vaše požiadavky sme zobrali do úvahy a v rámci rozpočtu mestskej časti sa ich pokúsime zapracovať do osvetlenia v roku 2018. Nové osvetlenie na Ráztočnej a Hradskej sa počas Vianoc tešilo z úspechu zo strany obyvateľov. Prišlo nám mnoho pozitívnych ohlasov. Drobné opravy boli uskutočnené. Pekný deň

Mgr. Henrieta Dvorská
08. január 2018

Michal omgrndrblg@gmail.com

Ešte pred dvom dňami, keď ešte výzdoba svietila som sa bol pozrieť, či bol nakoniec podnet vyriešený. Nebol! Nefunkčnú výzdobu, ktorú som nahlásil nespojazdnili. Drobné opravy uskutočnené neboli(!!!), nakoľko je ôsmy január, vianočné obdobie sa skončilo a po troch týždňoch neriešenia môjho podnetu bola výzdoba vypnutá a čaká na odmontovanie. Je neuveriteľné, že takto dokáže samospráva klamať, napriek tomu, že sa každý môže na vlastné oči pozrieť, že to nie je pravda. Podnet v žiadnom prípade nie je vyriešený.
"Nové osvetlenie na Ráztočnej a Hradskej sa počas Vianoc tešilo z úspechu zo strany obyvateľov. Prišlo nám mnoho pozitívnych ohlasov."
Toto je portál Odkazprestarostu, nie súťaž o čo najviac hovorcovskej hantírky.
Na Facebooku starostu bolo len asi päť pozitívnych ohlasov a aj dva negatívne a minulý rok bol, ak sa nemýlim, tak jeden negatívny a jeden pozitívny. Plus môj negatívny tu. To je len malá prevaha pozitívnych názorov a navyše na smiešne malej nereprezentatívnej vzorke. Ak na obecný úrad nechodia desiatky listov a mailov chváliacich výzdobu, o čom pochybujem, dovolím si tvrdiť, že tvrdenie ohľadom "mnoho pozitívnych ohlasov" je tiež lož.
(Foto je ilustračné, výzdoba bola vypnutá, nebudem fotiť tmu.)

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.