Nevynesené kontajnery Trenčianska/Oravská

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Uzavretý

Nevynesené kontajnery na stojisku Trenčianska/Oravská dlhodobo opakujúci sa problém

20. december 2017

Anonymný užívateľ

Bbiker, v tomto prípade treba kontaktovať O.L.O. a.s.
20. december 2017

Peter Steiner

volal som tam včera 3x ani raz mi to nikto nezdvihol
20. december 2017

Anonymný užívateľ

Treba im napísať e-mail. :-)
21. december 2017

cestár

Vážení, toto nie je vecou OLA, ale v prvom rade správcu bytového domu, ktorému tieto kontajnery patria a ďalej i príslušného správcu komunikácii (buď hlavné mesto Bratislava alebo príslušná MČ). Kontajnery majú byť umietnené na pozemku bytového domu a za čistotu zodpovedá správca bytového domu. Okrem toho, kontajnery na verejnom priestranstve nemajú čo hladať a pokiaľ áno, ide o zaujatie verejného priestranstva, ktoré sa spoplatnňuje a v podmienkach by mala byť zakotvená povinnosť vlastníkov kontajnerov zabezpečovať čistotu a poriadok okolo kontajnerov, napr. v okolí cca 10 - 20 metrov. Prečo by mali všetci občania doplácať zo svojich daní za neporiadok a nečinnosť správcu bytového domu a príslušného správcu komunikácií, ktorí tento problém mali už dávno riešiť.
23. december 2017

Anonymný užívateľ

Cestár, máte pravdu.
Za dočisťovanie svojho stanovišťa a okolia zodpovedajú správca-obyvatelia
Tu však ide o nevyvezené kontajnery a zo to zodpovedá OLO.
V takom prípade som u nás priamo kontaktoval OLO.
Lebo čakať, pokiaľ sa sa rozhýbe správca, by bola strata času.
P.S. Pekné a "čisté" sviatky.
28. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Ďakujeme za Váš podnet.
Situáciu sme riešili v spolupráci so závodom odvoz odpadu.

So záznamov ako aj vyjadrenia posádky vyplýva, že odvoz bol vykonaný v zmysle harmonogramu odvozu Odvoz bol vykonaný 19.12.2017 v čase 9:22 aj 26.12.2017 o 7:55.

Počas sviatkov je vyššia produkcia odpadu a správca neobjednal mimoriadny odvoz. Odvoz zmesového komunálneho odpadu je na uvedenom stanovišti 1x do týždňa v utorok.

S pozdravom
Mgr. Ján Bachratý
odborný referent oddelenia služieb zákazníkom OLO a.s.
20. október 2019

Jozef

Dobrý deň, koše na plast aj papier sú opakovane a dlhodobo preplnené. Smeti lietajú všade okolo po ulici čo považujem za veľký problém. Prosím o riešenie. Ďakujem
21. október 2019

Jozef

Ďalší deň, odpadky okolo na zemi. Viditeľne upratovanie správcom každý štvrtok nerieši situáciu včera ani dnes.
05. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný spoločnosti OLO a.s.

S pozdravom
Stanislav
02. marec 2020

Miro Kulich

Zdroj smeti pre cele okolie.
03. marec 2020

Anonymný užívateľ

Treba postaviť uzamykateľný prístrešok.
Je jasné, že tam odpad vyhadzujú z rodinných domov a všelijakí ľudia, čo bývajú mimo Ba a svoje odpadky vyhadzujú cestou v meste!
06. marec 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

na portáli sa nachádza viacero podnetov týkajúcich sa kontajnerových stojísk a pri každom vie problém vyriešiť len správca bytového domu. Ako spomenul užívateľ v komentári je potrebné vybudovanie uzamykateľného prístrešku, za čo je zodpovedný správca. Preto podnet uzatvárame a odporúčame kontaktovať správcu.



S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania