Potraviny FRABO na Beňadickej 11 - verejný poriadok


V riešení
meno
Martin Horváth 19. decembra 2017

Dobrý deň,

chcel by som poprosiť o riešenie situácie (prípadne o pomoc ako riešiť situáciu) na terase na Beňadickej ulici. Na Beňadickej 11 sa nachádzajú Potraviny FRABO, kam chodia pravidelne už od rána nakupovať rôzne indivídua alkohol, ktorý potom popíjajú počas celého dňa na terase.

Celý deň sa tak na terase zoskupujú skupiny podgurážených ľudí, človek sa až pomaly bojí cez terasu na ceste domov prejsť. Pravidelne tam je možné vidieť skupiny držiace v jednej ruke alkohol a v druhej na vôdzke bojového psa bez košíka. Po terase sa povaľujú fľaše z vypitého alkoholu, igelitové tašky, iný odpad. Títo ľudia potom chodia vykonávať osobnú potrebu pod schody na terasu alebo k dverám prevádzok sídliacich na terase. Ide hlavne o úsek terasy, ktorý je na fotke.

17. január 2018

Rieka Dunaj

Jedine riešenie je volať pravidelne linku 159 . Ver mi, pomôže to.
09. apríl 2018

Martin Horváth

Žiadna reakcia zo strany magistrátu?! V minulosti vraj bola na tomto mieste osadená aj kamera mestskej polície, je škoda, že tam (už) nie je. Nebolo by možné ju vrátiť? Aj podľa slov policajtov z obvodného oddelenia ide o jednu z najhorších terás v Petržalke čo sa verejného poriadku týka!
24. apríl 2019

Jozef Fischer

Dobrý deň, poprosím zodpovedných o informovanie a začatie riešenia podnetu. Ďakujem.
27. apríl 2019

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve s prosbou o vyjadrenie.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
14. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie priestupkov na úseku verejného poriadku v Bratislave na ulici Beňadická 11.
Je nutné prihliadať aj na skutočnosť, že príslušníci MsP sú vo výkone zamestnania v obmedzenom počte a preto odporúčame občanom, aby vždy ihneď kontaktovali linku 159.




ml. kom. Bc. Marcela Sabinová
05. jún 2019

Martin Horváth

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Príslušníci MP už na miesto nechcú chodiť z dôvodu, že sa nejedná o porušenie VZN (VZN o pití alkoholu na verejnosti bolo zúžené iba na niektoré priestranstvá a táto terasa tam nepatrí). To však nerieši nič na tom, že na terase sa každodenne opíjajú skupiny v počte 10 - 20, dochádza k potýčkam, tvorbe odpadu a ľudia sa boja po terase chodiť. Prosím mestskú časť, riešime tento problém už vyše roka, naozaj neviem čo už máme robiť. Prosím, pomôžte nám, takto sa nedá žiť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania