Pripájací pruh z D2 na cestu na Stupavu

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Michal T 06. januára 2018

Na hlavnu cestu z Bratislavy do Stupavy sa z dialnice D2 velmi tazko pripaja, kedze tato pripojka je vyriesena bez pripajacieho pruhu a musite cakat, kym budu volne obidva smery. (Navyse sa tu nejazdi 50 ako v meste, ale 90, takze je o to tazsie sa z nuly rozbehnut). Casto tu ludia cakaju aj niekolko minut v rade, kym sa konecne vedia pripojit. Takymto sposobom odradzame ludi od jazdy po dialnici a motivujeme ich k tomu, aby radsej jazdili priamo cez mesto - co je uplne nelogicke.

Ak sa tu aj nepostavi kruhovy objazd, treba minimalne spravit pripajaci pruh, aby neboli ludia trestani za to, ze jazdia po dialnici a tym odlahcuju mesto od aut.

Rovnaky pripajaci pruh je realizovany napr. na pripojke od Jaroviec do Petrzalky: https://goo.gl/maps/UymGpoqpSTH2

07. január 2018

Michal T

Tu je streetview danej krizovatky (odtial som bral aj fotku): https://goo.gl/maps/tAKtyoifWZE2
08. január 2018

Odpoveď samosprávy

Riešenie vami pomenovaného problému nie je v kompetencii MČ Bratislava - Záhorská Bystrica, ani hlavného mesta Bratislava. Realizácia diaľničného privádzača bola súčasťou výstavby diaľničnej križovatky, teda investorom bola Národná diaľničná spoločnosť. Preto je potrebné návrh riešenia dopravnej situácie poslať tejto inštitúcii.
S pozdravom,
Táňa Kratochvílová, MČ Bratislava - Záhorská Bystrica

Táňa Kratochvílová,
09. január 2018

Moje Meno

pred krizovatkou je z oboch smerov, ako od stupavy, tak od zahorskej rychlost znizena na 50 km/h.
09. január 2018

Michal T

Moze admin prosim zmenit zodpovednost na NDS?
09. január 2018

Jimmy van Groenewegen

Patrí to pod BA, nie pod NDSku. Privádzač je jedna vec, ale to čo požaduje občan (s čím plne súhlasím) je na ceste I/2 v správe BA. A je jedno, že kedysi tú križovatku vybudovala NDSka, stále je to cesta I. triedy. Privádzač začína od STOPky smerom k diaľnici.
12. január 2018

Michal T

Pozeral somto a pozemok patri NDS - vid prilozeny screenshot. Asi to maju dopredu skupene, lebo niekedy v dalekej buducnosti tade pojde D4 obchvat Bratislavy.

Jimmy van Groenewegen: dakujem za podporu podnetu.
13. január 2018

Odkaz Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, podnet bol pred 4 dňami odoslaný NDS. Čakáme na odpoveď.
13. január 2018

cestár

Ak dovolíte vážený administrátor. Treba odoslať niie len na NDS ale aj hlavnému mestu Bratislavy, ktoré je správcom cesty I/2, lebo sa budú do nekonečna vyhovárať jeden na druhého. Nech si sadnú zlepence a vlastnou hlavou nech informujú zdieraných občanov na daniach, čo vymysleli a ako to budú realizovať, a čo nás to bude stáť- občanov na daniach.
15. január 2018

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet.
Po preverení daného podnety konštatujeme, že zjazd z diaľnice D4 (resp. privádzača k D2) je ukončený na štátnej ceste I/2 – t.j. v križovatke tvaru T. Na danom mieste nie je preto možné vytvoriť „zaraďovací pruh“ na ceste I/2 ako to bolo navrhnuté. Navyše daná komunikácia nespadá do správy a majetku NDS, je po dokončení v správe mesta Bratislava.



Tím NDS.
15. január 2018

Odkaz Odkazprestarostu.sk

Podnet bol zaslaný na Magistrát hlavného mesta ;)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania