Postaviť schody na nadchode Tesco Zlaté piesky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Neriešený
meno
Michal T 10. januára 2018

Ked idete od zastavky elektriciek Shopping Palace k zachytnemu parkovisku Tesco Zlate piesky, musite prejst 330 metrov. Ak by boli na nadchode schody, stacilo by 75 metrov - to je viac ako 4-NASOBNA OBCHADZKA (a asi 3 minuty navyse)!!! Ak chceme ludi motivovat, aby pouzivali zachytne parkovisko a odtialto prestupovali na elektricku, musi to byt RYCHLE a jednoduche. Je preto potrebene postavit schody, ako ilustrujem na prilozenych mapach a fotkach.

Samotny chodnik na parkovisku je potom velmi uzky a z kazdej strany este blokovany vytrcajucimi autami. Je tu treba osadit tzv. "park stop" zabrany (ako napr. pri Auparku alebo na Cyrilovej), aby auta netrcali do chodnika. A na konci chodnika namalovat priechod pre chodcov.

11. január 2018

Martin Nýdr

Fajn nápad, možno by zjednodušil život chodcom a cyklistom aj svetelný priechod zladený s neďalekou križovatkou. Predpokladám ale že nadchod vybudoval investor Palace a nikdy ho mestu neodovzdal - takže asi bude problém kto by bol investor, Palace to nepotrebuje a magistrát nebude investovať do prerábky cudzieho majetku - taká bratislavská klasika. A navyše jedno schodisko by bolo v kolízii s reklamnou plochou a to je neprípustné aby ju museli kvoli nejakým chodcom odstrániť.
11. január 2018

David 1

To tam malo byť už dávno. Prípadne dorobiť výťahy ako na Petržalských lávkach.
11. január 2018

Marianna Mako

A to možno by menej ľudí prebehovalo cez cestu. Veď takto navrhnúť schádzanie z mostu je pešia turistika.
12. január 2018

Michal T

Na tomto videu je od 0:36 pekne vidno absurdnost tohto nadchodu:
https://www.facebook.com/planbratislava/videos/1780489038918511/

@Martin ten normalny priechod by mohol byt super, len obavam sa ze KDI a Magistrat hned budu mat 100 dovodov proti. S tou reklamou som sa zasmial :D

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania