Bezohľadné parkovanie pri výjazde z parkoviska - Ružová dolina

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 10. januára 2018

Vozidlá tu permanentne parkujú na vrchole križovatky. A preto vodiči vychádzajúci od parkoviska pri garážach vôbec nevidia na vozidlá prichádzajúce od katastrálneho úradu. Riešenie: Namaľovať tam výraznú a plnohodnotnú zebru až po vrchol križovatky a informatívnu značku IP 12 posunúť až k prvému oficiálnemu parkovaciemu miestu.

16. január 2018

Michal K.

namalovat ciary nema zmysel, pretoze tam parkovat budu aj dalej. uz teraz tam parkovat nemaju a nejaka ciara tomu nezabrani. treba volat MsP a to donekonecna.
20. marec 2018

Anonymný užívateľ

Určite tadiaľto veľakrát prešla dopravná a aj mestská polícia. A pretože stále riešia iné úlohy, tak sú nevšímaví a ľahostajní, aby takéto dopravné anarchie nahlásili vecne zodpovedným oddeleniam!
P.S. Podľa mojich informácií vraj takéto povinnosti ani nemajú v popise svojej práce!
20. marec 2018

Michal K.

MsP neriesi iniciativne nic. musia mat podnet od obcana. sami mi to povedali. pretoze by si len pridavali pracu. nie su plateni od vykonu.
08. jún 2018

Anonymný užívateľ

Nezákonné parkovanie a každodenné kritické dopravné situácie!
08. jún 2018

Anonymný užívateľ

Stále neriešené! :-(
29. jún 2018

Anonymný užívateľ

Stále neriešené :-(
29. august 2018

Anonymný užívateľ

Stále neriešené :-(
29. august 2018

Anonymný užívateľ

Výjazd je tu sústavne neprehľadný a životu nebezpečný!
29. august 2018

Anonymný užívateľ

Výjazd je tu sústavne neprehľadný a životu nebezpečný!
03. október 2018

Peter

Dobrý deň,

túto lokalitu je potrebné riešiť komplexne, pretože problém s výhľadom do križovatky nastáva aj pri výjazde z Mliekárenskej ulice. Vodiči tu parkujú tzv. „na hulváta“ aj na chodníku hneď od križovatky v smere ku katastru (viď. prvá fotka) a to aj napriek zákazu. Rovnako „na hulváta“ parkujú aj na „trávnatej“ ploche v smere od križovatky Trenčianska–Ružová dolina, čo komplikuje súčasný prejazd protiidúcich vozidiel.

Domnievam sa, že riešenie je pomerne jednoduché:
1. osadiť stĺpiky na chodníku v smere ku katastru a na trávnatej ploche v smere od križovatky Trenčianska–Ružová dolina po vjazd ku garážam,
2. osadiť plastový obrubník pri výjazde od garáží.
.
Vlastníkom dotknutých parciel (cesty, chodníky) je „Hlavné mesto SR Bratislava, Primaciálne námestie 1, Bratislava, PSČ 811 01, SR“. Prosím admina portálu preposlať tento podnet na magistrát, keďže starosta m. č. Ružinov - JUDr. Ing. Dušan Pekár, neprejavil záujem tento problém riešiť.

Ďakujem
25. máj 2019

Anonymný užívateľ

A takto "predpisovo" sa tu na zebre parkuje permanentne!
Kde je mestská polícia?
25. máj 2019

Michal K.

ak ju nezavolate, nepride, neriesi
29. september 2019

Anonymný užívateľ

Ten výjazd je stále ruská ruleta!
A zodpovední to stále neriešia.
17. november 2019

Anonymný užívateľ

Stále neriešené!
Dnes tam bola skoro havária.
20. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
20. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
01. jún 2020

Anonymný užívateľ

Stále sa tu parkuje hlava-nehlava a zo strany MÚ Ružinov a Mestskej polície Ružinov, okrsok Nivy II žiadny posun v riešení podnetu :-(
01. jún 2020

S

Dnes to bolo naozaj cez všetky hranice únosnosti. A MČ a páni v modrom zjavne nemajú záujem pomôcť. Stačí tam ísť 3x denne od 9:00 do 18:00 a bude pokoj. Ale určite to už 7 mesiacov intenzívne riešia :) Treba to medializovať a veci sa pohnú.
02. jún 2020

Anonymný užívateľ

Včera som tento podnet poslal priamo na MÚ Ružinov - podnety@ruzinov.sk.
Ich odpoveď:
,,Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Požiadame kolegov, ktorí majú túto problematiku v agende, aby ho preverili a zistíme, ako by bolo možné vzniknutú situáciu vyriešiť.
Radi by sme Vás však požiadali o trpezlivosť. Vzhľadom na obrovské množstvo podnetov a často aj časovú náročnosť preverovania občas trvá dlhšie, kým Vám dokážeme pripraviť relevantnú odpoveď.
Ďakujeme za pochopenie.

Komunikačné oddelenie
Mestská časť Bratislava-Ružinov
Mierová 21
827 05 Bratislava"
02. jún 2020

Michal K.

preverime, prosime o trpezlivost. ved podnet je tu IBA dva a pol roka
02. jún 2020

Anonymný užívateľ

Práve idem tento podnet poslať na Okrskovú stanicu Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy - Ružinov:
ruv@mp.bratislava.sk
okrskar.ruzinov@mp.bratislava.sk
ruz@mp.bratislava.sk
02. jún 2020

Anonymný užívateľ

Takto to vyzerá, keď sa v Rozadole pootvárajú bistrá, puby, kaviarne... a novodobí ,,caferaceri" odparkujú svoje autá tam, kde sa im zachce!
02. jún 2020

S

Najhoršie na tom všetkom je, že si ľudia neuvedomujú ako blízko je odtiaľ detské ihrisko. Tie autá, ktoré bránia vo výhľade z a na prechod treba riešiť skôr, ako sa niečo stane. Sám som na to upozorňoval už minulý rok (https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/71969/mliekarenska-parkovanie-problemove)... výsledok žiaden, MP to veselo ignoruje, lebo ževraj to auto stojace tesne pred prechodom je ok lebo je mimo cesty a okrem tojo majú aj málo ľudí a nestíhajú chodiť.. Vyhovorka za 100 bodov. To je môj problém???
26. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť pripravuje pre uvedenú lokalitu projekt regulovaného parkovania, situácia bude riešená v rámci projektu. Dovtedy by mala konať mestská polícia.
Prosíme Vás preto kontaktovať ich na čísle 159.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
26. jún 2020

Anonymný užívateľ

Vážená Ing. Burgelová,
regulované parkovanie v tomto prípade nič nevyrieši.
A preto je potrebné namiesto značky B 33 nainštalovať B 34 - zákaz zastavenia.https://goo.gl/maps/dzwJQcwCftDRRpxs6
Je to jednoznačné dopravné značenie a aj mestská polícia bude môcť konať operatívne a bez problémov.
Ďakujeme za porozumenie.
28. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Anonymný užívateľ,

podnet bol zaslaný samospráve na dodatočné vyjadrenie.

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
28. jún 2020

Anonymný užívateľ

Barbora, ďakujem v mene aj ostatných disciplinovaných vodičov :)
07. júl 2020

Anonymný užívateľ

Je zaujímavé, že na ulici Ružová dolina - v úseku od Klincovej po Trenčiansku - nainštalovali na 160 metrov dlhom úseku až štyri značky B 34 - zákaz zastavenia.
A tu majú problém vymeniť jednu B 33 za B 34?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania