Neschodný chodník - lokalita Haburská(Ružinov) - pri gárážach

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Jozef PROKES 20. januára 2018

Chodník v uvedenej lokalite, dlžka asi 50-60metrov je vydrolený betón, po ktorom je nebezpečné chodiť ( mamičky s kočíkmi na detské ihrisko ťažko prejdú). tento stav pretrváva desiatky rokov. Prosím urobte niečo aj pre chodcov, nielen pre automobilistov, aj chodci chcú chodiť bez opravy klbov a členkov a zbytočne opotrebovaných pneumatík pardon, podrážok. Sú to naše ekologické kolesá. Ďakujem za nápravu a vypočutie.

05. február 2018

Jozef PROKES

Dobrý deň, samozrejme , že som nečakal riešenie okamžite - veď ten stav je tam už minimálne 20 rokov, ale zahrnul si to niekto z poslancov ako prípad na riešenie - veď keď sa zničí cesta pre vodičov, po čase sa to začne riešiť, tak by sa mal aj chodník pre chodcov začať riešiť.
13. február 2018

Odpoveď samosprávy

Pekný deň.

Ďakujeme za podnet.

MČ Bratislava-Ružinov vykonáva opravu na komunikáciách a k nim prislúchajúcim chodníkom,ktoré sú zaradené do siete miestnych komunikácií III. a IV. triedy a boli MČ BA-Ružinov zverené do správy protokolom z roku 1992.
Predmetný chodník nie je prislúchajúci ku komunikácii.

S pozdravom

Kancelária starostu
15. február 2018

Jozef PROKES

Predmetný chodník nie je prislúchajúci ku komunikácii.
Túto odpoveď považujem za zavádzajúcu a tomuto vyjadreniu nechápem.
Je to chodník pre ľudí alebo nie je to chodník (v)hodný pre ľudí.
Kto zodpovedá za zlý stav tejto pešej komunikácie resp. kto je správca tejto komunikácie?
20. apríl 2018

Zucka Cintulova

Pan Prokes, tento chodnik som uz nahlasovala aj ja, ale bez uspechu. Zelena hliadka aspon prisla vyrovnat cast, kde korene stromov rozbili betonovu cast tak, ze tam deti padali ako hnile hrusky. Pravdepodobne sa caka, ze si tento otrasny a nebezpecny chodnik opravime sami. :(
Smutne.
02. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
02. máj 2018

Jozef PROKES

Ďakujem za informáciu. Kto má v kompetencii tento verejný chodník - na to som odpoveď nedostal . Trpezlivo očakávam nápravu.
09. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že predmetný chodník nie je v správe hlavného mesta SR Bratislava, preto nie je v našej kompetencii vykonávať akékoľvek opravy v predmetnej lokalite. Vlastnícke vzťahy preveríme.

Ďakujeme za pochopenie a pekný deň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.