Schody na Most SNP v Petržalke - kam sa podeli?

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

Zaslal: Matej, 23. januára 2018

Dňa 19.01.2018 boli bez náhrady úplne zdemolované schody, po ktorých sa dá z chodníka pri Dunaji na Tyršovom nábreží dostať na Most SNP. Z akého dôvodu sa tak stalo? Kedy budú postavené nové schody?
Náhradná trasa po existujúcom nájazde smerom od Auparku je nevyhovujúca - núti chodcov chodiť po ceste, resp. cyklotrase vedenej po telese hrádze a je oproti schodom neúmerne dlhšia; odstránením schodov sa tak pre mnohých skomplikovala cesta do centra mesta. Prosím o odpoveď. Ďakujem.

29. január 2018

Engerau

Mesto zacalo riesit havarijny stav schodov a plosiny
05. február 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nájomca na základe zmluvy s hlavným mestom začal opravu vstupného priestoru do reštaurácie. Z dôvodu havarijného stavu strechy vstupného priestoru ako aj zhrdzavených schodov došlo k odstráneniu schodov. Priestor pod Mostom SNP je riadne označený a je tu uvedená informácia o prebiehajúcej rekonštrukcii.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. máj 2018

Vladimír Bahna

Pristavuje sa tam nejaka zastrešene budova, ktora bude strechou vizualne priliehať k mostovke, To omnoho viac ako len rekonstrukcia schodov a vstupu do reštaurácie. Je vlastne ulne nová stavba. Viaceri ludia su pobúreni, ze to znici vizualnu charakteristiku mostu. Mimochodom na mieste kde boli schody z lavky pre chodcov je už konštrukcia strechy novej budovy, čo znamena, že tam schody na most už nebudu. Ako je to potom možné nazyvať rekonštrukciou schodiska.
11. máj 2018

Aeon

Viac info na tomto linku - magistrát zjavne zamlčal podstatné informácie: https://www.facebook.com/notes/stop-b%C3%BAraniu-moderny/z-opravy-havarijn%C3%A9ho-stavu-sa-stala-v%C3%BDstavba-kiosku-%C4%8Do-o-tom-vie-prim%C3%A1tor-kpu-br/1698731770216821/

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania