Zanedbaná zastávka ŽST Petržalka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Dano 13. februára 2018

Padnuty plot do priestoru zastavky. Moja dcera sa buchla do cela o ten stlpik co tam trci spadnuty uz tri mesiace (na foto) . Pri plote neskutocny bordel a zoschnuty zemolez.

23. február 2018

Janka Kopcova

Suhlasim s povodnym prispevkom, okolie tejto zastavky je v katastrofalnom stave.
08. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Postúpili sme ho na príslušné útvary Magistrátu hl. mesta, ktoré sa mu budú venovať.

S pozdravom Oddelenie vzťahov s verejnosťou. Hlavné mesto SR Bratislava
23. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, daná zástavka patrí Dopravnému podniku, podnet bol nahlásený na DPB.

S pozdravom
Oddelenie správy komunikácií. Hlavné mesto SR Bratislava
10. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet!
DPB, a.s. má v správe zastávku ŽST Petržalka, o ktorú sa stará a zabezpečuje jej pravidelné čistenie. Podnet však poukazuje na okolie zastávky, ktoré nie je vo vlastníctve, ani v správe DPB. V tejto veci sme oslovili Železnice SR a príslušné oddelenie, pod ktoré spadá ŽST Petržalka, ktoré nás informovalo, že susediaci pozemok so zastávkou MHD ŽST Petržalka nie je ani ich majetkom a nemajú ho ani v správe.


odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
10. apríl 2018

Michal Haman

Dobrý deň,

viete nám teda odporučiť, na koho je potrebné sa obrátiť, kto má zodpovednosť za riešenie podnetu?

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
11. apríl 2018

Odpoveď samosprávy


Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.
Ďakujeme a pekný deň.


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
12. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

posielame fotodokumentáciu k vyriešenému podnetu.

Zanedbané oplotenie, ktoré je dlhší čas v dezolátnom stave a ohrozuje cestujúcich na zastávke MHD, je pravdepodobne súčasťou staveniska na pozemku v katastrálnom území Petržalka s p.č. 3662/36 a 3662/37, ku ktorému bolo vydané kolaudačné rozhodnutie už v roku 2008. Súčasný stav oplotenia je pravdepodobne dôsledkom dlhoročného pozastavenia výstavby a nezáujmom vlastníka pozemku o stav staveniska.

Ďakujeme a pekný deň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
12. apríl 2018

Janka Kopcova

Tak tomu hovorim VYRIESENY PODNET. Velka vdaka za nic.
30. máj 2019

Jana P

jednej veci nerozumiem: ked sa dostane podnet k nejakemu uradnikovi, preco si dotycny nezisti komu patri pozemok, pripadne kto ho ma v sprave? Tento system "ja nic, skuste sa opytat ineho" je strasne neefektivny a zdlhavy. Preco uradnik z Petrzalky bez rozmyslu hodi ulohu na magistrat? Preco uradnik z magistratu hodi bez rozmyslu ulohu na DPB? Preco uradnik z DPB hodi bez rozmyslu ulohu na ŽSR? Ako je to mozne, ze je zo strany uradnikov zanedbavana taka zakladnu vec ako pozriet sa na kataster portali, komu patri pozemok a precitat si v liste vlastnictva ci nebol niekomu zvereny? Preco si ani jeden nedal tu namahu a ani jeden nemal sktocny zaujem riesit? Preco sa iba snazia prehodit problem na ineho? Toto nie je problem iba tohto podnetu, su tu desiatky ba mozno i stovky podnetov, kde si takto pinkaju magistrat s miestnymi uradmi, pripadne s inymi instituciami aj mesiace a podnet sa neriesi
24. júl 2019

Alexander Kutka

Panónska cesta-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Dobry den, od zastavky MHD "ZST Petrzalka" smerom k prechodu pre chodcov na Danvy urad petrzalke - co je velmi frekventovane miesto - je pri poskodenom oploteni velmi vela odpadkov. Je to katastrofa, prosime o upratanie.
Vdaka
01. február 2020

Martin

Od susediaceho pozemku oddeľuje zastávku MHD len nebezpečné torzo plota, pod/za ktorým "utešene" rastie čosi ako čierna skládka odpadu ...
03. február 2020

Jozef

Panónska cesta-zastávka MHD -znečistená

Dobrý deň,
zástavka "ŽST Petržalka" v smere na Antolskú (autobus 59,91,93,94,..) je neustále veľmi znečistená a plot je zničený porastom (fotky v prílohe)

navrhujem celkové zrevitalizovanie zástavky a okolia:
- umiestnenie väčšieho verejného smetného koša od mesta (smetný kôš od DPB na zástavke pravdepodobne nestačí a aj z toho dôvodu sa v okolí zástavky hromadia odpadky a cigaretové ohorky)
- odstránenie smeti zo zástavky a okolia plotu
- oprava/rekonštrukcia plotu pri zástavke a aj územia za plotom, prípadne výsadba stromov/zelene na skrášlenie prostredia a získania prírodného tieňu cez slnečné dni

- prípadné iné možnosti riešenia situácie s odpadkami na zástavke?

Ďakujem.
03. február 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
14. február 2020

Jozef

Zdravim,

@samospráva:
doplňujúce informácie:
- majitelia vyššie uvedených pozemkov sa dajú vyhľadať napríklad na portáli elektronických služieb katastra nehnuteľností ( kataster.skgeodesy.sk )
- priame linky na okolie dotknutej mhd zastávky:
3662/37
https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/sk/Detail/ParcelC/1482560642?map=true
3662/36
https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/sk/Detail/ParcelC/1482560643
3662/135
https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/sk/Detail/ParcelC/1482567076?map=true

- ak správne rozumiem, tak podľa "Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 2/2014 zo dňa 25. 02. 2014 o dodržiavaní čistoty a poriadku na území mestskej časti Bratislava-Petržalka" sa má o čistotu nehnuteľnosti a jej okolia starať jej vlastník, nájomca, užívateľ alebo správca, tak aby nenarúšala vzhľad a prostredie mestskej časti a neohrozovala zdravie a bezpečnosť občanov (zdroj: https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2014/03/VZN_2_2014.pdf )

- Inšpektori verejného poriadku by mohli mať také podnety na starosti? https://www.petrzalka.sk/oblasti/zivotne-prostredie/inspektori-verejneho-poriadku/

- mohli by ste sa prosím dohodnúť s majiteľom dotknutých pozemkov na rozumnom riešení tohto podnetu?
- je prosím možné umiestnenie väčšieho verejného smetného koša, alebo bráni tomuto riešeniu niečo? Ak dovoľuje dostatočná vzdialenosť od mhd zástavky, tak navrhujem smetní kôš aj s krytou priehradkou na ohorky z cigariet, možno bude potom mhd zástavka a okolie menej znečistené (napríklad osadiť na mieste medzi podchodom a zástavkou?).

ďakujem vopred za odpoveď

@admin:
- prosím ak možné správne zaznačenie tohto podnetu na mapku nahlásených podnetov. Nové podnety na tento už existujúci podnet sa vytvárajú imho kvôli tomu, že tento podnet nieje riadne zaznačený na aktuálnej mape (asi z technických príčin)

ďakujem

P.S. prikladám pre info link na ďalšie zdroje súvisiace so životným prostredím v petržalke:
https://www.petrzalka.sk/oblasti/zivotne-prostredie/vseobecne-zavazne-nariadenia-suvisiace-so-zivotnym-prostredim/
16. august 2020

Jozef

aktuálny stav: bez zmeny.

Mestská časť Petržalka by sa už mohla skontaktovať s majiteľom pozemku a vyriešiť to okolie, alebo aspoň väčší smetný kôš by sa mohol osadiť?
18. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Petržalka
24. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, Oddelenie životného prostredia vyzve vlastníka pozemku k vykonaniu nápravy – odstránenie znečistenia z problematickej parcely a opravu/ odstránenie nebezpečného plota.
Kto? Referát čistoty a poriadku

Oddelenie životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka
07. marec 2021

Frederik

Opäť sa hromady spina. Prosím o vyčistenie
05. máj 2021

Martin Uváček

Akurát nedávno obnovili ten spadnutý plot. Zaplátali diery, inak okolie pôsobí už čistejšie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania