Výtlky a zimná údržba Cabanova 15-17

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

V riešení
meno
Peter 04. marca 2018

Dobrý den, mam otázku na Vas.
Kto ma na starosti parkovisko pred domom na cabanovej 15-17. Parkovisko teda cesta k parkovacím miestam je cela rozbitá a nie je tam zimná údržba. Kedže parkovovacie miesta na tomto parkovisku prenajímate, tak mam pocit ze o opravu a zimnú údržbu aspoň k parkovacím miestam do vnútra máte na starosti vy.
Ak sa mýlim tak ma prosím opravte.
Dakujem za informáciu a prajem pekný den.

19. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Zimná údržba parkovísk v celej Dúbravke sa vo všeobecnosti nevykonáva. Keďže parkoviská sú pre mechanizmy s pluhom neprejazdné a nedokážu sa v nich ani len otočiť, nie je možné ich čistiť. Po prejazde pluhu by zostali všetky parkovacie miesta zablokované nahrnutými kopami snehu, ktoré po následnom primrznutí vytvoria bariéru brániacu výjazdu auta.
Čo sa týka údržby vyhradených parkovacích miest tak odpoveď je v bode 3) Podmienok užívania vyhradeného parkovacieho miesta: "Užívateľ je povinný na vyhradenom parkovacom mieste zabezpečiť celoročnú údržbu".
Naša mestská časť zabezpečuje opravy komunikácií a chodníkov, ktoré má v správe. Tohtoročná sezóna opráv, kvôli pretrvávajúcemu chladnému počasiu ešte nezačala. Ale v najbližších týždňoch po oteplení a zahájení prevádzky obaľovačky asfaltových zmesí zahájime opravy ciest, chodníkov a aj parkovísk.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ Dúbravka
19. marec 2018

Peter

Dobry den, pan Bagar.
Dakujem za odpoved aj ked je diplomaticka. Zimnu udrzbu ciest a chodnikov v tejto casti Dubravky zabezpecujete malou multikarou, ktora nema problem sa otocit na konkretnom parkovisku. A odpoved,ze " Po prejazde pluhu by zostali všetky parkovacie miesta zablokované nahrnutými kopami snehu, ktoré po následnom primrznutí vytvoria bariéru brániacu výjazdu auta ", je vyhovorkou, lebo potom by ste vobec nemohli vykonavat zimnu udrzbu, kedze by ste urobili barieru aj na cestach. Ano viem, ze na prenajatych miestach si je uzivatel povinny sam zabezpecit zimnu udrzbu, ale pristupovu cestu by ste mali zabezpecit Vy, kedze sa bavime zhruba o 20 metroch. Dalej Vas poprosim o priblizny datum planovania opravy na konktretnom parkovisku podla vasho planovacieho kalendara. Dakujem zostavam s pozdravom Peter Tibensky

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania