Parkovanie v križovatke Palkovičova - Stodolova

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 15. marca 2018

Pravidelne parkujúce vozidlá v križovatke Palkovičova - Stodolova bránia šoférom prichádzajúcim ku križovatke po Stodolovej v riadnom výhľade na automobily prichádzajúce po Palkovičovej. A aby toho nebolo dosť, tak úzka cesta v úseku Prešovská - Stodolova je obojsmerná! Preto musia vodiči pravidelne z tejto križovatky vycúvať naspäť na Stodolovu. Taktiež tu vznikajú nebezpečné dopravné kolízie. Z tohoto dôvodu na tejto križovatke nie je zabezpečená bezpečnosť a plynulosť premávky. Žiadame preto MÚ Ružinov - Komisiu dopravy, aby tu urýchlene zabezpečila realizáciu vodorovného dopravného značenia, tzv. zebru, v dĺžke 5 metrov od hranice križovatky.

17. marec 2018

Peter Ondavsky

5 metrov od hranice krizovatky je zakazane parkovat! na obojsmernej ceste ma ostat 2x 3,5m ked niekto parkuje, cize tu je zakazane parkovat na celom useku ulice, lebo sotva ma viac ako 7m sirku... takze co chcete znazit a vyznacovat?! parkovat tam je nelegalne uz teraz, polovica aut hrubym odhadom parkuje nelegalne kam sa v okoli pozriete... volajte 158 dookola... a nozno bude vysledok poriadok, a napr. zjednosmernenie vsetkych ulic v okoli aby bolo aspon kde ako- tak parkovat...
18. marec 2018

Anonymný užívateľ

Pán Ondavsky, to telefonovanie na 158 a 159 si nechajte pre seba. Ja tu riešim parkovanie v križovatke. To nech formou dopravného značenia zabezpečí MÚ Ružinov tak, ako je to na druhej strane križovatky.
19. marec 2018

Anonymný užívateľ

Nerozumiem, ktorý dopravný inžinier schválil obojsmernú premávku na Palkovičovej ulici v úseku Prešovská - Stodolova? Šírka cesty tam nie je ani 5 metrov!
20. marec 2018

Anonymný užívateľ

Určite tadiaľto veľakrát prešla dopravná a aj mestská polícia. A pretože stále riešia iné úlohy, tak sú nevšímaví a ľahostajní, aby takéto dopravné anarchie nahlásili vecne zodpovedným oddeleniam!
P.S. Podľa mojich informácií vraj takéto povinnosti ani nemajú v popise svojej práce!
21. marec 2018

cestár

Pán Peter Ondavský, zastavenie a státie upravuje zákon č. 8/2009 v § 23 Zastavenie a státie, kde v odseku (1) sa hovorí: " ....Pri státi musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy. Pri zastavení musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy. Pri státi vodič vozidla nesmie obmedziť pohyb chodcov ani cyklistov."
28. marec 2018

Anonymný užívateľ

Včera som si všimol, že tam začali dávať papuče. Radšej keby tam namaľovali zebru.
28. marec 2018

Anonymný užívateľ

Je problém namaľovať takúto zebru - Šikmé rovnobežné čiary (č. V 13) aj na druhej strane, ktorá bude všetkých vodičov jednoznačne informovať o zóne "Tu neparkovať!"?
14. máj 2018

Peter Ondavsky

vodiči majú poznať predpisy... "zebra" v ziadnom pripade nie je vhodna na miesto kde sa nema parkovat! to je neuveritelna analfabecia...
17. máj 2018

Anonymný užívateľ

Pán Ondavský, tak prečo je "zebra" na druhej strane - viď foto?
A analfabecia patrí dopravnému inžinierovi za to, že cesta, ktorá nespĺňa parametre je obojsmerná!
17. máj 2018

Anonymný užívateľ

Znovu tam vodiči parkujú a zodpovední to neriešia!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania