Nedokončená žltá čiara Drieňová x Zálužická

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Jan Bakos 20. marca 2018

Žiadam o dokončenie vodorovného dopravného značenia.

Keď už sa míňajú peniaze na značenie toho, čo by malo byť zo zákona samozrejmé aj bez značenia (zákaz parkovania 5m pred križovatkou), nech je to urobené poriadne.

20. marec 2018

Jan Bakos

Prikladám ešte obrázky druhej strany cesty, kde je čiara v poriadku.
06. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Pekný deň.

Ďakujeme za podnet.

Predmetné vodorovné značenie nerealizovala MČ Bratislava-Ružinov,ale pravdepodobne Magistrát hl. mesta Bratislavy,vzhľadom k tomu,že komunikácia Drieňová je v jej správe.
Nakoľko sa nejedná o duplicitné dopravné značenie, neuvažuje sa s predĺžením žltej čiary v časti Zálužickej ulice.

S pozdravom

Kancelária starostu
06. apríl 2018

Jan Bakos

Bolo by teda možné presunúť zodpovednosť za podnet na Magistrát?
11. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.
Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
12. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás informovať, že náš dodávateľ vodorovného dopravného značenia sa niekoľkokrát pokúšal namaľovať predmetnú čiaru, avšak bolo mu bránené zaparkovanými vozidlami. Budeme skúšať ďalej.

Ďakujeme za trpezlivosť a pekný deň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
12. apríl 2018

Jan Bakos

Nikdy by som si nebol myslel, že JA budem Magistrátu na Odkaz písať číslo na mestskú políciu.

"Prosíme v podobných prípadoch kontaktujte linku 159."
14. september 2019

Lukáš Bartošovič

zdravim, zlta ciara stale nedokoncena, mozno by to dodavatel mohol skusit v sobotu/nedelu (mensi pocet vozidiel v okoli)
popri tom sa tiez treba pozriet aj na tu druhu ciaru, akosi sa zosuchala, hoci ju ciastocne supluju velke kamene
24. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
10. marec 2020

Lukáš Bartošovič

zlta ciara stale nedokoncena, akiste by pomohol hromadny vystrazny odtah parkujucich vozidiel
podobne sa pri "malovani" dopravneho znacenia zachovali na Nivach https://www.odkazprestarostu.sk/73742
10. marec 2020

Odkaz pre starostu

Podnet preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
02. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

od 1.4.2020 sa čiara V12b nepoužíva ako trvalé dopravné značenie, teda už nebude obnovená. Dodržiavanie predpisov vyplýva zo zákona o cestnej premávke.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
02. júl 2020

Lukáš Bartošovič

nuz ano, podla https://www.zakonypreludi.sk/zz/2020-30 "Dočasná vodorovná značka je žltej farby; vyznačuje sa len vtedy, ak sa má dočasne zmeniť už existujúce vodorovné značenie, napríklad z dôvodu prác na ceste alebo obchádzky. Dočasná vodorovná značka je nadradená inej vodorovnej značke. Ak by súčasné použitie trvalej a dočasnej vodorovnej značky neposkytovalo jasný a jednoznačný výklad alebo ak ide o dlhodobú dočasnú zmenu vodorovného značenia, trvalú vodorovnú značku je potrebné odstrániť; dočasná vodorovná značka sa v takom prípade vyznačí bielou farbou." ale v texte tiez uvadzaju "Prechodné ustanovenia: Do 31. marca 2022 e) pozdĺžna súvislá čiara žltej farby vyznačuje zákaz zastavenia a státia z oboch strán čiary, f) pozdĺžna prerušovaná čiara žltej farby vyznačuje zákaz státia z oboch strán čiary."
02. júl 2020

Jan Bakos

Žlté čiary fungovali z oboch strán (rozumej aj na chodníku) aj pred 1.4.2020? Lebo to je celkom zásadná zmena oproti tomu, čo som vedel a hlavne aké som mal skúsenosti.

Ale považujme týmto podnet za vyriešený časom a zmenou zákona.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.