Zanedbané ihrisko

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Silvia 27. marca 2018

Neodhrabane listie a odpadky pri detskom ihrisku. Opadane listie nebolo odstranene od jesene hoci smetny kos sa pravidelne vysypava. Ide o mestske ihrisko ktore slavnostne otvaral starosta, ale na rozdiel od napr. ihriska na Hrobakovej sa onho mestska cast poriadne nestara.

04. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Detské ihrisko bolo vybudované investorom v súvislosti s výstavbou bytového domu „Eco Design House“ spolu aj s parčíkom. Investor doteraz neodovzdal detské ihrisko s parčíkom do majetku hlavného mesta SR Bratislava ani po viacerých výzvach. Nakoľko nemá mestská časť ihrisko vo svojej správe, nemôže vykonávať údržbu.

MČ Petržalka
04. apríl 2018

Silvia

Mila samosprava, dakujem za odpoved, bohuzial ju povazujem za neuspokojivu. Po prve, parcik je takto zanedbany prvy rok, hoci stoji uz treti rok. Po druhe - co ak investor neodovzda parcik nikdy? To sa mame prizerat, ako sa nase deti hraju medzi starym listim a odpadkami? A nemate prave nahodou vy, resp. mesto zmluvu s investorom, ktora by mala riesit odovzdanie majetku? Rovnako predpokladam, ze disponujete aj zakonnymi moznostami, ako investora donutit splnit si povinnost (napr. pokuty). To si investor moze dovolit neodovzdat nejaky majetok mestu, nestarat sa on a my sa mame iba tomu necinne prizerat (resp. dufate, ze nas to prestane bavit a sami sa pustime do upratovania)?

Okrem listia a odpadkov je problemom aj nefungujuce osvetlenie v tejto casti - predpokladam, ze opat pre ten isty dovod. Zda sa mi neuveritelne, ze 3,5 roka po tom, ako investor predal vsetky byty, moze investor este nadalej vlastnit/neodovzdat majetok mestu?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania