Vozidlá taxi v Bratislave

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 21. júla 2013 Odoslané z mobilnej aplikácie

Dobrý večer. chcel by som požiadať o vysvetlenie, prečo taxikári spoločnosťí trend a rádio taxi, ale aj iní zaberajú verejné priestranstvá v meste a jeho častiach bez toho aby za ne platili. A je pravda, že majiteľ Trend taxi dlhuje za platenie stanovísk obrovské sumy? Ak áno, prečo nie sú použité dostupné prostriedky na uhradenie dlžnej čiastky a prípadné udelenie sankcií? Za odpoveď vopred ďakujem.

21. júl 2013

peter

Zial co sa tyka taxi firiem v Bratislave, tak asi nik nema sancu dat to do poriadku, vsetci sa toho boja, takze obavam sa, ze odpoved na tvoju otazku ani nedostanes :(
21. júl 2013

Znechuteny obcan

Ano, suhlasim. Raz som mal dokonca incident, kde som normalne parkoval na parkovisku Nam. slobody c.6, teraz je to uz parkovisko pre zakaznikov restauracie. Stal som tak tak aby som umoznil prejazd vozidiel, kedze vtedy prebiehala rekonstrukcia restauracie pri fontane a jeden taxikar z nemenovanej taxisluzby sa este rozculoval, ze som si tam dovolil zastat, pricom tam nemaju rezervovane boxy a stoja tam DODNES, aj ked su miesta vyhradene pre zakaznikov restauracie, je to drzost!!! Okamzite zobrat licencie!
22. august 2013

Pravda je takáto

neviem prečo nekoná
neschopák jeden červený pan primátor
taxíky by chcel farbiť na červeno alebo bielo
ale aby od pána Fitoša majiteľa Trend taxi vyžadoval zaplatíť čo využíval na to odvahu nemá
22. august 2013

Pravda je takáto

neviem prečo nekoná
neschopák jeden červený pan primátor
taxíky by chcel farbiť na červeno alebo bielo
ale aby od pána Fitoša majiteľa Trend taxi vyžadoval zaplatíť čo využíval na to odvahu nemá
23. august 2013

ten čo si za štandy platí

Všetko čo tu ľudia píšu je pravda.
Pán Vtáčnik prosím vyjadrite sa.
Som znechutený 21.júla tohto roku je dátum sťažnosti a ešte ste sa nevyjadril.
Mesto nemá peniaze a pán Fitoš si neplatí za štandy.
Pekná černota. Ako postupujete pri vymahaní pohľadávok od Trend Taxi?
Viete že už má firmy aj na dcéru. Kupuje mercedesy a superby na leasing. Cca už 35vozov firemných. Žiadam konať čo najskor pán Vtáčnik lebo to poprelieva von a mesto Bratislava utrie hubu.
12. september 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa zverejnenej informácie o zozname daňových dlžníkov dlhuje TAXI TREND BRATISLAVA, s.r.o. Odborárska Bratislava 23 418,40 EUR.
Radio taxi neevidujeme na dani za užívanie verejného priestranstva.

Vymáhanie dlhov aj od ostatných dlžníkov je v súdnom konaní, v zmysle zákona o správe daní (daňový poriadok) je neprípustné podávať informácie o priebehu vymáhania. Daňový poriadok povoľuje zverejnenie zoznamu daňových dlžníkov podľa stavu k 31.12. kalendárneho roku, čo aj bolo uskutočnené na internetovej stránke hlavného mesta: http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11032807&p1=11049974. Pokiaľ je uvedené, že Váš podnet sa nachádza konkrétne na Hollého ulici, tá je v správe mestskej časti Staré mesto.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
12. september 2013

Marek Papajcik

Primátor mesta sa volá Milan Ftáčnik. Hlavné mesto nemá kompetencie vstupovať do obchodných vzťahov taxislužieb a do toho, kto a aké autá a za koľko si prenajíma. Dlhy voči mestu sa vymáhajú prostredníctvom zákonných postupov platných v SR - cez súdy. Zoznam dlžníkov je zverejnený na stránke mesta: http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11032807&p1=11049974
23. december 2013

Andrej

Este taky postreh.Pan primator,vsetci vieme,ze mestka kasa je prazdna,preco neurobite poriadok zo stanoviskami pre vsetky taxisluzby v meste?Zratajte si,kolko by to donieslo rocne do rozpoctu mesta!Pozrite sa,kolko vam rocne plati Cech taxi,a to je len priblizne patina vsetkych taxikov,ktore podnikaju v Bratislave.Otazka na zaver.ked si vieme brat priklad z Rakuska,Nemecka v x inych pripadoch,preco si ho nezoberieme priklad aj v taxi.Tam mesto,resp.okres vydava pravidla vykonu taxi,vratane jednotnej sadzby,a samozrejme aj sankcii, a inych postihov
19. marec 2014

Andrej

Predvcerom mi prisiel mail,ze tento podnet bol vyrieseny,Vie mi niekto poradit,kde to riesenie najdem.Asi len zle hladam.Ci si zo mna niekto len blazna robi?!
20. marec 2014

Admin Bratislava-západ

Dobry den, Andrej,
dakujem za odozvu, zmenu stavu preverim a budem informovat.

Prajem príjemný deň,
Miro Ščibrany
admin OPS pre Staré Mesto a Bratislavu-západ
21. marec 2014

Admin Bratislava-západ

Dobry den, Andrej,
tim OPS, ktory pravidelne vyhodnocuje stav podnetov a porovnava vysledky jednotlivych samosprav, dospel k nazoru, ze magistrat 12. septembra primerane odpovedal na otazky uvedene v podnete, preto ho oznacila za "Vyrieseny".

Prajem príjemný deň,
Miro Ščibrany
admin OPS pre Staré Mesto a Bratislavu-západ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania