Nájazd pre kočík, Dom služieb M.Sch.Trnavského

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

V riešení
meno
Katka 29. marca 2018

Dobrý deň, prosím je možné opraviť nájazdy pre kočíky v Dome služieb za autobusovou zastávkou Damborského?

Na poschodí je pošta, ktorú takmer denne využívame a príslušnosť k nej nevieme ovplyvniť. Táto pošta nie je bezbariérová a je umiestnená na poschodí s veľmi zlým prístupom, úplne bezohľadne k mamičkám s kočíkom, či telesne postihnutým spoluobčanom.

Navyše existujúce nájazdy sú pre mnohé kočíky ďaleko od seba, takže kočík je potrebné vyniesť, aby sme sa dostali na poštu.

Prosím, dá sa nám v tomto nejako pomôcť, uľahčiť situáciu...?
Ďakujem za odpoveď.

03. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dom služieb je súkromným majetkom. Použiť finančné prostriedky miestnej časti na jeho vylepšenie nie je možné. O vyriešení problému bezbariérového prístupu na poschodie pán starosta už viackrát rokoval s vlastníkmi objektu a aj s pracovníkmi Slovenskej pošty. Na poslednom spoločnom stretnutí vlastníci nehnuteľnosti navrhli možnosť vybudovania nájazdovej rampy, pričom miestna časť by zabezpečila súhlas magistrátu s vybudovaním rampy na jeho pozemkoch. Zatiaľ sme nevideli žiadne projekty ani nemáme bližšiu vedomosť ako ďaleko sú s prípadnými prípravami.



Rastislav Bagar, prednosta MÚ Dúbravka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania