Smeti a problémoví spoluobčania

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Zlatica Karafiatova 16. apríla 2018

Dobrý deň znova su smeti okolo celeho bytového komplexu v pentagone a hlavne nestaci ze tu revu od rána po sebe nasi spoluobčania, ešte v noci nam pod oknami ktoré mám otocene do parku vyrevuju všetci ktorych vyhnali spred stavbarskej 42 ,kde je polícia prosim o urýchlene riesenie .

24. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, na mieste ma stanovište polícia, ktorú je treba v daný moment upozorniť. z druhej strany sídli SBS.Pekný deň

Mgr. Henrieta Dvorská
24. apríl 2018

Zlatica Karafiatova

to ich mám sbs alebo políciu ísť zobudiť podte riešiť rušenie nočného kľudu, ale aj tak ďakujem človeku ktorý vyhnal bezdomovcov a spravil poriadok s asociálmi.
29. november 2018

Vladimír Čech

Navrhujem označiť podnet ako neriešený, nakoľko sa domnievam, že ustanovenia zákonov nie sú dodržiavané a ich porušovanie nie je postihované. Je v záujme obce aby pre svojich občanov vytvárala priaznivé životné prostredie a dbala na urbanistické a ekologické kritériá. Nechápem, prečo by mali občania neustále prosiť úrady aby si plnili svoje povinnosti.a vyhľadávať, kto je za čo zodpovedný,

Napríklad podľa zákona o obecnom zriadení, obec zabezpečuje
- správu miestnych komunikácií, verejných priestranstiev,
- udržiavanie čistoty v obci,
- utvára a chráni zdravé podmienky a zdravý spôsob života a práce obyvateľov obce, chráni životné prostredie,
- verejný poriadok v obci,

Napríklad podľa zákona o priestupkoch sa priestupku dopustí ten, kto
- poruší nočný kľud
- znečistí verejné priestranstvo,
- zanedbá povinnosť upratovania verejného priestranstva,
- neoprávnene zaberie verejné priestranstvo
....
04. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, mestská časť vyhradila jedného pracovníka , ktorý udržiava pravidelne poriadok v okolí Pentagónu. Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
24. január 2021

Júlia

Stavbárska-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Po odprataní vraku z parkoviska pod panelákmi na stavbárskej 40 sa ľudia bez domova presunuli stanovať na blízku trávnatu plochu pred panelákmi stavbárska 56 a 58, kde svojím žitím robia neporiadok, v podvečerných hodinách vykrikujú po okoloidúcich a žobrú ( v priestoroch kde sa chodia hrávať deti, venčia sa tam psíkovia a pod.). Pred 2 dňami tu bola MP a zjavne nič nevyriešili. Ďakujem
26. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v priebehu zajtrajšieho dňa bude na predmetný pozemok pristavený kontajner a pracovníci VPS opakovane vyčistia okolie. MČ požiadala o súčinnosť aj MsP, ktorá je kompetentná na riešenie nevhodného správania neprispôsobivých občanov. Čo sa týka rušenia nočného pokoja, zasiahnuť pri jeho narúšaní môže iba polícia. V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, odporúčame kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a "priestupcovia" z miesta odídu, takže priestupok už nie je možné vyriešiť.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva
Kedy? v priebehu zajtrajšieho dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
28. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ako sme uviedli v reakcii vyššie, v priebehu včerajšieho dňa pracovníci VPS upratali predmetné verejné priestranstvo, po upozornení príslušníkov MsP neprispôsobiví občania odišli.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
17. júl 2021

Zlatica Karafiatova

Áno a presunuli sa do parku v srdci pentagonu kde robia špinu kopec odpadkov a rušia nočný kľud

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania