Agresívna blikajúca svetelná reklama z TV veľkoplošnej obrazovky

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Iveta 22. marca 2021

Na Bajkalskej ul. sa začala spúšťať agresívna blikajúca reklama, ktorá nám v noci bliká až do spálne. Po zotmení nám znepríjemňuje spánok, pretože neustále dookola silno bliká výraznými farbami, ktoré nám obyvateľom svietia rovno do spální a znepríjemňujú nám spánok. Sme už z toho na nervy všetci obyvatelia.

Rušivé blikajúce svetlo znepríjemňuje život na široké okolie obytných domov, vrátane obytného komplexu Rozadol, RETRO, dokonca svetlo ruší aj chorých pacientov v nemocnici Ružinov.

Navrhujem kompletné vypnutie svetelnej reklamy minimálne počas nočného kľudu, a celkové obmedzenie / zmiernenie blikajúceho svetla počas tmy, nakoľko svetlo ruší aj vodičov na frekventovanej Bajkalskej ulici.

Ďakujem za skoré kladné vybavenie.

VIDEO: https://streamable.com/s/ghu20/mghfeq

22. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.
24. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

po preverení a konzultácii so Stavebným úradom mestskej časti Bratislava - Ružinov, Vám odporúčame obrátiť sa na Ministerstvo vnútra - Krajský dopravný inšpektorát.
24. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Ministerstvo vnútra - Krajský dopravný inšpektorát
24. marec 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
24. marec 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň.

Podnet sme zaslali na Krajský dopravný inšpektorát.

S pozdravom,
Andrej Shadura
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
26. marec 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň.

Na základe Vami zaslaného emailu ohľadne reklamnej stavby na Bajkalskej ulici v Bratislave Vám uvádzame, že Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Bratislave zaslalo podnet príslušnému stavebnému úradu o prešetrenie, či stavebník neužíva stavbu v rozpore s kolaudačným rozhodnutím, prípadne stavebným povolením alebo ako vlastník stavby či iný oprávnený na jej užívanie umožní inej osobe užívanie stavby pred vydaním kolaudačného rozhodnutia alebo v rozpore s ním. (napr. intenzita svetla) v zmysle zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon). A zároveň bol vyzvaný prijať také opatrenia, ktoré nebudú mať negatívny vplyv na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky (napr. jej vypnutím).

Kpt. Ing. Marek Jaroš
Dopravný inžinier
Krajský dopravný inšpektorát
Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave
10. jún 2021

Ivan

Dobry den,

rad by som sa informoval ohladom presetrenia nelegalneho uzivania ucelu stavby – LED banner na Bajkalskej.

Posielam video suseda, kde LED banner ziari a blika na cele sidlisko Ruzinova (jun 2021) a zneprijemnuje zivot vsetkym obyvatelom.
KLIK: https://www.facebook.com/100001226269921/videos/4382493008468198/

Ide nas z toho uz porazit, zachvilu skoncime na psychiatri.

Ziadame OKAMZITE stiahnutie jasu LED bannera na uplne minimum vo vecernych hodinach a UPLNE vypnutie bannera v case nocneho pokoja, t.j. po 22 hod. Zaroven ziadame o vypnutie vsetkych svetelnych efektov, ktore menia intenzitu jasu, nakolko na to nemaju stavebne povolenie. Stavebne povolenie maju LEN na STATICKE zobrazovanie reklamy.

Prosime pana starostu Ruzinova p. Chrena, primatora Bratislavy p. Valla, administratorov portalu Odkazprestarostu.sk a vsetkych pracovnikov na uradoch, aby nam s tym pomohli.

VOPRED DAKUJEME VELMI PEKNE.

Obyvatelia Ruzinova.
23. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň.

Podľa slov kpt. Jaroša bol podnet postúpený na Ružinovský stavebný úrad, ktorý sme kontaktovali a požiadali o stanovisko.

S pozdravom

Andrej Shadura
Administrátor portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania