Čistota v parku na Šafárikovom námestí

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

V riešení
meno
Ľuboš 17. apríla 2018

Rád by som upozornil na nedostatočné čistenie parku s kačacou fontánou na Šafárikovom námestí. Park je neustále plný ohorkov a rôznych iných odpadkov. Okolie parku je taktiež plné:
- odpadkov a ohorkov,
- špiny a prachu popri obrubníkoch,
- tagov a grafitov

Naozaj stačí sa prejsť po ulici s názvom Šafárikovo námestie s otvorenými očami a človek je až zhrozený z toho ako môže vyzerať verejný priestor v 21. storočí v historickom centre hlavného mesta štátu európskej únie.

Prosím Vás o nápravu a zabezpečenie nielen častého ale aj dôkladného čistenia. Pozrite si napríklad pozorne fotografiu koša, koľko ohorkov je na zemi, koľko je nastrkaných kade tade v konštrukcii a koľko je pohádzaných v zeleni - vie zodpovedný útvar zabezpečiť kompletné vyčistenie a nie iba povrchné?

18. apríl 2018

Jerome

Pán Ľuboš, výstižné a ani kritický novinár by to lepsie nenapísal:

..."človek je až zhrozený z toho ako môže vyzerať verejný priestor v 21. storočí v historickom centre hlavného mesta štátu európskej únie."

Dodatok, normálny človek sa hanbí.........
18. apríl 2018

zita

Mestu chyba metla a lopata, fundamentalny zaklad pri upratovani...a cit pre detail..
25. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

lavičky pri Kačacej fontáne sú vymenené, zmluvnú firmu, ktorá ma toto územie na starosti, upozorníme na dôkladnejšie čistenie

Vladimír Skokňa
referát verejného poriadku
oddelenie životného prostredia, správnych konaní a verejného poriadku
Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
tel.: +421 2 59 246 265
mobil: +421 903 429 090
E-mail: vladimir.skokna@staremesto.sk
www.staremesto.sk
25. apríl 2018

Ľuboš

cistota sa bohuzial nezlepsila. vid aktualne fotografie. ohorky su vsade, bordel tak isto. prosim kompetentne osoby - zabezpecte napravu. ako to bude vyzerat v novom landererovom parku? kolko pokut za odhadzovanie ohorkov uz rozdali inspektori? alebo aspon kolko napomenuti uz riesili?
25. apríl 2018

Jerome

Treba dat cedulky ZAKZ FAJCENIA a firme nezaplatit
08. máj 2018

Ľuboš

Rád by som sa zodpovedných opýtal ako ďalej.
Kedy bude dlažba opravená a čistota v parku udržiavaná?
Tento podnet nie je o lavičkách, je o ŠPINE, ktorá je v celom parku s kačacou fontánou. Ak potrebujete rád zaplatím lístok do centra Viedne, aby si zodpovedné osoby pozreli AKO má vyzerať čistota verejného priestoru v historickom centre hlavného mesta členského štátu európskej únie.
01. jún 2018

zita

Kazdodenny ranny stav kosov v parciku. Ziadam o DENNE vysypavanie kosov a upratanie okolia. Podnet budem nadalej sledovat, kedze kazde rano tadial prechadzam. Vdaka
01. jún 2018

Martin

kašlů na to. ůplne!
a kose na zastavkach elektrickovych mhd? to iste! verejny poriadok a dodrziavanie zakonov u nas nefunguje.
04. jún 2018

zita

Stav nezmeneny, Pondelok 7:00hod. Prepacte kompetentni na samosprave St. mesto, kde viazne upratovanie a starostlivost o tento parcik? Ziadam upratovat a vysypavat kose kazdy den, aj viac krat!
08. september 2019

zita

Šafárikovo námestie-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Mnozstvo odpadkov, spakov, flias od alkoholu po asocialoch vyvalujucich sa na lavickach po celom Landererovom parku. Cistota parku a tyka sa to aj celeho Stareho mesta v poslednych mesiacoch vyrazne zaostava. Ziadam kompetentnych o caste, pravidelne, dokladne cistenie parku, ale nie tak ledabolo ako doteraz. Mam pocit, ze pracovnikom tech sluzieb je lahostajny vysledok ich prace. Podnet budem nadalej sledovat.
08. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
09. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
váš podnet sme preposlali oddeleniu životného prostredia. O výsledku vás budeme informovať.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
09. september 2019

zita

Vazeny Matus Sedlak,

Aktualizovat moj podnet tyzden po nahlaseni, sa mi pravdupovediac zda uz nepotrebne.

Chcela by som Vas poziadat o promptnejsie pridavanie podnetov, najidealnejsie este v den nahlasenia, inac sa to mina ucinku a stav uvedeneho podnetu uz moze by uplne iny napr. vyrieseny.

Dakujem za pochopenie.
11. september 2019

zita

Problem nedostatocneho cistenia parku pri Kacacej fontane stale pretrvava. Stav fotodokumentacie je z 11.9. Mnozstvo odpakov, flias, spakov a DOKONCA injekcnej striekacky!!!! Vid foto. V parku casto vysedavaju asociali, ktori popijaju alkohol a zneprijemnuju svojim spravanim cas ostatnym navstevnikom alebo prechadzajucim. Ziadam kompetentnych a najma pani starostku, aby sa seriozne zaoberali cistotou, udrzbou a bezpecnostou nielen tohto miesta, ale celeho Stareho mesta v ich kompetencii.
11. september 2019

zita

11.9
11. september 2019

zita

11.9
11. september 2019

zita

11.9
12. september 2019

Jerome

aj to malo ,co je pekne v meste, bude zdevastovane bezdomovcami? Podobne ako Postova? Tej sa ludia vyhybaju...
12. september 2019

zita

Smutne vsak je, ze uz v Landererovom parku asociali vylyhavaju hodiny a hodiny pod stromami na lavickach a travniku a bezny clovek, ktory si chce na par minut posediet a oddychnut sa musi prazit na lavicke na slnku. A vysledkom toho ich vylyhavania je bordel uvedeny v podnete vyssie...
12. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň pani Zita,
ospravedlňujeme sa za nezvyčajný sklz pri administrácii, ktorý bol zapríčinený narastajúcim počtom nových samospráv a podnetov. Avšak začíname s ďalším náborom dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú vylepšovať a skvalitňovať našu prácu. Ktokoľvek, kto chce priložiť ruku k dielu je medzi nami vítaný.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania