Parkovanie na zelenej lúke

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 03. apríla 2010

Ked robotnici stavali kostol, tak si skracovali cestu cez lúku, aby nemuseli klučkovať v prepchatých uliciach s nákladnými autami. No tráva nemala šancu narásť, ked na zelenej lúke začali parkovať arogantní vodiči, ktorí si z provizornej cesty spravili časť križovatky. Je síce pekné, že kostol má upravený pozemok so zeleňou, ale to že jeho návštevníci devastujú lúku, to už nikomu neprekáža.

14. apríl 2010

Odpoveď samosprávy

V rámci riešenia problému parkovania na zelených priestranstvách v okolí farnosti Svätej rodiny, Miestny úrad Bratislava-Petržalka kontaktoval pána farára Dúca, ktorý uvedenú farnosť spravuje. Na zabezpečenie nápravy pán farár Dúc podnikne nasledujúce kroky:

- bude oznámené návštevníkom všetkých akcií aby parkovali v areáli farnosti Sv. rodiny a nie v zeleni
- tento oznam bude vyhotovený aj v písomnej forme ako oznam návštevníkom kostola Sv. rodiny

Pán farár Dúc sa ospravedlňuje za doterajšie problémy, ktoré vznikli pri parkovaní na zelených porastoch v okolí areálu kostola Sv. rodiny.

S pozdravom

Ing. Marián Miškanin, PhD.
prednosta Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka
28. apríl 2010

obyvatel petrzalky

pan farar asi stratil rozum. zatvoril parkovisko pre verejnost a dal ho k dispozicii len oveckam a to len v den omse. Mozno sa spamata a opat spristupni docasne parkovisko pre vsetkych, kedze ho platime vsetci, nie len zopar navstevnikov kostola. Staci, ze cez vikend navstevnici kostola obsadia vsetky volne parkovacie miesta.
Tiez ma zaujima, ktore parkovacie mieste boli vytvorene pre navstevnikov kostola a okolitych obyvatelov. Tie tri parkovacie boxy v malej krizovatke dufam, ze nebudu spomenute. Ked sa vedela predat taka velka plocha farnosti, preco sa na rovnakej luke nevytvorilo dostatok parkovacich ploch? Dost, ze vedlajsie velkokapacitne parkovisko je jedna 12 rocna ruina zakladov nedokoncenej stavby.
10. september 2012

Juliette

takze par mesiacov prec, nic sa nezmenilo. sladke reci mestkej casti a pana farara len krasne bludy. dnes jasny priklad - 09.09.2012, vesele parkovanie na trave. Parkovanie v danej oblasti je hroza, byvam tam tak viem o com to je.
1. nechapem preco kostolnici nemozu ist do kostola peso, ked inde hlavne na dedinach to je normalne,
2. neviem komu patri pozemok vedla (zvysok luky), ale ak mestskej casti, to je taky problem spravit tam par parkovacich miest? v kazdy sviatok kostolnici zaberaju miesta ludom co byvaju v okolitych uliciach (Iljusinova, Tupolevova, Markova) a este k tomu aj vystavba v SkyBoxov, kde slubovane nahradne park. miesta tento rok uz asi neuvidime a bohvie ci vobec
09. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe uvedeného považujeme tento podnet za uzavretý.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania