Pretrvávajúce porušovanie povolenej rýchlosti

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Zaslal: Ivana, 24. apríla 2018

Dobry den chceli by sme upozornit na pretrvavajuce porusovanie povolenej rychlosti vo Vajnoroch. Chceli by sme ako obcania MC Vajnory apelovat na zvysenie hliadok statnej policie nakolko tento problem ohrozuje nas vsetkych. Kriticka situacia je na uliciach:Rybnicna, Cierny chodnik, Pri mlyne, Tomanova. Neraz sa stalo ze sme videli na Ciernom chodniku auta ako medzi sebou superia..Autobusy linky 54 to radsej komentovat nebudem..Situacia je vazna tak by sme ziadali o spominane riesenie vyssie. Dakujeme Obcaania

24. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.
Vzhľadom na to, že riešenie tohto podnetu vyžaduje komunikáciu s orgánmi štátnej správy, prosíme o pochopenie a trpezlivosť.


Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory



24. apríl 2018

Andrej

doplnil by som aj o rychlu jazdu vodicov po osloboditelskej popri cirkevnej a štátnej škole , kde ráno chodia deti do školy a vodiči obchádzajúci ranné zápchy to švihajú aj napriek spomalovačom ( už nie asi uplne funkčným )

Nehovoriac o každodennom porušovaní jednosmeriek v celej dlžke Tomanovej.

Mestskí policajti sa maximálne postavia k hlavnej ceste a sledujú premávku. Tam kde treba ich niet .

Celková bezpečnosť v doprave vo Vajnoroch je biedna.
24. apríl 2018

Ivana

Urcite kto este moze treba doplnat aby sa s tym naozaj nieco zacalo robit. Dakujem za reakciu
26. apríl 2018

Juraj

Príjazdná ulica rovnako trpí nedisciplinovanými vodičmi,
Na svetelnej tabuli, začiatok ulice Pri mlyne, číslo do 50 tam vidno málokedy
jednoznačne som za meranie rýchlosti medzi domami, a nie že sa páni policajti postavia k Ravenu a merajú 40tku smerom z Východného
26. apríl 2018

Mária

-Problém je aj v rýchlej jazde čo najskôr doslova preletieť, často aj na červenú, cez oboje svetiel čo asi aj monitoruje kamera zrejme patriaca mestskej polícii umiestnená na priľahlom stĺpe/pokiaľ jej nebránia konáre blízkej hrušky/ pri prechode. Chce to len zosúladenie !
02. máj 2018

Andrej

Musím pridať jednu moju nedávnu skúsenosť .
Potreboval som si pre domom preparkovať vozidlo a ako som ho vytiahol na ulicu , bola pri mne okamžite hliadka mestskej polície( videla z dialky čo robím), ktorá zároveň dokázala svojím vozidlom zablokovať križovatku ( nemali kde inde zaparkovať) .
Keď už vyskočili z auta , očakával som v rámci sloganu ,,pomáhať a chrániť " pomoc pri preparkovaní,aby som zbytočne nezdržoval prípadnú premávku. No žiaľ marne , prvé čo bolo , začali si fotiť čo robím a poď ho o dva týždňe pozdrav s predvolaním za priestupok pred vlastným domom .

Je toto normálne ? Kde prosím Vás sú keď ich je treba ? Keď je potrebné kontrolovať plynulosť a bezpečnosť premávky?

Dnes si opäť po celej dlhej Tomanovej ráno veselo zrýchľovali čas vodiči jazdou v protismere len aby sa vyhli kolonam. Žial nestihol som to ani odfotiť , kedže pomaly nejdu.

Prečo ráno na rizikových úsekoch ktoré tu uvádzame nikoho aspoň z Mestkej Polície niet?

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.