Zrušenie odmien pre poslancov ignorantov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Teodor Hammel Ing. 24. augusta 2013

Žiadam starostu o zverejnenie menoviteho zoznamu poslancov v mesačníku Hlas Noveho Mesta, ktorí ignorujú zasadnutie tohoročných komisií, kde sú zaradení ako členovia komisií. Ako som zistil na našej stránke www sú tu naši poslanci, ktorí majú účasť 33 % a nižšiu. Sú to poslanci Bobák, Augustinič,Dubček a Mikulec. Absolútny ignorant spomedzi nich je poslanec Mgr. Marek Bobák, ktorý sa v tomto roku nezúčastnil žiadnej schôdze komisie,ktorej je členom. Myslim si, ze taký poslanec by mal vrátiť už vyplatenú tohoročnú odmenu späť do pokladne mestskej časti BNM. Porušil svoj sľub poslanca a predvolebné sľuby dané občanom. Robí zlé meno celému poslaneckému zboru a našej mestskej časti

05. september 2013

katarina

Dobrý den,

dostal sa ku mne Vás podnet pre starostu, kde ma oznacujete za poslanca ignoranta, lebo za posledné obdobie sa nezucastnujem finančnej komisie. Mrzí ma toto označenie a dovolte mi vec vysvetlit. Práca poslanca nie je len o účasti na komisii, ale venujem sa mnohým iným cinnostiam, otvorenie a podpora rodinného centra Kramarik, riešim problémy mladých rodín, materskych skolok, hajim záujmy mestskej časti ako mestská poslankyna s dokazatelnymi výsledkami. V minulosti som sa komisie zucastnovala, bohužiaľ tento rok boli zvolavane v čase, keď som ako predseda poslaneckého klubu musela byt na stretnuti u primatora. Vždy som sa riadne ospravedlnila a prekonzultovala body s mojim straníckym kolegom a členom komisie s Danielom Hudecom. Nevynechacam miestne ani mestske zastupitelstvo alebo miestnu radu starostu alebo mestskú radu primatora. Naozaj sa snažím svoj mandát vykonávať, čo najzodpovednejsie. Rada sa s Vami stretnem a dovysvetlujem osobne.
S pozdravom.

Katarína Augustinic
tel : 0905014726
0907989023
e-mail : katarína.augustinic@gmail.com
09. september 2013

Jozef

Vážená pani Augustinič,

ak som to správne pochopil, tak tu píšete, že nezúčastňujete sa komisii preto, lebo nemáte čas vykonávať dve funkcie - poslanca MZ Nové Mesto a poslanca na meste.
Napriek tomu máte záujem o TRETIE miesto - poslankyňa BSK - http://www.nova.sk/2013/09/volby-do-vuc-nova-ponukne-v-bratislavskom-kraji-silnu-kandidatku/
Aká je šanca, že to budete stíhať aj potom?
09. september 2013

Katarína

Dobrý den Jozef, to som nepovedala. Pozrite si moju účasť za minule obdobia, keď mi nekolidovali termíny. Komunalnej politike sa venujem na 100%, teda nie popri zamestnaní. Čiže mám viac času ako ostatní poslanci. A čo sa týka môjho pôsobenia na meste a mestskej časti, tak to považujem práve za veľkú výhodu, sú to totiž spojené nádoby a s ostatnými mestskymi poslancami práve presadzujeme aktuálne záujmy a projekty mestskej časti. Samozrejme ak sa mi nepodarí zlepšiť moju účasť do konca roka, tak sa vzdam účasti v tejto komisii. S pozdravom. Katarína
09. september 2013

Jozef

A aké konkrétne projekty pre Nové Mesto ste presadili?
A keď sa vrátite po rodičovskej dovolenke do práce tak potom čo?
09. september 2013

Katarína

Oprava časti povrchu na Racianskej, získanie dotácie 1 mil. EUR zo zupneho rozpoctu na opravu ciest, oprava sa bude realizovať práve v Novom meste, osvetlenie parku Racianske myto, aby sa tam mohli inštalovať kamery a následne revitalizivat, spolu s kolegami poslancami za Nove mesto : získanie bývalého cyklostadionu do správy mestskej časti, tak aby tam mohol vzniknut odychovo-sportovy priestor pre obyvatelov, založenie prvého rodinného centra Kramarik, kedže pôsobim aj v DP, tak som zabranila zrušeniu niektorých spojov v MC a žiadala znovuobnovenie spoju v 51.....ale rada sa s Vami stretnem a môžeme sa porozprávať.
10. september 2013

petta

no keď kolidujú termíny, treba mať asi len 1 funkciu. asi tak sa na to dívam sedliackym rozumom.
10. september 2013

matusik

Presne petta,
tie taraniny poslancov ze maju lepsi dosah na riesenie problemov ak su vo viacerych funkciach sú len taraniny na to, aby si cucli bubaky kde sa len da a prd za to spravili (samozrejme zacina to v parlamente- ale to je na inu debatu) takze ked pani a damy nestihaju tak nech laskavo funcie zlozia. Robit poriadne sa da len jedna praca. (Nakoniec aj telefonovanie v aute sa zakazalo - neda sa ani len soferovat a telefonovat bez toho aby si to z casu na cas niekto nezlizol.)
Takze pani Augustinic a ostatni absenteri) ked nieco nestihate tak netarajte ze to do konca roka nieco ukoncite - je september. To este styri mesiace chcete kradnut?
21. september 2013

Gejza

Tak tu niečo nesedí:
- Račiansnsku financovala župa a p.Augustinič nie je župná poslankyňa, takže to je zavádzajúca info
- osvetlenie v parku na Račianskom Mýte nie je podnes, takže opäť nič
- cyklistický štadion je v majetku hl.m.Bratislavy, vyzerá, ako vyzerá a nepripomína športovo-oddychovú zónu
Takže p.poslankyňa, viac robiť a menej slubovať a zahmlievť!
22. september 2013

katarina

Gejza, nemate dobre informacie, pozrite si uznesenia mesta. Racianska oprava cast je na zaklade nasho uznesnia poslancov za Nove mesto- za financie mesta, dalsia cast ako pisete bola realizovana zo zupy, ale tiez na zaklade nasho uznesenia, teda mojho a mojich kolegov za NOVA, ziadali sme dotaciu, nebyt nasho uznesenia a prichadzajucich zupnych volieb a poukazania na problem, najdenia riesenia, by Racianska urobena nebola. Takze ak nieco konstatujete, pozrite si to poriadne. Osvetelenie parku je v tohtorocnom rozpocte mesta, tiez na nas pozmenujuci navrh, cyklisticky stadion nie je v majetku mesta, ale bol zvereny mestskej casti, tiez na navrh poslancov z Noveho mesta a teraz sa tam moze zacat realizovat sportovo-oddychova zona. Takze nic neslubujem ale pisem o veciach, ktore sa podarili, tych na ktorych pracujem je este ovela viac, ale presne, preto som ich sem nenapisala, aby som nemlatila prazdnu slamu, ale ak sa podaria, ozvem sa :)
29. september 2014

ivan

Vazena pani Augustinic,
je to stale len o tom istom. Poctivo sa da robit len jedna robota - ostatne sa flakaju. Ak ma poslanec nejake povinnosti, v danom priapde ucast na zasadaniach a neplni ich tak je logicke ze nema cerpat benefity s tym spojene. A tvrdenia, ze som spravila este mnoho dobrych veci su pre tych ce seno zeru.
29. september 2014

Katarina Augustinic

Ivan. Necerpam žiadne benefity s tym spojené...mam poslaneckú odmenu za prácu a účast na zastupitelstvach...kde mam účast takmer 100%. aj ked stale si myslim, ze poslanecká práca nie je o účasti, ale o výsledkoch. Za účast na komisii nemam žiadny další benefit. Su aj poslanci, ktori v žiadnej komisii nie su.
29. september 2014

ivan

Bohuzial si pamatam aj Slotu ...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania