Chýbajúce osvetlenie + neporiadok

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Juraj 22. mája 2018

Prechod z rozľahlého parkoviska pri Dolnozemskej k domom na Mamateyovej je úplne neosvetlený a vzhľadom k schodisku a neprehľadnosti nebezpečný. Chodník je v majetku Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

27. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Je to majetok Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Môžeme im preposlať podnet, ale riešenie problému nie je v kompetencii mestskej časti.

MČ Petržalka
28. máj 2018

Juraj

Dobrý deň, riešenie tohto problému rozhodne je v kompetencii MČ. Bod 1 paragrafu 4 VZN č. 2/2014 zo dňa 25. 02. 2014 hovorí "Vlastník, nájomca, užívateľ alebo správca je povinný udržiavať svoju nehnuteľnosť a jej okolie tak, aby svojim stavom (napr. plochy znečistené odpadom anorganického a organického pôvodu, nepokosené plochy, nevyhovujúci technický stav) nenarúšala vzhľad a prostredie mestskej časti a neohrozovala zdravie a bezpečnosť občanov." Technický stav, t.j. chýbajúce osvetlenie na mieste, kde je desiatka schodov, navyše neprehľadné a nebezpečné, rozhodne ohrozuje zdravie a bezpečnosť občanov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania