Anonymné nahlasovanie neplatičov dane za psa

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Neriešený
meno
Zuzana 21. mája 2018

Dobry den,

v nasom okoli je pomerne dost majitelov psikov, ktori ich nemaju nahlasenych a neplatia povinnu dan za psa

Moze byt ich nahlasenie anonymne? Na miestnom urade sme boli upozorneni, ze sa musime identifikovat, co sa nam zda neadekvatne

Vopred vdaka

30. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Preveríme ho a budeme Vás informovať, pekný deň

Mgr. Henrieta Dvorská
12. september 2018

Dan

Dobrý deň,

pripájam sa k p. Zuzane. Poslednou dobou si všímam, ze po sídliskách na Dolných Honoch, vo Vrakuni sa pohybuje čoraz viac "psíčkarov". To, že sú častokrát nevrlí, keď ich oslovíte a konfrontujete, prečo po svojom psovi neupracú, tu nevyriešime, ale je pravda, že pri námatkovom preverení registrácie psov na uliciach v našom okolí je výsledok nula.
Ak MÚ túto záležitosť nerieši systémovo, z vlastnej iniciatívy, malo by byť umožnené anonymné upozornenie zo strany spoluobčanov, keďže ide o neplnenie si povinnosti platenia dane a v neposlednom rade o znečisťovanie životného prostredia.
05. november 2018

ED

Zaujímalo by ma či je vôbec daň za psa povinná. Ak áno kto to kontroluje a kto je zodpovedný za výber daní? U nás vo vedľajšom vchode vybehne každý deň minimálne 5 psov, ale v zozname registrovaných tento vchod vôbec nie je. A tu MU od mája rieši či prijme anonymné nahlásenie priestupku? Úsmevné sú výzvy vo vrakunských novinách pre psíčkarov, aby si prišli vyzdvihnúť sáčky zdarma ak psa súčasne zaregistrujú. Neviem načo sú im sáčky. Nechajú psa vyložiť sa rovno pod oknami paneláka a tvária sa, že nič nevidia. Česť výnimkám.
19. november 2018

Zuzana

Dobry den,

JE MOZNE DOSTAT PO 7 MESIACH ODPOVED?

Cakatelka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania