Ničenie trávnatej plochy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Martina 27. mája 2018

Dobry deň, na ulici Ružova Dolina 25 kazdy deň parkujú auta na zeleni. Ta uz tam takmer nieje, nakoľko stojacia auta všetku zeleň vyjazdila. Pravidelne volame hliadku, ta moze iba pokutovat. Dalo by sa prosim podel zelene umiestit zabrany aby tu ludia neparkovali a nenicili uz tak malu travnatu plochu?
Vopred dakujem

S pozdravom
Obyvatel Ruzinova

11. jún 2018

Anonymný užívateľ

Parkovacia anarchia na ulici Ružová dolina - oproti Rozadolu

Takto tu parkujú vodiči permanentne. Je preto samozrejmé, že už zničili zeleň. Zároveň bránia vo výhľade vodičom vychádzajúcom od "Palušákov" a z parkoviska pred garážami. Mala by sa tu osadiť značka "Zákaz zastavenia" a vysielať mestská polícia.
14. jún 2018

Jozef

Vsetky otazky co sa tykaju mestskej policie su neriesene!!!!

chcel by som sa opytat, že preco???


tento usek je dost frekventovany autami ako a detmi..., skola, skolky a ihrisko

precitajte si tento podnet ked sa nieco niekomu stane(((
14. jún 2018

Martin

Vieme dovod, preco je tento problem nerieseny?
Maju v nasom meste prednost auta pred zelenou?
17. jún 2018

Anonymný užívateľ

Túto čerstvo namontovanú značku treba jednoznačne vymeniť za - B 34 Zákaz zastavenia!


17. jún 2018

Anonymný užívateľ

Mám dojem, zodpovedný dopravný inžinier ignoruje pretrvávajúci stav a alibisticky tam schválil túto značku, ktorá nič nerieši!
17. jún 2018

Martina

Značka zo skúsenosti nepomôže, lebo aj pokuty od mestskej polície ignorujú a parkujú tam aj naďalej.
Ideálne by bolo, keby po okraji boli osadené zábrany cez ktoré neprejdu.
17. jún 2018

Anonymný užívateľ

Martina, niekde začať treba. A značka "Zákaz zastavenia" bude pre mestskú políciu silný argument.
17. jún 2018

Martina

Ja dúfam
27. jún 2018

Martina Dobišová

Dobrý deň,

ďakujeme za namontovanú značku. Stav je ešte horší ako predtým. Každý deň tam parkujú auta a teraz už aj na časti, kde bol zvyšok zelene.

Bolo by možné tam namontovať zábrany?
Ďakujem

29. august 2018

Anonymný užívateľ

značka B 33 - zákaz státia: "Zastavenie je prerušenie jazdy na urýchlený nástup, výstup, zloženie, vyloženie nákladu." Vodiči značenie ignorujú a mestská polícia tiež! Jednoznačne tam treba nainštalovať B 34.
14. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

dakujeme za podnet ohladom B 34. Kontaktujeme pracovnika zodpovedneho za dopravne posudenie. V pripade jeho priazniveho posudku budeme ziadat schvalenie Krajskeho dopravneho inspektoratu. O vyvoji budeme priebezne informovat.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
19. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

uvadzame stanovisko pracovnika a jeho posudok k danej veci:

S osadením dopravných kolov alebo kameňov nesúhlasíme z dôvodu dĺžky úseku a vytvorenia prekážok pri údržbe zelene. Takéto parkovanie je dvojnásobným porušením ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke. Prípady nesprávneho parkovania musí riešiť mestská a štátna polícia.
Značku B33 vymeniť za B34 je (podľa daného pracovníka) možné, ale nerieši to situáciu. Keď vodiči nerešpektujú B33, nebudú ani B34. B 33 je už teraz duplicitné dopravné značenie – no pokúsime sa vec Krajskému dopravnému inšpektorátu prezentovať (B34). Pozitívne zváženie je však málo pravdepodobné.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
02. jún 2020

Anonymný užívateľ

Stále neriešené a preto problém pretrváva.
Vozidlá tam parkujú dlhodobo - buď na ceste, alebo na nespevnenej ploche.
Jednoznačne je nutné vymeniť značku za B34.
02. jún 2020

Martin

Jeden a pol roka sa to riesi. Neskutocne. Porast je uz uplne zniceny a denne parkujuce auta uz vyjadzili hlboke diery do zeme.Po dazdi to tam vyzera ako na stavbe.
02. jún 2020

S

Martin, vyššie ti samospráva napísala, ako sa to nedá. Nenavrhli nič konštruktívne, iba nas všetkých poslali kade ľahšie, lebo sa to nedá.. Nedá sa tam dať ani vyšší obrubník, nedajú sa tam dať zábrany, lebo by sa to nedalo kosiť. Čo na tom, že tam teraz nie je čo kosiť... Jediná možnosť, ktorá nám ostáva je sťažovať sa, medializovať, volať štátnu políciu, nie tých alibistov v modrom, prípadne svojpomocne umiestniť nejaký druh zábran na problematické miesta na tráve,pred prechodom a na rohu oproti kaviarni..
02. jún 2020

Anonymný užívateľ

Dnes tam bolo veľké ,,popučobranie", ktoré nič nevyrieši.
Dávali papuče všetkým, čo stáli na ,,zeleni".
Odteraz budú parkovať na ceste a budú tvrdiť, že len zastavili.
A tí, čo budú vychádzať od garáži, tak nebudú vidiet na cestu!
Jednoznačne treba nainštalovať značku B34.
02. jún 2020

S

Veľký brat asi číta a vidí nespokojných občanov.. Tento krát to asi nevyrieši guláš a párky pred voľbami. Privítal by som takéto akcie na dennej báze až kým sa to nevyrieši na trvalo.
02. jún 2020

Martin

Veľa ľudí v meste parkuje vedome celý deň na zákaze. Za papucu dajú len 10 eur, čo je pre lacnejšie ako parkovisko. Kým budú takto smiešne pokuty, tak sa to nezmení.
02. jún 2020

S

Áno, to máš pravdu. V tomto okolí sa naozaj dá nájsť parkovanie v okruhu 200m aj v prípade,ak je na katastri nátresk.. Aj by som to možno trochu chápal,ak by naozaj nebolo kde parkovať, ale toto nie je ten prípad. Tu sa jedná o to aby páni "podnikatelia" nemali ďaleko na kávičku. A mestskí to veselo ignorujú..
01. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

jedná sa o totožný podnet ako 47626, preto trváme na rovnakom vyjadrení.

Mestská časť pripravuje pre uvedenú lokalitu projekt regulovaného parkovania, situácia bude riešená v rámci projektu. Dovtedy by mala konať mestská polícia.
Prosíme Vás preto kontaktovať ich na čísle 159.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania