Električková trať - hluk

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení
meno
Viktor 11. júna 2018

Poprosím vás o vyriešenie problémového spoju koľajníc na zástavke Odborárske námestie – v polovici a na začiatku a taktiež aj o vybrúsenie spoju kde sa napájajú novozrekonštruované koľajnice z Amerického námestia na Odborárske námestie, nakoľko KAŽDÁ napráva KAŽDEJ električky, a to ich tu chodí veľa, buchne ako keby padla o centimeter kov na kov. Poprosil by som vás o čo najskoršie vyriešenie problému nakoľko vo večných a nočných hodinách je to už veľmi rušivý zvuk, čo má dopad na zdravie a znížený komfort nás obyvateľov danej lokality, nás občanov ktorí máme nasmerované okná do tejto strany.
Ďakujeme

11. jún 2018

Viktor

Ďalej by som sa chcel informovať či sa plánuje brúsenie kolajníc od Amerického námestia po Trnavské mýto, nakoľko všetky okolité koľajnice buď boli vymenené alebo prebrúsené. Jedná sa o husto obývanú oblasť v centre mesta, ktorej obyvatelia majú okná bytov priamo nad koľajnicami. Mám v zato, že mestu ako aj dopravnému podniku BA by malo ísť o lepší komfort bývania a zdravie obyvateľov v hlavnom meste, nakoľko hlučnosť a vibrácie sú už vysoké. Nehovoriac o tom, že sa ničia aj električky hradené z EÚ fondov.

Poprosím vás o informovanie ako sa bude riešiť zníženie hlukového zaťaženia.
12. jún 2018

Jerome

V tomto pripade asi treba, aby BSK, primator a DPMB sa okamzite spojili a riesili!
12. jún 2018

U NAS TAKA OBYCAJ

v karlovke je to ako na nadrazi...ked sa clovek stazuje je to v súlade s verejnym zaujmom dodrzovat grafikon ...pritom by stacilo spomalit rychlost aby tie stare rachotiny co sa rozpadaju nemuseli vymenit.. tu opravu co ju slubuju 5 rokov dovtedy aspon takto eleminovat HLUCNOST a stres obyvatelov pri kolajach...pritom v KV je otvorene kolajisko..a aj bude po novom.. potes...
29. jún 2018

Odkaz pre starostu

Dopravný podnik Bratislava bol vo veci tohto podnetu opätovne vyzvaný k reakcii.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
19. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za pondet!
Uvedené závady boli v rámci údržbových prác odstránené.
Podotýkame, že technický stav električkovej trate zodpovedá jej veku, hodnoty sledovaných parametrov geometrickej polohy koľaje vyhovujú predpísaným hodnotám.
Trať v úseku Americké námestie – Trnavské mýto – Ružinov Astronomická je zaradená do plánu modernizácií električkových tratí s finančným prispením EÚ.


odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
19. júl 2018

U NAS TAKA OBYCAJ

v podstate mohli napisat.. ze niekedy v buducnosti budeme spriazneni s mimozemstanmi a oni nas naucia teleportovat takze tento stav vyhovuje nasmu vyvinu civilizácie..
23. august 2018

Viktor

Dobrý deň,
dovoľujem si tvrdiť, že DPB zavádza vzhľadom k tomu že, tam žiadne práce na odstránenie pretrvávajúceho stavu neboli vykonané. Hluk sa vďaka nečinnosti kompetentných naopak zvýšil, nakoľko stav na uvedených miestach sa zhoršil, čo hlavne vo večerných a skoro ranných hodinách už dosahuje neúnosné vibrácie a zvuk z električkových náprav. Opätovne by som Vás touto cestou požiadal o vyriešenie problémového spoju koľajníc na zástavke Odborárske námestie – v polovici a na začiatku a taktiež aj o vybrúsenie spoju kde sa napájajú novozrekonštruované koľajnice z Amerického námestia na Odborárske námestie.

Poprosím vás o informovanie ako chce DPB riešiť zníženie hlukového zaťaženia.
Ďakujem
23. august 2018

U NAS TAKA OBYCAJ

ved ta odpoved je smerom tomu teleportovaniu... predsa nenapisu ze plan je ze bude plan, nove vedenie bude vediet viacej... proste nie su peniaze na opravy iba na odmeny, alebo na dialnicne obchvaty pre prijazd kocovnych kmenov cezpolnych.. nie pre bratislavcanov...ti budu trpiet.. budu starnut a pojdu peso.. a cezpolni budu platit dane doma tam kde nic nie je..
03. apríl 2019

Viktor

Dobrý deň, do dnešného dňa nebol daný podnet nijako riešený. Hluk z búchania náprav električiek stále pretrváva a kompetentní daný problém nijako za ten čas nevyriešili. Opäť apelujem, že daný hluk, hlavne vo večných a nočných hodinách je veľmi rušivý zvuk, čo má dopad na zdravie a znížený komfort nás obyvateľov danej lokality, nás občanov ktorí máme nasmerované okná do tejto strany. Opätovne by som Vás touto cestou požiadal o vyriešenie problémového spoju koľajníc na zástavke Odborárske námestie – v polovici a na začiatku a taktiež aj o vybrúsenie spoju kde sa napájajú novozrekonštruované koľajnice z Amerického námestia na Odborárske námestie.
Ďalej by som sa chcel opätovne informovať či sa plánuje brúsenie kolajníc od Amerického námestia po Trnavské mýto, nakoľko všetky okolité koľajnice buď boli vymenené alebo prebrúsené. Jedná sa o husto obývanú oblasť v centre mesta, ktorej obyvatelia majú okná bytov priamo nad koľajnicami. Mám v zato, že mestu ako aj dopravnému podniku BA by malo ísť o lepší komfort bývania a zdravie obyvateľov v hlavnom meste, nakoľko hlučnosť a vibrácie sú už vysoké. Nehovoriac o tom, že sa ničia aj električky hradené z EÚ fondov.

Poprosím vás o informovanie ako sa bude riešiť zníženie hlukového zaťaženia.
03. apríl 2019

U NAS TAKA OBYCAJ

bezudrzbove riesenie by bolo ale to nikoho nenapadne...nazatial . kym pridu ti mimozemstania..xx.. tak to robia vo VIEDNI. lebo asi vedia co pride..
ZNIZIT RYCHLOST A TYM AJ HLUCNOST
04. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme opätovne zaslali DPB s prosbou o vyjadrenie.

S pozdravom

Martin Kollárik
Odkaz pre starostu
12. apríl 2019

Viktor

Ďakujeme, daný problém zamestnanci DPB promptne vyriešili začiatkom tohto týždňa.
12. apríl 2019

U NAS TAKA OBYCAJ

akoto vyriesili. urobili gumove rosty alebo co tak znizilo hluk.. nech to urobia aj inde nie len v meste.. aj tak tomu neverim ze je to bez hluku..
26. máj 2021

Viktor

Poprosím vás o opätovné vyriešenie problémového spoju koľajníc na zástavke Odborárske námestie – v polovici (značené na fotke), nakoľko KAŽDÁ napráva KAŽDEJ električky buchne ako keby padla o centimeter kov na kov. Poprosil by som vás o čo najskoršie vyriešenie problému nakoľko vo večných a nočných hodinách je to už veľmi rušivý zvuk, čo má dopad na zdravie a znížený komfort nás obyvateľov danej lokality, nás občanov ktorí máme nasmerované okná do tejto strany.
Ďalej by som sa chcel informovať či sa plánuje brúsenie koľajníc od Amerického námestia po Trnavské mýto, nakoľko všetky okolité koľajnice buď boli vymenené alebo prebrúsené. Jedná sa o husto obývanú oblasť v centre mesta, ktorej obyvatelia majú okná bytov priamo nad koľajnicami. Mestu by malo ísť o lepší komfort bývania a zdravie.
16. jún 2021

Viktor

Krížna-MHD-technické problémy

Poprosím vás o opätovné vyriešenie problémového spoju koľajníc na zástavke Odborárske námestie – v polovici (značené na fotke), nakoľko KAŽDÁ napráva KAŽDEJ električky buchne ako keby padla o centimeter kov na kov. Poprosil by som vás o čo najskoršie vyriešenie problému nakoľko vo večných a nočných hodinách je to už veľmi rušivý zvuk, čo má dopad na zdravie a znížený komfort nás obyvateľov danej lokality, nás občanov ktorí máme nasmerované okná do tejto strany.
Ďalej by som sa chcel informovať či sa plánuje brúsenie koľajníc od Amerického námestia po Trnavské mýto, nakoľko všetky okolité koľajnice buď boli vymenené alebo prebrúsené. Jedná sa o husto obývanú oblasť v centre mesta, ktorej obyvatelia majú okná bytov priamo nad koľajnicami. Mestu by malo ísť o lepší komfort bývania a zdravie.
16. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme preposlali subjektu, ktorý označila samospráva ako zodpovedný.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
17. jún 2021

U NAS TAKA OBYCAJ

a opakovany problem sa opakuje, a zodpovednost sa zodpoveda... a clovek obcan platitel plati za hluk a chore zivotne prostredie, ktore este aj magistrat bude riesit zvysenim hlukových limitov .. takze bude vsetko v poriadku!
20. júl 2021

Viktor

Dobrý deň, prosím Vás rád by som sa informoval ohľadom danej situácie kedy môžeme očakávať nápravu? Je tomu viac ako mesiac a nič sa doteraz na náprave neudialo. Opätovne apelujem, že daný hluk, hlavne vo večných a nočných hodinách je veľmi rušivý, čo má dopad na zdravie a znížený komfort nás obyvateľov danej lokality, nás občanov ktorí máme nasmerované okná do tejto strany. Opätovne by som Vás touto cestou požiadal o kontaktovanie subjektu, ktorý je zodpovedný za nápravu aby danú vec odstránil čo v najkratšom čase.
Ďakujem
20. júl 2021

U NAS TAKA OBYCAJ

vrobte transparent.. dajte ho na najblizsiu budovu, ale prenajmite bilbord s textom HLUK v bytoch pocujeme tak ako sme my vyrobili...alebo vam jeden poziciame..
20. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve s prosbou o aktualizáciu vyjadrenia.

S pozdravom

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania