Odstránené stĺpy

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý
meno
Ovia 18. júna 2018

Odstranene stlpy umoznuju opatovny vjazd aut na chodnik, ktory konecne dlhsie patril chodcom.

21. jún 2018

Martin U

presne tak, neviem z akého dôvodu boli stĺpiky odstránené
21. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
23. jún 2018

Peter Oravec

Stĺpiky odstránil magistrát, buď priamo, alebo prostredníctvom svojej 100% dcérskej firmy, dopravného podniku. Dôvod bol dočasné presunutie zastávky autobusov a trolejbusov kvôli oprave vozovky na trvalej zastávke na Račianskom mýte. Samozrejme, dať veci na pôvodné miesto, to už sa magistrátu aj dopravnému podniku ťaží. Bude to trvať odhadom dva roky, kým tam tie stĺpiky tí dvaja neschopní bordelári (magistrát a DPB) vrátia. Rád by som sa mýlil.
Prosím o preposlanie aktualizácie podnetu magistrátu.
02. august 2018

Červeňanová

Parkovanie na Račianskom mýte

Parkovanie pred križovatkou Račianske mýto. Stĺpiky, ktoré tomu zabraňovali vytrhol neznámy vandal. Opakovane tam parkuje to isté auto. Situácia spred rokov sa opakuje.
07. október 2018

Obyvatelka DNV

stale nic..
13. október 2018

Červeňanová

Račianske mýto - križovatka

Pre dočasnú zastávku DPB počas opravy stálej zastávky na Račianskom mýte boli odstránené stĺpiky oddeľujúce chodník od vozovky. Po ukončení prác neboli na chodník vrátené stĺpiky. Parkovanie áut v tak frekventovanej zóne je pre chodcov nebezpečné. Autá ich ohrozujú pri vjazde na chodník a zneprehľadňujú tento dopravný priestor.
05. november 2018

Michal Ulica

Parkovanie Racianske myto

nedavno boli kvoli docasnej zastavke mhd odrezane stlpiky primo na Racianskom myte. Po vrateni zastavky stlpiky nikto nevratil a opat sa tam problemovo parkuje a nemozu prejst kociky a vozickari...ked ste odrezali stlpiky, vratte ich naspat
13. november 2018

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Impotentný magistrát.
Milé oddelenie vzťahov s verejnosťou, mám Vás veľmi rád, ale ak Vám nový primátor do pol roka obrazne nevykrúti krk, tak zbohom aj s Vallom.
Prosím o preposlanie Vallovi.
16. november 2018

Odpoveď samosprávy

Vážený pán Oravec,

oddelenie vzťahov s verejnosťou iba uverejňuje tie informácie, ktoré dostane od vecných útvarov. Vecné útvary sa snažia robiť maximum v rámci svojich časových, finančných a ľudských možností.

Ďakujeme za porozumenie a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. november 2018

Ovia

tieto frazy namiesto rieseni, proste tam stlpy vratte.
16. december 2018

M

Račianske mýto (aj park)-stĺpik-chýbajúci

Na rohu Račianskej a Šancovej až po Šancovú 21 chýbajú stĺpiky, parkujúce autá nenechávajú ani 1,5 m pre chodcov.
23. január 2019

Červeňanová

stav nezmenený, situácia sa opakuje - veľmi nepríjemné hlavne túto zimu, ak musíte obchádzať autá pred prechodom
17. apríl 2019

Červeňanová

všetko je tu tolerované? Autá stoja v časti oddelenej stĺpmi. Jazdia medzi chodcami. Ohrozujú dopravu v oblasti križovatky.
07. máj 2019

Červeňanová

Šancová-zábradlie-chýbajúce

v roku 2018 bola dočasne presunutá zastávka MHD Račianske mýto pred križovatku na Šancovú ulicu. Z toho dôvodu boli dočasne odstránené stĺpiky zabraňujúce parkovaniu pred cukrárňou Laurent.
Stĺpiky doteraz neboli vrátené na pôvodné miesto. Parkujúce autá pri vjazde a výjazde ohrozujú chodcov aj ďalších účastníkov dopravy.
08. máj 2019

Ovia

nie je mozne, aby kazda lahko odstranitelna blbost mestu tolko trvala.
16. máj 2019

Martin Uváček

Stále neriešené a autá tam veselo parkujú.
18. máj 2019

Martina

Šancová-zábradlie-chýbajúce

Dobrý deň,
na rohu Račianskej a Šancovej chýba zábradlie resp. stĺpiky. Myslím, že bolo odstránené z dôvodu zriadenia dočasnej zástavky MHD z dôvodu opravy podložia zástavky za križovatkou. Nakoľko tam zábradlie nie je, autá vedia zaparkovať aj hlbšie na chodníku v priestore za existujúcimi stĺpmi. Bolo by možné osadenie zábradlia?
Ďakujem
20. máj 2019

Peter Oravec

Magistrát ignoruje aj tento podnet. Krásna vizitka mesta pri vrcholiacich MS v hokeji, ďakujeme, pán Vallo. "Plán Bratislava" v praxi.
Preosím o preposlanie p. Vallovi.
20. máj 2019

Lubica Hodulikova

Dobrý deň,

keďže ma na tejto križovatke a prechode už zopár krát takmer zrazilo auto, lebo nie je vidno na prichádzajúce autá do odbočovacieho pruhu vďaka parkujúcim vozidlám a naopad, vodiči prichádzajúcich áut nevidia chodcov stojacich pred prechodom, uspokojilo by ma aj dočasné riešenie položenia betónových zábran, tak ako to teraz je pred Zimným štadiónom. Ako dočasné riešenie celkom fajn.

Už si celkom dosť dlhú dobu myslím, že na tejto križovatke parkuje niekto, kto pracuje na Magistráte, alebo je zodpovedný za to odstránené zábradlie a jeho neopätovné osadenie. Vôbec nechápem túto nezodpovednosť a ľahostajnosť zodpovedných, ktorí preberajú a odovzdávajú prácu, ktorú vykonávajú pre mesto a hlavne, občanov.

Pre mňa tento stav začína byť zaujímavý aj pre novinárov. Asi nastal čas na ich oslovenie.

S pozdravom,
Ľubica
20. máj 2019

Ovia

podarilo sa mi odstat odpoved od poslankyne nove mesto: "... riesi sa to, pretoze sa dokncuje projekt Racianskeho myta, kde sa planuje zrusit to odbocenie doprava - kvoli tomu zivotunebetzpecnemu ostrovceku pre chodcov a zaroven sa obnovia aj tieto zabrany." tak super
21. máj 2019

Červeňanová

A kým sa dokončí projekt a jeho realizácia máme požiadať Zelenú hliadku, aby nám tam dali dočasné zábrany?
21. máj 2019

Peter Oravec

Pokiaľ som to dobre zachytil, rekonštrukciu križovatky a možno aj chodníkov na Račku pripravuje magistrát, ale magistrát... kým vysúťaží a potom niečo urobí... to odhadujem prinajlepšom na 5 rokov. Dovtedy sa tam neudeje nič.
A iba ako námet do diskusie: Ja osobne celkom nechápem, prečo rušiť to pravé odbočenie zo Šancovej na Račiansku, keď je tam ten podchod (pod domom), v rámci ktorého je aj chodník. A tam, kde je teraz chodník (obsadený autami), by mohlo byť to odbočenie... ale iba ako námet na diskusiu.
27. jún 2019

M

Šancová-stĺpik-chýbajúci

Chtbaju stlpiky, auta blokuju chodnik vratane narozia na Racianskom myte.
05. september 2019

Peter Oravec

Samospráva ignoruje aj tento podnet. Zaujímavé, že pár metrov odtiaľ na križovatke s Legionárskou stĺpiky doplnili a opravili. Asi tu niekomu vyhovuje situácia taká, aká je.
Prosím o preposlanie samospráve.
05. september 2019

Peter Oravec

Opravené stĺpiky na Legionárskej, pár metrov od tohto podnetu... ako vidno, ak sa chce, tak to ide. lenže sa evidentne nechce.
08. september 2019

Červeňanová

Zodpovední sa tvária ako mŕtvi chrobáci. Ticho.
10. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. september 2019

Martin Uváček

Neriešené.
30. september 2019

Peter Oravec

Magistrát päť rokov ignoruje aj tento podnet. Z toho jeden rok tento podnet ignoruje aj Matúš Vallo.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
01. október 2019

Červeňanová

Pridávam sa k žiadosti, prepošlite p. Vallovi, určite by si mal všimnúť situáciu na Račianskom mýte
14. október 2019

Peter Oravec

Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
14. október 2019

Peter Oravec

Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
14. október 2019

Peter Oravec

Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
14. október 2019

Peter Oravec

foto nechcelo prejsť...
14. október 2019

Peter Oravec

... nespamujem, ale nebralo to fotku...
Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
31. október 2019

Martin Uváček

Neriešené.
01. november 2019

Červeňanová

Zdá sa, že sa to predsa len rieši. Ale inak ako žiadame my. Susedia z Unitasu povedali, že s plánovanou rekonštrukciou križovatky sa zruší odbočenie na Račiansku ulicu. Bude odbočenie zo Šancovej do vnútrobloku /Unitas-Račianska/ kde bude vybudovaná cesta vedľa škôlky. Spojí Šancovú s Kominárskou - garážami pre 150 áut.
07. január 2020

Peter Oravec

Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
20. február 2020

Martin Uváček

Stĺpiky stále chýbajú.
20. február 2020

Červeňanová

Sekcia dopravy spí spánkom šípkovej Ruženky
04. marec 2020

Martin Uváček

Neriešené.
30. marec 2020

Martin Uváček

Hurá, stĺpiky sa vrátili naspäť. Avšak zatiaľ nie všetky.
30. marec 2020

Peter Oravec

Minimálne dva stĺpiky ešte chýbajú, takže v podstate sú tri možnosti:
1. že to ešte nedokončili, ale dokončia,
2. že to zase sfušovali a už to nechajú tak,
3. že som zase niečo nepochopil.
Pán Vallo, takže ako? 1, 2, 3?
31. marec 2020

Ovia

tiez ma ta medzera prekvapila.
31. marec 2020

Červeňanová

nádej zomiera posledná - snáď dokončia
14. apríl 2020

Martin Uváček

2 stĺpiky stále chýbajú.
25. apríl 2020

Peter Oravec

Matúš Vallo ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
09. júl 2020

Martin Uváček

Vzhľadom na uzvretie odbočenia zo Šancovej na Račiansku a osadené zábrany by označil podnet za vyriešený. Autá sa už nemajú ako dostať na tento chodník.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania