Reklamné trojnožky sú masovo späť - Trnavské mýto

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Peter Oravec 18. júna 2018

Reklamné trojnožky sú masovo späť. Ak vám niekto tvrdil, že zmizli a už nebudú, tak vám klamal. Case study: Fungl nové trojnožky na Trnavskom mýte. Aj s plagátom akcie, ktorej sponzorom je magistrát, ktorého predstaviteľ vyhlasuje, že proti trojnožkám strašne bojuje. Magistrát si robí reklamu na trojnožkách, proti ktorým oficiálne akože bojuje.

20. jún 2018

Andrej

dobre sa im takto "podpultovo" robi biznis
21. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že uvedené trojnožky (ako aj na ďalších uliciach) už sú riešené. Vlastník bol vyzvaný na ich odstránenie a taktiež bolo začaté správne konanie vo veci uloženia pokuty. Iný spôsob riešenia zákon nedovoľuje. O nelegálnosti týchto trojnožiek boli taktiež informovaní aj niektorí inzerenti.

Ďakujeme za pochopenie a pekný deň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
21. jún 2018

Peter Oravec

Magistrát v reakcii píše, že "o nelegálnosti týchto trojnožiek boli taktiež informovaní aj niektorí inzerenti."
Haló, magistrát, zobuďte sa! AJ VY STE INZERENTI! Vy sponzorujete akcie a subjekty, ktoré sú vylepené na trojnožkách. My vieme, že klamete, ale prečo klamete samých seba?
Prosím o zaslanie aktualizácie podnetu magistrátu.
08. december 2018

Peter Oravec

Bez zmeny. Prosím o opätovné zaslanie podnetu zodpovednej samospráve.
13. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. december 2018

Matej Šebej

Trojnozky opatovne utocia.
15. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. V predmetnej veci si Vás dovoľujeme informovať, že Hlavné mesto SR Bratislava ako príslušný cestný správny orgán na miestnych komunikáciách I. a II. triedy rieši tzv. trojnožky neustále (na miestnych komunikáciách III. a IV. triedy je to príslušná mestská časť).
Mesto však musí konať v súlade so zákonom, ktorý jednoznačne stanovuje postup pri ich odstraňovaní (cestný zákon). Zodpovedný subjekt musí byť vyzvaný na ich odstránenie, ak tak neurobí, je začaté správne konanie. Zodpovedný subjekt veľakrát trojnožku len premiestni okolo iného stĺpa a celý proces začína odznova. Taktiež mesto apelovalo na inzerentov, aby neinzerovali na nelegálnych plochách.

Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. apríl 2019

Peter Oravec

Magistrát ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie primátorovi Vallovi.
17. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

bohužiaľ máme v tejto veci zákonom zviazané ruky. Mesto musí konať v súlade s cestným zákonom, ktorý jednoznačne stanovuje postup pri odstraňovaní reklám. Zodpovedný subjekt musí byť vyzvaný na ich odstránenie, ak tak neurobí, je začaté správne konanie, ktoré trvá aj pár týždňov. Veľakrát však trojnožku či inú reklamu len premiestni a celý proces začína odznova.
Aj napriek tomu urobíme všetko preto, aby bola nelegálna reklama odstránená.
Ďakujeme za porozumenie a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. apríl 2019

Peter Oravec

Páni na magistráte, to, čo píšete, je lož. Ako je zrejmé z fotografií, tá konkrétna trojnožka je pri rovnakom stĺpe už skoro rok. K žiadnemu premiestňovaniu trojnožky nedošlo. Klamete.
Prosím o preposlanie sprývy magistrátu.
29. máj 2019

Ludmila

Zda sa,ze teklamna trojnozka,ktorej cast chyba je tu nelegalne,prosim preverit a odstranit
22. december 2019

Novomestan

Momentálne tam nie je žiadna trojnozka. Podnet vyriešený.
11. máj 2020

Martin Uváček

Trojnožky spred tržnice sú preč. Podnet je vyriešený.
02. august 2020

Tomas Mahi

Overenie stavu podnetu - podnet bol vyriešený
03. august 2020

Matej Šebej

@Peter Oravec - je možné označiť podnet za vyriešený?

Vďaka.

Administrátor OPS pre MČ BaNM
03. august 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
áno, môže byť označený ako vyriešený. Ďakujem veľmi pekne.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania