Suché stromy (Mágio pláž)

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Antoan 19. júna 2018

Suché vysoké stromy a haluze na Magio Pláži Telecom Petržalka. Práve nad lehátkami , kde sedia návštevníci pláže.

22. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dreviny registrujeme a sú monitorované. Ich vitalita sa počnúc začiatkom vegetačného obdobia začala, bohužiaľ, postupne znižovať. Drevinám napr. neprospieva ani trvale zvýšená hladina Dunaja.
V súčasnosti bude vykonaný bezpečnostný rez alebo výrub dreviny pokiaľ bude potvrdené bezprostredné ohrozenie života alebo zdravia človeka, prípadne bude hroziť značná škoda na majetku.


mestská časť BA-Petržalka
03. január 2019

Antoan

Doteraz neboli suché haluze a stromy vyrezané a orezané. Pri silnom vetre ako bol v týchto dňoch hrozí nebezpečie v podobe lámajúcich sa suchých haluzí, alebo pádu celého suchého stromu.
Na obrázku je vidno strom , ktorý je úplne vyschnutý a je tam od leta , kedy bol podnet zverejnený. Tu vidno ,že sa od tej doby nič nezmenilo a ostalo iba pri sľuboch.Horeuvedené sľuby samosprávy sa nerealizovali a pritom je tu bezprostredné ohrozenie živo ta ľudí prechádzajúcich sa po nábreží v parku. Žiaden bezpečnostný rez sa nevykonal !
03. január 2019

Ján

Samospráva často sľubuje a zavádza . Sľubuje riešenie a nakoniec ho aj tak nesplní. Toto nie je jediný prípad. Spoliehajú sa na to , že sa na podnet zabudne. Keby mali záujem riešiť takéto situácie ,tak by zverejnili približný dátum kedy tento podnet vyriešia. Na to slúži plánovanie, ktoré zjavne na príslušných miestach nefunguje.
Keď sa v tomto konkrétnom prípade stane nešťastie z dôvodu pádu vyschnutého stromu alebo haluze, budú hádzať vinu a zodpovednosť jeden na druhého. Preto by bolo dobré aj zverejniť meno osoby , ktorá má nastarosti tento prípad riešiť a teda aj nesie osobnú zodpovednosť za riešenie alebo neriešenie podnetu.
03. január 2019

Antoan

Prosím o preposlanie podnetu samospráve . Padá sneh a nebezpečie je o to väčšie ,že sa pod váhou snehu môžu zlomiť suché dreviny.
04. január 2019

Michal Haman

Podnet som preposlal samospráve s prosbou o odpoveď.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
04. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, so zdravotným stavom drevín rastúcich na Tyršovom nábreží sme oboznámení, územie je pravidelne monitorované. Avšak z prevádzkových dôvodov bolo ošetrenie drevín posunuté najneskôr do začiatku vegetačného obdobia.

Miestny úrad Bratislava-Petržalka
21. apríl 2019

Antoan

Vegetačné obdobie už dávno začalo a suché stromy sú stále nezrezané a neorezané. Pri veľkom vetre môže suché stromy vyvrátiť ,alebo odlomiť suché haluze.
21. apríl 2019

Antoan

Stromy sú v blízkosti chodníka a nad trávnikom kde sa hrajú deti.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania