Čistenie pri obrubníkoch

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Branislav Nopp 12. apríla 2010

Dobry den p. Ing. Mrva,

chcem upozornit na nedostatocne vycistenie cesty pri obrubnikoch na Dorasteneckej ulici. Uz som sa na to nemohol pozerat a vycistil som si to sam. To cistiace auto sa len tak propagacne previezlo a akoze obrubniky vycistilo. Byt jeho sef, tak ho okamzite vyhodim za takuto fuseracku pracu.
Dakujem a fandim vam nadalej, robite to dobre!
P.S. fotka je len ilustracna

15. apríl 2010

Odpoveď samosprávy

Dobry den!

Preposielam Vam vyjadrenie nasho pracovnika p. Lubomira Kristofica, veduceho odd. hospodarskej spravy:

Cistenie Dorasteneckej ulice patri do kompetencie Magistratu, ale Vas podnet im budeme tlmocit. Tato komunikacia je v sprave Hlavneho mesta SR Bratislavy a nie mestskej casti. Problem mohol spocivat aj v tom, ze technika, ktorou bolo cistenie zabezpecovane, nemohla vycistit vsetky miesta, nakolko na nej parkovali auta, ako aj z dovodu, ze sa nezmestila k obrubnikom kvoli stromom, ktore by poskodila. Ked cisti mestska cast svoje komunikacie, obcania su vyzyvani na to, aby auta parkovali vo svojich dvoroch. Pred a po prejdeni mechanizmu po uliciach, patriacich mestskej casti, su tieto este docistovane rucne.

Magistrat upozornime na zisteny nedostatok.

Dakujem obcanovi za upozornenie aj za podporu.

S pozdravom
Ing. Jan Mrva, starosta

Podnet bol odoslaný Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy.
15. apríl 2010

Branislav Nopp

Pan Starosta dakujem za odpoved. Stale je to pre mna nedostatocne vykonana praca magistratu. Beriem, ze cistiaci mechanizmus nechce poskodit stromy. V tom pripade by to mali pracovnici vycistit na takychto miestach rucne. No a co sa tyka zaparkovanych aut, tak pred nasim domom ziadne neparkovalo a aj napriek tomu ta spina a strk po zimnej udrzbe boli od obrubnika zmetene viac na cestu a vznikol tak suvisly pas siroky aj pol metra. Ten cistiaci mechanizmus tu spinu akokeby len posuval viac na cestu. Ked ma na starosti tuto komunikaciu magistrat, tak mi to pripada, ze sme akosi na okraji zaujmu, kedze nie sme v centre, ale na okraji mesta. Tym padom akoby magistratu na tom stave vobec ani nezalezalo. Treba potom odkazat primatorovi, ze vo volbach mu to nakoniec spocitame.
28. apríl 2010

Mária Horváthová, sekretariát starostu

Mestská časť Bratislava-Vajnory listom č. 2365-592/2010-Cv/OS zo dňa 21.4.2010 vyzvala Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy - oddelenie cestného hospodárstva na opätovné a dôkladné vyčistenie Dorasteneckej ulice.
28. apríl 2010

Mária Horváthová, sekretariát starostu

Prikladám zoscenovaný list č. 2365-592/2010-Cv/OS zo dňa 21.4.2010, v ktorom mestská časť žiada Magistrát o opätovné a dôkladné vyčistenie predmetnej ulice.
30. apríl 2010

B. Nopp

Dakujem. Teraz je to uz v poriadku.
13. máj 2010

Anonymný užívateľ

Dobry den,

V prilohe Vam zasielame odpoved z Magistratu, ktory na nase poziadanie opatovne vycistil ulicu a fotografie z Dorasteneckej ul., ktora je toho casu vycistena.

S pozdravom

Maria Horvathova
Sekretariat starostu
MC Bratislava-Vajnory


Odpoveď z Magistrátu hl. mesta:

Listom zo dňa 21.4.2010 ste nás požiadali o dôkladné vyčistenie Dorasteneckej ulice. Obhliadkou bolo zistené, že zaparkované vozidlá neumožňujú vyčistenie komunikácie v plnom rozsahu. Z tohto dôvodu sme vykonali okrem pravidelného mechanického čistenia aj dočistenie ručnými pracovníkmi. Zároveň sme upozornili dodávateľa TS A.S.A. Bratislava na dodržiavanie kvality čistenie.

S pozdravom

Ing. Janka Mešťanová
vedúca Oddelenia cestného hodpodárstva

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania