Horúčava na zastavkach

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Rhonda 29. júna 2018

Zamyslel sa niekto nad neznesitelnoy horúčavou, bicujucim vetrom/ dažďom na novom prestupnom uzle MHD v Petržalke - Farského?
Dva prístrešky su nedostačujúce.
Boli by vhodné stromy tam vysadiť.

30. jún 2018

jajboli

Máš pravdu, je to veľmi využívaná zástavka a je tam priestor, zelený parčík kde by sa stromy vysadiť dali. Lenže to by komunálnikov stálo peniaze a mali by menej na rozdávanie odmien sebe a na rozkrádačky pri zákazkach.
04. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
09. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že veľkosť, konštrukcia zastávok MHD je v kompetencii Dopravného podniku Bratislava, a.s. Čo sa týka výsadby v blízkosti zastávok, v budúcnosti zaradíme túto lokalitu do zoznamov plôch na náhradnú výsadbu.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
09. júl 2018

jajboli

Blá, blá-blá, medzitým budú komunálne voľby, takže skutek utek. To je rovnaké ako v plánovaným parkom pri Draždiaku, chcel ho bývalý primátor Ftáčnik a Nesrovnal sa na to vy*al. Ale Frešov destský park (alternatíva Familly parku), Slováci zrejme deti nemajú, tak chpdia živiť okolité krajiny. Inde žijú zo služieb, my sme odkázaní na priemysel lebo naši politici majú krátkozraké videnie sveta.
05. jún 2019

Martin Uváček

Nič sa vysadilo. Na týchto zastávkach je v lete stále peklo.
20. máj 2020

Martin Uváček

Bez zmeny, bez tieňa.
20. máj 2020

jajboli

Stromy by sa tam zmestili. Vallo našľuboval 10-tisíc stromov, ostalo pri sľuboch. Pritom ak by zástavka mala príjemné prostredie, prispelo by to k spokojnosti cestujúcich v MHD. No ale nič nové, ďalší primátor kecal.
03. jún 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
03. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mesto Bratislava vysadilo v roku 2019 802 stromov. Uvedomujeme si, že stále nie sme na úrovni, ktorá by bola dostačujúca, ale ako začiatok projektu 10 000 drevín, to je dobré. Je to viac ako sa vysadilo spolu za obdobie 2015, 2016, 2017 a 2018. Taktiež sa tento rok začala zlepšovať starostlivosť o zeleň zavlažovacími vakmi, ktoré sa tento rok začali používať prvý krát (ich počet je momentálne 1000 kusov).
Váš podnet preposielame na Oddelenie tvorby mestskej zelene.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
03. jún 2020

jajboli

Vážený magistrát, váš šéf Matúš Vallo nasľuboval 10 000 novovysadených stromov za 4 ročné volebné obdobie, to je 2500 stromov, tých 802 stromovm to je len 32% splnenie jeho vlastného plánu. Takže hajde makať, sadiť stromy. Môžete aj na túto využívanú zástavku, letá začínajú byť neúprosné.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania