Protihluková stena

Zodpovednosť za riešenie: Národná diaľničná spoločnosť

Uzavretý

Dobry den, viete mi prosim vysvetlit preco chyba protihlukova stena v dlzke 250m od Einsteinovej dialnice pod starym mostom? Hluk siraci sa z tohto vyseku je enormny. Za odpoved dakujem

16. júl 2018

Jerome

SÚHLASíME !!
23. august 2018

Andrej Porubsky

Prave v tomto case je tento usek dialnice uzavrety a vo faze rekonstrukcie. Idealny cas na riesenia, ktore zlepsia kvalitu zitia v Bratislave.
Identifikaciu zodpovednych (Narodna dialnicna spolocnost) sa prinos magistratu skoncil. Myslim ze by mohol zajst aj dalej ako len k najblizsej zodpovednej osobe...
11. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podľa dostupnej „archívnej“ situácie (DSP z r. 2001) v úseku v km 6,90-7,15 protihluková stena nebola navrhovaná, nakoľko v tom období nebola v dotknutom území žiadna zástavba, ktorú by bolo navyše veľmi problematické ochrániť z dôvodu hluku zo samotnej Einsteinovej ulice, jestvujúcej železničnej trate ako aj hluku z Jantárovej ulice. V tomto záujmovom území je existujúca križovatka, kde každopádne vzniká „okno“ umožňujúce šírenie hluku do priestoru a teda priľahlé územie nemalo byť zastavané výstavbou určenou na bývanie.

S úctou

Tím NDS
27. jún 2020

Michal

nakolko sa zjavne zmenil uzemny plan a dany priestor JE zastavany bolo by asi vhodne prehodnotit stav z pred 19tich rokov a danu protihlukovu stenu dobudovat. Alebo sa mylim? Hluk z jantarovej cesty sa asi neda porovnat s hlukom z dialnice.
28. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

opätovne sme požiadali o reakciu Národnú diaľničnú spoločnosť.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
01. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nakoľko riešenie protihlukových opatrení bolo povinnosťou investora stavby obytných jednotiek, naďalej zostávame pri našom predchádzajúcom stanovisku. Investori mali zohľadňovať podmienky hygienika. Pri umiestňovaní, projektovaní a povoľovaní nových stavieb v blízkosti existujúcich komunikácií by sa v maximálnej miere malo zohľadňovať existujúce zaťaženie územia hlukom a túto skutočnosť by investor v prípade povolenia stavieb v takomto území mal riešiť v rámci týchto stavieb aj s prípadnými protihlukovými opatreniami.

S úctou

Tím NDS
02. júl 2020

Jerome

a čo teraz???? ciže chybu urobilo stavebne oddelenie Petržalka??

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania