Neodstránené autá blokujúce parkovacie miesta

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený

Zaslal: David, 23. júla 2018

Uz niekolko dlhych rokov parkuju tieto dve auta na Rajcianskej a blokuju miesta. V marci sa na nich konecne objavila vyzva na odstranenie resp. ze budu odstranene samospravou na naklady vlastnikov.
Je koniec jula a preto sa pytam, v akom stave je tento nekonciaci pribeh.

13. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dňa 18.5.2018 sme zasielali žiadosť o odstránenie vozidla Škoda Felícia combi, bordovej farby, bez EČV odťahovej službe P+K, s.r.o.,
po neodstránení vozidla v dohodnutom termíne sme dňa 6.8.2018 odťahovú službu urgovali.
Druhé motorové vozidlo Renault Thalia, EČV BA204LZ je momentálne predmetom dedičského konania. Dôvody na odstránenie vozidla
povinnou osobou uvádza §67 ods. 1, zákona o odpadoch- ...“vozidlo musí poškodzovať, alebo ohrozovať životné prostredie, alebo narúšať
estetický vzhľad obce alebo osobitne chránenej časti príprody a krajiny“... Podľa zákona o odpadoch nie je dôvodom na odstránenie vozidla
neplatná TK a EK a obec nemá právo kontrolovať platnosť týchto kontrol, alebo vyvodzovať dôsledky pre neplatnosť TK, či EK.
Napriek tomu sme vyzvali priateľku zosnulého o odstránenie vozidla, pričom nám oznámila, že stále nie je dedičské konanie ukončené.



Mgr.Henrieta Dvorská
14. august 2018

David

Bordová Felicia je odstránená. Ďakujeme.

Na tej Thalii bola presne tá istá výzva ako na Felícii, ohľadom odstránenia. Okresný úrad rozhodol rovnako ako pri Felicii. To auto tam stojí o tri roky dlhšie ako Felicia. Nemajú žiadny záujem ho odstrániť. Preverte prosím ešte raz či nie je možné ho odstrániť. Výzva na ňom bola rovnaká ako na Felicii.
08. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, červené vozidlo bolo dňa 14.8.2018 odtiahnuté nami zazmluvnenou odťahovou službou. Druhé auto je predmetom dedičského konania.

Mgr.Henrieta Dvorská

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania