Parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý

Zaslal: Rhonda, 02. augusta 2018

Už mi došli slová nad tolkou opakujucou sa drzosťou. Prosím o vyriešenie tohto problémového parkovania áut.

06. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Ustanovenie zákona o cestnej premávke v súčasnosti umožňuje zastavenie a státie motorových vozidiel na chodníku, pri ktorom zostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m. Kontrola, t.j. dodržiavanie tohto ustanovenia zákona je výlučne v kompetencii príslušníkov Mestskej polície a Policajného zboru. Vykonávať v celej mestskej časti mechanické opatrenia (dopravné opatrenia + ochrana zelene pred následným rozjazďovaním), ktoré by zabraňovali státiu vozidiel na chodníkoch, nie je možné zvládnuť finančne. Jediným možným spôsobom, ktoré odstráni státie vozidiel na chodníkoch, je regulácia parkovania a prijatie parkovacej politiky v Bratislave.


Mestská časť Bratislava-Petržalka
06. august 2018

Rhonda

Je síce pravda že zákon neporušujú, len kde máme bezpecne nechať deti behať a bicyklovať?
07. august 2018

František

Zákon porušujú ako sa tam dostali autá, jazda po chodníku je zákonom zakázaná.
08. august 2018

Rhonda

08. august 2018

Rhonda

Keďže to nik nerieši, parkovanie je "oficiálne". Čakám kedy budú parkovať na druhej strane chodníka ved je široký dosť.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.