Billa bez chodníka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Andrej 08. augusta 2018

Dobrý deň. Dlhé roky bývam v blízkosti obchodu Billa. V okolí Billy je zdravotné stredisko, kostol a parkovisko. Z každej strany sa dalo ísť po chodníku. Keďže pred Billou postavili nejakú stavbu, STRATIL SA CHODNÍK. Chcel by som sa spýtať, ako bude riešený chodník pred vchodom do Billy. Kompetentný vedľa stavby postavia nový chodník, ale tak zúžia cestu pre autá. Vymaľujú zebru pre chodcov a postavia značku zákaz zastavenia? Tiež si to neviem predstaviť, pretože často pred vchodom parkujú autá.

Je možné tú stavbu nejako vyriešiť? Nerád by som bol keby auto zrazilo pri vchode do Billy.

10. august 2018

Andrej

ked ste im povolili stavat, tak preco ste im nedali povinnost vybudovat aj chodnik?
16. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, stavebný úrad oslovil stavebníka a upozornil ho na skutočnosti uvedené v podnete. Stavebník stavbu zameria oprávnenou osobou, stavebnému úradu preloží projektovú dokumentáciu skutočného stavu vrátane toho zamerania. Následne podľa týchto predložených dokladov a zistení stavebný úrad určí ďalší postup.



Mestská časť Bratislava-Petržalka
02. jún 2019

hedviga

A výsledok?
Chodník je široký max. 60 cm, aj to ešte sú na ňom betónové kvetináče, ktoré ho zužujú. Takže kadiaľ majú chodiť ľudia? Osobitne matky s kočíkmi.
07. september 2019

Andrej

Jantárová cesta-chodník-chýbajúci

BILLA bez chodníka III

Dobrý deň.

Prístavba zhotovená v tesnej blízkosti Billy vyrába prekážku nie len chodcom, ale aj vozidlám.
VOZIDLÁ ODTLÁČAJÚ CHODCOV DO STREDU CESTY.
Je to veľmi nepríjemné keď za vami ide auto so vzdialenosťou 1 metra. Nervózny vodič použije klaksón a čo človek so slabším srdcom? Iný nebezpečný prípad, vodič je tolerantný, uhýba sa staršiemu chodcovi, ale ten trošku chôdzu vyrovnáva pretože má nákup, ale napriek tomu je zachytený zrkadlom vozidla.
Vy/parkujúce autá majú prekážku, pozdĺž odstavené vozidlá, chrbtom otočený chodec, môže sa stať že tu manevrujúce auto zrazí chodca pretože sa navzájom nevidia.
Chcel by som sa spýtať, kto bude v tomto prípade zodpovedný za nehodu keď pri prevádzke BILLA CHÝBA CHODNÍK?
Je možné s tou prístavbou niečo spraviť?
Ďakujem.
09. september 2019

Andrej

Do predajní sú už naskladnené lieky. Prosím, prečo samospráva voči tomu nič nerobí? V okolí nie je vidieť riešenie tejto prekážky a nebezpečenstvá zrážky z chodcami.
11. september 2019

Andrej

Jantárová cesta-chodník-chýbajúci

BILLA bez chodníka III 9.9.2019

Dobrý deň.

Prístavba zhotovená v tesnej blízkosti Billy vyrába prekážku nie len chodcom, ale aj vozidlám.
VOZIDLÁ ODTLÁČAJÚ CHODCOV DO STREDU CESTY.
Je to veľmi nepríjemné keď za vami ide auto so vzdialenosťou 1 metra. Nervózny vodič použije klaksón a čo človek so slabším srdcom? Iný nebezpečný prípad, vodič je tolerantný, uhýba sa staršiemu chodcovi, ale ten trošku chôdzu vyrovnáva pretože má nákup, ale napriek tomu je zachytený zrkadlom vozidla.
Vy/parkujúce autá majú prekážku, pozdĺž odstavené vozidlá, chrbtom otočený chodec, môže sa stať že tu manevrujúce auto zrazí chodca pretože sa navzájom nevidia.
Chcel by som sa spýtať, kto bude v tomto prípade zodpovedný za nehodu keď pri prevádzke BILLA CHÝBA CHODNÍK?
Je možné s tou prístavbou niečo spraviť?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania