Sťažený výhľad na križovatke

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Branislav Nopp 05. mája 2010

Dobry den p. starosta,

chcem upozornit na vykrivene zrkaldo na krizovatke Pri Kaplnke s Rolnickou. Pri pripajani sa z vedlajsej (U rybnika) nie je dobry vyhlad na vozidla prichadzajuce od Ciernej Vody. Dost na to, ze krizovatka je sama o sebe dost neprehladna a vznikaju tam aj kriticke situacie, ked napr. autobus MHD chce odbocit z Rolnickej na Rybnicnu. Planuje sa tam v buducnosti svetelna signalizacia?

Vopred dakujem za vyriesenie problemu.

11. máj 2010

Odpoveď samosprávy

Na vykrivené zrkadlo sme upozornili správcu komunikácie Magistrát hl. mesta SR Bratislavy dňa 7.5.2010. Budeme ich urgovať, ak nenastane náprava.

Neprehľadnosť križovatky pri kaplnke nám je dobre známa a musím poopraviť pisateľa, že ide o križovatku Roľníckej s ulicou Rybničnou.

Za môjho pôsobenia sme dali v spolupráci s Generálnym investorom Bratislava (GIB) urobiť predpokladaný náklad na stavebné úpravy súvisiace so svetelnou križovatkou. Bola to súčasť riešenia dopravy na Roľníckej ulici. Jej súčasťou bola úprava prechodu pri zdravotnom stredisku, úprava prechodu a križovatky pred úradom na našej obchodnej ulici a práve križovatka Pri mlyne.

Pred dvoma rokmi to bol rozpočet na stavebné práce a svetelnú križovatku okolo 10 mil. Sk, čo je v momentálnej situácii mesta a mestskej časti nerelizovateľné. Problémom sú aj majetkové veci k pozemkom, ktoré by bolo treba riešiť pri sprehľadňovaní a rozširovaní. Ja práve z vedľajšej uličky Rybničnej vychádzam 2x denne a viem, že musím byť veľmi obozretný, aby som nespôsobil dopravnú nehodu. Na naše prekvapenie sa na križovatke stáva dopravná nehoda v priemere 1x za 2 - 3 roky bez obetí. To, že nie je dostatok peňazí nás neodradzuje od plánu aspoň čiastočne ju upraviť bez svetelnej signalizácie len so stavebnými úpravami (odbočovacie pruhy), čo by sa mohlo po schválení projektu stať budúci rok. Projekt musí spracovať GIB na základe našich požiadaviek tak, ako spracúval už realizovaný pred úradom, na nadjazde pri NAY a ako sa spracúva pri zdravotnom stredisku.

S pozdravom

Ing. Ján Mrva
starosta Mestskej časti Bratislava-Vajnory
11. máj 2010

Branislav Nopp

Dakujem pan starosta.
Je mi jasne, ze toto riesenie vyzaduje nemale financne prostriedky a som vdacny aspon za to, ze sa tym nenechate odbyt a riesite to inou formou (ciastocna uprava krizovatky).
P.S. k tej ulici U rybnika, aj mne to bolo divne, ale ked to bolo tak na mape uvedene... chcel som byt presny :-)

dakujem
12. máj 2010

Anonymný užívateľ

Dobry den,

dnes - 12.05.2010 okolo 13:00 h - pracovníci firmy Mobilita opravili vykrivené zrkadlo.

S pozdravom

Maria Horvathova
Sekretariát starostu
01. október 2019

Monika Zemanová

Roľnícka-Cesty a chodníky-iné

Dobrý deň, dnes ráno 1.10.2019 chýba výplň zrkadla na križovatke Roľnícka, Rybničná. Druhé zrkadlo je už vyše roka otočené do strany a je veľmi zlé sa v ňom orientovať. Prosím o nápravu, výjazd z Rybničnej je takto riskantný a nebezpečný. Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania