Novo zasadený strom - takmer suchý - gercenova 3

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Stefan 20. augusta 2018

Dobrý deň, Pred parkoviskom na Gercenovej 3 je novo zasadený strom. Na jar sa pekne chytil, žiaľ tieto horúce dni je bez polievania odsúdený na zánik. kdeže okolo nemá ani koryto kde by sa dala da voda, ale zem je naváľaná smerom na kmeň, tak aj keď ho polejem voda vždy stečie preč. Takto by sa stromy sadiť nemali. Prečo nebolo pri sadení spravený okolo kmeňa jarok na zavlažovanie? Keby bola k nemu plastová hadica a pravidelne by sa polieval MČ, tak mohol krásne žiť. Žial tieto teploty a nepolievanie spravili svoje.Je mi z toho smutno.Prosím zahrnúť do plánu na výmenu na jeseň resp na jar. ďakujem.

23. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mladé výsadby sa v tomto roku polievajú prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb, ktorý koordinuje a zabezpečuje údržbu zelene v MČ Bratislava – Petržalka a to od 23. apríla pravidelne 2x týždenne pričom zalievacie dni sú prispôsobené poveternostným podmienkam. Technológia plastových hadíc na závlahu sa neosvedčila a preto ju nepoužívame. Pri výsadbách sa vždy upravujú závlahové misky stromov a zasypávajú sa drvenou kôrou na udržanie vlhkosti. Vplyvom poveternostných podmienok mohlo dôjsť k jej narušeniu. Po preverení v teréne bude úprava misky zadaná na úpravu. Stav mladých stromov monitorujeme a v prípade vyschnutia budú v jesennom období nahradené.


Mestská časť Bratislava-Petržalka
23. august 2018

Stefan

Mozte si poznaciť, že tento strom nebol ani jeden krát poliaty, nakoľko chodím okolo neho každý deň.
23. august 2018

Stefan

Ak aj poliaty bol okolo by bola zelensia trava ako inde. Zial tu je tráva pri kmeni rovnako sucha ako inde.
23. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, strom bol priebežne monitorovaný a je v poriadku. Nebude sa nahrádzať.

MČ Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania