Cyklisti na chodniku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Neriešený
meno
Veronika 27. augusta 2018

Po chodniku od Schneidera Trnavskeho 5 smerom okolo zastavky Svantnerova, okolo rehabilitacneho centra Harmony a dalej smerom dole k zastavke Damborskeho jazdia po chodniku cyklisti velkou rychlostou. Neberu ohlad na chodcov a ohrozuju ich. Da sa tato situacia nejako riesit skor ako dojde k zrazke chodca a cyklistu?

27. august 2018

Tomas Buzinger

Dobrý deň, navrhoval by som rozdeliť chodník a vyznačiť časť pre chodcov a časť cyklocesty pre cyklistov. Tento chodník je využívaní cyklistami od Švantnerovej Harmony až za pumpu Slovnaft, nakoľko po ceste to pre nich nie je veľmi bezpečné.
28. august 2018

Veronika

Toto riesenie sa mi nezda idealne kedze predmetny chodnik je dost uzky. Ked sa na nom este vyhradia cyklotrasy tak pre chodcov naozaj ostane len uzky pasik. Vzhladom na to ze je to chodnik na sidlisku mal by sa zachovat prioritne pre chodcov. Chodnik vyuzivaju hlavne mamicky s detmi takze vyhradenim pasu pre cyklistov sa akurat obmedzia chodci. Male dieta nepochopi ze moze pouzivat len pasik chodnika a ist na prechadzku po sidlisku a nemoct pustit dietatu ruku je dost neprijemne. Okrem toho cyklisti ktori uz teraz jazdia nebezpecne neprimeranou rychlostou budu na cyklotrase este bezohladnejsi. Cyklotrasy su dobre ale nie na ukor chodcov. Skor si myslim ze by bolo treba korigovat rychlost cyklistov. A ked cyklotrasa mala by byt na ceste. Pokial viem na SK by cyklisti po chodnikoch vobec nemali jazdit. Napriklad v Madride v parkoch nie su cyklotrasy ale sa koriguje rychlost cyklistov.. a to by bolo riesenie pre tuto cast mesta. Ak maju jazdit po chodnikoch nech idu pomaly. Lebo to ze cesta sa im zda nebezpecna predsa neznamena ze maju pravo bezohladne ohrozovat chodcov na chodniku.
28. august 2018

Tomas Buzinger

S časti s Vami súhlasím, ochrana detí je na prvom mieste. Aj my chodíme s deťmi do Harmony po tom chodníku, pričom ich máme stále na očiach. Problematický je ten neprehľadný roh pri plote Harmony, to by sa malo vyriešiť. Dúbravke chýba cyklotrasa smerom na Líščie údolie. Napríklad aj rodiny s deťmi by sa mohli po novej cyklotrase zviesť, určite by nešli do Líščieho údolia po ceste. Podľa mňa chodník po Švantnerovej ulici nie je tak chodcami frekventovane využívaný ako protiľahlý chodník za zdravotným strediskom a VÚB bankou. Ide o to nájsť spoločné riešenie na podnet obyvateľov, ktoré by mohol realizovať Miestny úrad.
28. august 2018

Veronika

V konecnom dosledku by stacilo keby cyklisti brali do uvahy chodcov a prisposobili tomu rychlost.. aby sa nevalili nekontrolovane, necakali ze uskocime a nemysleli si ze ked v rychlosti chodcovi zazvonia za chrbtom ten dokaze reagovat ked ma jedno dieta na muriku druhe na trave..ale ako to urobit ? Neviem ci je vyhlaska ohladne cyklistov a rychlosti akou sa mozu pohybovat .. po chodnikoch. Mne nevadia cyklisti na chodniku. Ale bezohladnost s akou jazdia. Mam strach ze raz sa stane nehoda. A valiaci sa cyklista niekoho zrazi.. ale cyklochodnik na tej ulici urcite nie je riesenie..len zvysi frekvenciu a rychlost cyklistou a bude to este nebezpecnejsie..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania