Rozvodná skriňa

Zodpovednosť za riešenie: Slovak Telekom

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 05. mája 2010

Na Bárdošovej ul. na rohu s Júlovou ul. navrhujem uzavrieť alebo odstrániť nefunknčnú rozvodnú skriňu.

07. máj 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Na základe miestneho zistenia 08.04.2010 bolo inšpektorkou verejného poriadku doručené upozornenie na stav rozvodnej skrine spolu s fotodokumentáciou , organizácii ZES, as. Čulenova ul. .

ZES a.s. nás spätne informovali, že rozvodná skriňa je v správe fi. Slovak Telekom, ktorá bola 03.05.2010 na stav poškodenie rozvodnej skrine inšpektorkou verejného poriadku upozornení a vyzvaní na jeho riešenie.

S pozdravom

Ing. Ľudovít Kollárik

prednosta
Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto
27. máj 2010

Odpoveď samosprávy

Vazeny zakaznik,

dakujeme Vam za vyuzitie komunikacie prostrednictvom nasho E-mail centra a zasielame Vam vyjadrenie na Vas e-mail zo dna 27.05.2010.

Ak zakaznik pozaduje odstranenie/prelozenie telekomunikacneho vedenia, specifikaciu poziadavky odstranenia/prelozenia telekomunikacneho vedenia spolocnosti Slovak Telekom, a.s. (dalej iba ST) je potrebne smerovat pisomne vo forme objednavky na specialistu pre nestandardne poziadavky (adresa kam je potrebne smerovat objednavku zavisi od lokality zakaznika):

cid:image002.png@01C9EC0E.5D6F6AD0

Pokial chce zakaznik prekladat, pripadne upravovat siete ST, bude to posudene ako vyvolana investicia a pojde to na naklady zakaznika .V ziadosti je potrebne uviest adresu ziadatela a telefonicky kontakt, aby sa pracovnik udrzby vedel dohodnut so ziadatelom na presnom urceni lokality, spristupneni pozemku a pod. Kazdy takyto list je riadne zaevidovany na podatelni a nasledne postupeny na presetrenie prislusnemu technickemu pracovisku podla rajonu. Po presetreni a vyjadreni kompetentnych veducich pracovnikov sa rozhodne o konecnom stanovisku, ktore je pisomnou formou zaslane ziadatelovi.

Vypocet ceny prace je v zmysle technickeho predpisu TA 225. Na zaklade tohto, nasi pracovnici skalkuluju cenu prace, ku ktorej sa pripocitava cena materialu a dopravne naklady (cca 0,50 € (15,00 Sk s DPH)/km - zalezi na type vozidla). Telekomunikacne zariadenie osadzujeme na pozemky zakaznikov na zaklade suhlasu majitela (v uzemnom rozhodnuti, zmluva o zriadeni sluzby). V pripade, ak nie je mozne ine riesenie pre poskytovanie sluzieb zakaznikom, je mozne na zaklade ust. § 69 zakona c. 610 /2003 Z. z. o elektronickych komunikaciach v zneni jeho novely c.117/2006 Z. z. (dalej len ZoEK) zriadit aj bez suhlasu majitela pozemku (povinnost ST 15 dni vopred upovedomit dotknuteho vlastnika, alebo uzivatela pozemku o umiestneni tel. zariadenia). Druha moznost je, ze tel.zariadenie bolo umiestnene na pozemok za ucinnosti predchadzajuceho zakona c.110/1964 Zb. o telekomunikaciach a vecne bremeno, ktore vzniklo na zaklade tohto zakona nebolo potrebne zapisovat do katastra nehnutelnosti. Toto vecne bremeno nezaniklo, zostava nedotknute aj za ucinosti ZoEK .

Dakujeme Vam za prejavenu doveru.

S pozdravom,

Jaroslava Janosikova
Slovak Telekom, a.s.
T-Com, E-mail centrum
01. jún 2010

K

Podnet znel - "uzavrieť alebo odstrániť nefunkčnú rozvodnú skriňu". Ak je taký problém nefunkčnú skriňu odstrániť, existuje predsa aj druhé riešenie - uzavrieť ju, aby z nej netrčali drôty a neslúžila ako odpadkový kôš. Predpokladám, že jej správca fa Slovak Telekom to môže urobiť aj bez ďalších písomných žiadostí.
19. november 2011

K

Táto skriňa bola v jeseni vymenená

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania