Krátky interval na svetelnej križovatke

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Matúš Kádia 28. augusta 2018

Dobry den,
chcem vas poprosit o upravu intervalu na svetelnej krizovatke Racianska/Pekna cesta.
V popoludnajsich hodinach sa tam tvoria zastupy aut, ktore chcu odbocit smerom z mesta na Peknu cestu. Zastupy zacinaju aj desiatky metrov pred vyznacenym odbocovacim pruhom.
Auta iduce dalej po Racianskej maju potom obmedzeny jeden z pruhov a musia sa preradovat, pripadne uplne zabrzdit, aby nenarazili do aut cakajucich na zelenu.
Pocas zelenej sa dostane na Peknu cestu cca 10 aut, co je vsak malo - sam som tam nie raz cakal na 3 zelene, kym som sa dostal z krizovatky.
Z mojho pohladu by pomohlo, ak by sa interval pre odbocovanie predlzil, idealne by bolo, ak by sa z krizovatky dostali vsetky auta (kamera tam tusim je). Znizi sa tym riziko kolizie.
Dakujem za presetrenie,
Matus Kadia

29. august 2018

Ján

Keby nechodili vsetci autami, tak by tento problem nevznikol. Predlzenie intervalu by mohlo sposobit zase meskanie elektriciek. A podla mna, tie by mali mat prednost. Ak sa pristupi na predlzenie intervalu, ziadam, aby elektricka mala preferenciu pomocou senzora.
30. august 2018

David 1

Veď tam by mala byť aj zapnutá preferencia električiek. Kedže do Rače od septembra pôjde každé dve minúty v jednom smere tak tam bude ešte veselo.
30. august 2018

Juraj

Na tomto semafore, ako aj na každom inom v BA by prešlo na jeden interval oveľa viac vozidiel keby vodiči zmenili spôsob rozbiehania sa na zelenú.
V prvom rade netelefonovať, nesmskovať a v druhom rade, rozbiehať sa svižnejšie a spolu s vozidlom stojacim pred Vami tak aby na jeden interval prešlo čo najviac vozidiel cez križovatku
30. august 2018

Matúš Kádia

Dobry den,
suhlasim s oboma nazormi, ci uz sa to tyka prioritizacie elektriciek, ci efektivnejsieho rozbiehania sa na krizovatkach.
Tento podnet ma za ciel znizit riziko nehody, nakolko ako je aj na fotografii vidno, auta stoja prakticky 100 metrov pred smerovnikom (kde sa zacina odbocovaci pruh) a aj napriek tomu, ze su natlacene ku krajnici, lavy jazdny pruh je vyrazne blokovany. Autam, ktore chcu ist rovno, je radikalne zuzeny jazdny pruh, musia preto necakane brzdit a preradovat sa.
Ja si na odbocenie pockam, kolko treba, no asi sa zhodneme v tom, ze aktualny stav nie je idealny a znizenie rizika nehody je ku prospechu vsetkych.
Verim, ze kompetentne organy zvazia vsetky uvedene pripomienky a navrhnu lepsi stav.
Dakujem,
Matus Kadia
03. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme zaslali kompetentným orgánom a požiadali sme ich o riešenie, prípadne o zaslania stanoviska.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
04. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
14. október 2018

Vladimír

Nastavenie semaforov na križovatke Pekná cesta - Račianska ulica

Táto križovatka ma namontované zariadenia na monitorovanie dopravy a vďaka tomu je schopná prisposobovať intervaly jednotlivych smerov podľa intenzity dopravy. Bohužial od rekonštrukcie povrchu na Račianskej ulici(jún/júl 2018) je tento systém nefunkčný. Problém vzniká hlavne v poobedňajších hodinách, kedy sa vytvára kolóna na Račianskej ulici v smere von z meste, kvôli odbočovaciemu pruhu na Peknú cestu. Interval je krátky a veľmi často autá stoja, aj ked oproti po Račianskej v smere do mesta nejdú vôbec autá. Je možné uviesť križovatku do stavu spred rekonštrukcie(pružne reagujúcu na intenzitu dopravy z jednotlivých smerov), kedy bolo nastavenie iné a kolóny tak nevznikali , resp boli výrazne redukované. Ďakujem
21. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že podnet sme preverili a požiadali sme o stanovisko správcu cestnej dopravnej signalizácie. Križovatka Račianska – Pekná cesta je riadená v dynamickom režime, ktorý zohľadňuje intenzitu dopravy a na základe počtu vozidiel prispôsobuje dĺžku zeleného signálu pre všetky smery. V súčasnosti je detektor pre ľavé odbočenie v poruche, z tohto dôvodu je nastavená pevná dĺžka zeleného signálu v trvaní 20 sekúnd. Z dôvodu zachovania preferencie električiek je v prípade prichádzajúcej električky skrátený zelený signál pre ľavé odbočenie, v dôsledku čoho vznikajú pred križovatkou dlhé kolóny. Správcu cestnej dopravnej signalizácie sme požiadali o opravu detektoru v čo najkratšom možnom termíne.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
21. december 2018

Peter M

Stale žiadna zmena, ako dlho trva oprava jedneho semaforu?
02. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. január 2019

Peter M

Stale nic nove. Dnes stali auta az po male krasnany. Neuveritelne...
18. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
07. február 2019

Eva Šafariková

Dobrý deň, rada by som reagovala na dopravnú situáciu na križovatke Račianska - Pekná cesta. Situácia je už naozaj kritická vzhladom na nezmyselné nastavenie intervalov na semaforoch. Rada by som upozornila aj na intervaly na 2 semaforoch, pri AB kozmetike a tiež pri Malých Krasňanoch. Tieto 2 semafory vôbec, ale vôbec nepridávajú na plynulosti premávky na račianskej, či už do mesta alebo z mesta v ranných a poobedných špičkách. Je nemysliteľné, aby semafory brzdili premávku cca 95% dopravy v prospech 5% ktorí odbočujú smerom do Malých Krasňan alebo z Malých Krasňan. Skúsenosť, ktorú som mala v upylnulých dňoch bola, že cca 50 aut muselo zastaviť na račianskej smer mesto na semafore Male Krasnany na cervenu, ale ziadne auto neodbocovalo ani do ani z Malych Krasnan na Raciansku. Toto iste sa deje aj na semafore pri AB kozmetike. Naozaj nerozumiem, prečo plynulosť premávky musíte umelo brzdiť nezmyselne nastavenými intervalmi s preferenciou obyvatelou podstatne mensieho sidliska Male Krasnany na ukor pôvodných Krasňan? Dalsiu negativnu skusenost mám z tohto týždna, kedy som na zelenu odbocila z Peknej cesty na Raciansku smer mesto a na kazdom dalsom semafore az po zvaračak som mala cervenu. Toto teda tiez asi nie je v poriadku. Dalsia moja otazka je: Prečo nemozu byť vypnute semafory na blikajucu oranzovu v časoch mimo špičky? Je teda naozaj nutne, aby o 22:30 boli semafory do Malych Krasnan a pri AB kozmetike v prevadzke stale? Dakujem a budem napato cakat na riesenie tejto situacie a tiez na vyjadrenie samospravy a magistratu.
09. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. jún 2021

Martin Uváček

Od roku 2019 žiadna reakcia zodpovedných. Výstavba v tejto oblasti pokračuje, odbočujúcich vozidiel doľava pribúda ale interval predĺžený nebol, taktiež nenastala žiadna úprava odbočovacieho pruhu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania