Zbúraný dom a nová výstavba bez povolení

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Viliam 30. augusta 2018

Jaskov rad, parcela 6420/2, Daniela Kralevich

Zburany dom bez povolenia a nova vystavba bez povolenia

04. september 2018

Viliam

Modelky mozu robit na Slovensku co si zachcu??
04. september 2018

Jerome

a štátny stavebný dohľad nebude?
14. september 2018

Jerome

Mily admin, je skorto uzatvarat podnet, po 16dnoch,preco nevyzvete MU Nove Mesto? Ved p.Kusy sa chvali, kolko podnetov cez Odkaz vyriesili.
17. september 2018

Andrej

okamzite nech urad kona,co ma toto znamenat? kto je vlastnik pozemku?
22. september 2018

Viliam

Na mieste sa pracuje veselo dalej
23. september 2018

Jerome

Treba to poslat KUSEMU!
23. september 2018

Jerome

alebo to poslite Novému času :)
27. september 2018

Marcel

Neviete ci je k tomuto nieco nove?
01. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnetom sa zaoberá oddelenie územného konania a stavebného poriadku.

Kancelária starostu
12. október 2018

Robert Puk

Tá už postavila jednu megastavbu 4 poschodovú bytovku na Sliačskej na hranici z lesoparkom.
12. október 2018

Jerome

Podnet 29.8.,admin, pourgujte Kanceláriu starostu, akosi im to dlho trva...
07. november 2018

Viliam

Ze by boli ludia na urade skorumpovany v prospech stavebnicky?
07. november 2018

Jerome

Urcite! kedze treti mesiac nereaguju,admin, vyzvite p.Kuseho opat! Dakujeme.
09. november 2018

Daniela Kralevich

Podme si ozrejmit situáciu bez toho, aby som musela písať z cudzích adminov.
Vzhladom na môj pozemok,ktorý mal ako prístup malé nevyhovujúce schody, som premýslala o prístupe cez pozemok mojho suseda, ktorý postavil spolu s dalsim susedom betonovú cestu potiahnutu po moj plot - bez akehokolvek povolenia a môjho súhlasu s hranicou pozemku. Návrh od nich znel : vecné bremeno prechodu a prejazdu a ja im,zato podarujem hornú čast môjho pozemku cca 500m2,, Dobrý obchod !!! co poviete ??. Nesúhlasila som. Fotky sú urobené práve z pozemku mojich dvoch susedov, s ktorých navrhom na podarovanie mojho pozemku som nesuhlasila:.. Zaujimavé vsak.?? Okrem toho sa na ich pozemku nachádza čierna stavba príjazdovej cesty bez ohlasky a akehokolvek povolenia, čierna stavba domu s 2 nadzemnými podlažiami a čierna stavba oporných murov.. Je toto v poriadku, aby tito ludia udavali mna???? Mam povolenie na rekonstrukciu domu, ktorého prednú cast to je 50% sa podarilo zachránit. Pri výmene okien v zadnej časti sa vytvorila vertikálne puklina, ktorú statik popísal , ako nemožnu na opravu a ohrozujúcu zivot.Zadna čast domu mala 80 rokov, navlhála a mala 10cm základ. bola postavená zmiesaninou kamena, eternitu a zateplená zajacinou. Preto putovala na úrad ohlaska na pristavbu na pôvodných základoch... To naozaj zijeme v krajine ,kde každý môže na každeho beztrestne kydat? Lebo si niekto dovolí nepodarovať svojich 500m 2 pozemku????????????
premavať sa po cudzom pozemku a fotit, pričom SAAAAAAAAAAAM porušuje zákony. !!!!!!!!!
ZIADAM, aby horeuvedené čierne stavby boli brané stavebným uradom NOVE MESTO BA 3, ako stavby k podnetu na prešetrenie.
Pozdravujem diskutujúcich Mgr. et. Bc. Daniela Kralevich
09. november 2018

Daniela Kralevich

Milý pán,Puk. zjavne Vaše priezvisko robí čest Vašej osobe, ked nedokážete nazvať ženu , ktorú zjavne poznáte inak ako TA..
12. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia oddelenia územného konania a stavebného poriadku bolo vypísané oznámenie o výkone štátneho stavebného dohľadu.

Kancelária starostu
12. november 2018

Viliam

Mila slecna cierna stavebnicka (nesudim podla oblecenia ; ) ) , pokial sa z povodnej stavby zbura aj stary zaklad, bez rozdielu centimetrov, zacina sa nova stavba, ktora podlieha novemu uzemnemu a stavebnemu povoleniu. Ked stavaju iny, automaticky mozem aj ja? Mal by tu platit rovnaky meter na vsetkych bezohladu na to ake a ci ma znamosti ako Vy slecna, ktora stavia kade tade nacierno.
12. november 2018

Viliam

Bol by som zvedavy kam a na zaklade akych dokladov bol vyvezeny ten eternit / azbest
13. november 2018

Viliam

Slecna Kralevich, co prosim chapete pod pojmom "pisat z cudzich adminov" ? LOL

Pridem na to ked budem Mgr. et. Bc.? : ))))
14. november 2018

Jerome

Menovana slecna si mysli, ze my ostatni sme fingovani :)
S pozdravom, Dr.Jerome :)
14. november 2018

Daniela Kralevich

Milý Viliam, sú ludia, ktorým nepomôže ani 8 titulov :-)
14. november 2018

Viliam

Slecna v ciernom, sveta pravda, palec hore za toto konstatovanie ; )
04. december 2018

Marcel

Uz mame za sebou tri mesiace od nahlasenia podnetu a stale tu nevidim konkretne vyjadrenie od samospravy... Vazeny admin, mozete prosim pourgovat kancelariu starostu?
vdaka
04. december 2018

Jerome

12.11.18

Podľa vyjadrenia oddelenia územného konania a stavebného poriadku bolo vypísané oznámenie o výkone štátneho stavebného dohľadu.

Dlhooo im to trva,asi schvalne
23. január 2019

Komtesa Komtesa

Viliam
to vazne azbest a eternit?
To znamena, ze slecna stavitelka zamorila azbestovymi vlaknami, vysoko karcinogennymi, teda azbestom, co spada do kategorie nebezpecny odpad, nielen vlastny pozemok, ale aj vedlajsie, a v ramci toho, ze vysypavala stavebny odpad k plotu dalsieho pozemku, a nasypavala ho do kontajnera pri plote dalsieho pozemku, tak este dalsie tri pozemky.....
slecna je vysoko senzibilna a nekasle uplne na beznych ludi, nesmotankovych, no som dost otravena, lebo jeden z tych plotov, kde slecna vysypavala azbest, je ten moj.....
24. január 2019

Jerome

Tento pripad este nie je ukonceny??
Ach,p.Kusy a Vas tim...
08. apríl 2019

Andrej

stale nic...
08. apríl 2019

Jerome

admin, dorazne urgujte ,to snad nemyslia vazne, ze od 12.11.2018 sa doslova vykaslali na obyvatelov...

12.11. kancelaria SLUBUJE !!
Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia oddelenia územného konania a stavebného poriadku bolo vypísané oznámenie o výkone štátneho stavebného dohľadu.

Kancelária starostu
03. jún 2019

Marcel

tak po deviatich mesiacoch od nahlasenia ziadny posun... Fakt by ma zaujimalo, ci aj k ostatnym temam na novom meste sa pristupuje takto laxne
03. jún 2019

Jerome

admin, v novembri sme Vas poziadali o urgenciu, hmmmje 3.juna!
03. jún 2019

Matej Šebej

@Jerome - podnet som naposledy opatovne posielal samosprave 8.4.2019; predtym 8.11.2018; podet opatovne posielam samosprave aj dnes.

Administrátor OPS pre MČ BaNM
11. jún 2019

Jerome

asi treba dat protest prokuratora
15. jún 2019

Patrik Molnár

Ved uz myslim slecna Kralevich nestavia, len sa jemne vyhraza okolitym babickam, ze ved stari ludia velmi casto nahle zomieraju...... Marne ju nahanaju elektrikari, lebo slecna cca pred tromi mesiacmi, este neracila platiti elektrinu od roku 2014, ale hadam ju uz zohnali a uhradila..... tak ved ked splni, co ma, nech si postavi, co chce......
15. jún 2019

Jerome

mily admin urgujte, zase rovní a rovnejší??
24. júl 2019

Marcel

vazeny admin, samosprava ignoruje Vase urgencie?
Skuste to prosim poslat rovno na p. Kuseho
24. júl 2019

Jerome

neuveriteľné, už takmer rok uplynul...dotknutí nech zavolajú Markízu!
25. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý den,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
07. august 2019

Etela

Zaujímavé!!! Oni dostali povolenie píliť múr mesta???!!!
11. august 2019

Patrik Molnár

Kto? kde to je? neviem to identifikovat
12. august 2019

Etela

Je to ta ista stavba !!!! Jaskovy rad. Slečna ma stavebny dozor vraj. A v jej vykope čo tam ma niekto ruší mestsky mur!
13. august 2019

Patrik Molnár

Slecna ma asi takych kamaratov, ze si moze robit co chce
14. august 2019

Jerome

Amin, preco neurgujete?

Odpoveď samosprávy
Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnetom sa zaoberá oddelenie územného konania a stavebného poriadku.

Kancelária starostu


oktober 2018, no hahaha

zvysoka ...na svojich obcanov...
21. august 2019

Patrik Molnár

Etela, po Vasom prispevku som sa o to zacal zaujimat a veci sa maju takto:
Slecna podnikatelka, bez akychkolvek povoleni, ci suhlasu Magistratu, ktory je majitelom menovaneho muru (ktory o danej veci, teda ze niekto bura oporny mur, na Jaskovom rade, nemal ani tusenia...), nevydal k tomu ziadne povolenie a nevie o tom, ze takuto cinnost tam niekto vykonava, a ani by zo statickych dovodov, vraj taketo povolenie nevydal.....) ....
Avsak slecna stavitelka, ma taketo veci na haku, najala si firmu, nacierno sa pripojili na stlp elektrickeho vedenia a zacali sa tam rypat, po vyzvani, aby predlozili prislusne dokumenty, odisli, neskor este prisiel nejaky radoby majitel firmy, a zacal tam robit vichor, ale na zaklade toho, ze bud predlozi prislusne dokumenty, alebo bude volana policia, sa stiahol tiez......
Este raz opakujem, je mozne, aby si tu robil kto chce co chce? Aj s majetkom, co mu nepatri?
Ved dobre, ked je to tak, ja si postavim, chaticku na nadvori hradu......
22. august 2019

Jerome

Admin, ako je mozne, ze starosta ignoruje tento podnet a robia si vrtulu z nas, obyvatelov??
26. august 2019

Etela

Slečna si robí z celé časti Nové mesto srandu. Opäť prišli chlapci a režu múr
27. august 2019

Zemanová

26.augusta sa situacia zopakovala. Robotnici zacali opat rezat mur, na cierno sa pripojili na elektrinu. Dvakrát bola volana policia. Po odchode elektrikarov sa drzo opat napojili, samozrejme na cierno, na druhom stlpe. Magistrat ziadne povolenie na taketo zasahy nevydal.
Kto toto konanie konecne zastavi?
Bude sa cakat na zrutenie zvysku oporného muru a svahu na ktorom su viacere domy?
Bude starosta a prislusne oddelenia miestneho uradu konat?
27. august 2019

Jerome

admin, je nemyslitelne, aby prislusny urad/!!/ 9 mesiaov nekonal a Vam neodpovedal!
Ostava asi len podnet na GP - necinnost uradu!
Dajte!
27. august 2019

Zemanová

v tejto chvili - o 12 tej prebieha búranie oporného múru na Jaskovom rade 165, pricom je vysoke riziko ohrozenia zosuvu podu na verejnu komunikaciu!
27. august 2019

Marcel

Tu jedine volat policiu...
27. august 2019

Zemanová

Na Jaskovom rade 165 prebiehajú neohlásené búracie práce oporného múru, ktorý tesne susedí s verejnou komunikáciou a ostatnými pozemkami. Oporný múr istí svah, na ktorom sú umiestnené viaceré rodinné domy. Podľa Magistrátu búranie nebolo nahlásené a Magistrát žiadne povolenie na tieto práce nevydal. Robotníci opakovane neoprávnene odoberajú elektrinu priamo zo stĺpa. Dňa 27.8.2019 bola dvakrát privolaná hliadka polície, ktorá konanie pozastavila. Avšak, ako sa zdá, stavitelia si aj napriek tomu môžu pokračovať vo svojvoľnom všeobecnom ohrozovaní. Žiadam preto opakovane o riešenie podnetu a o reakciu.
27. august 2019

Jerome

ADMIN, ziadajte odpoved od p.Kuseho, toto je neslychane!!
27. august 2019

Zemanová

Robotnici boli po opakovanych vyzvach na ukoncenie prac zatknuti. Bohuzial, vodorovne je mur podpileny
27. august 2019

Patrik Molnár

Neuveritelne..... takze obcania informuju magistrat - a nic, informuju starostu - a nic, volaju policiu - a nic... nacierno robena stavba je pripojena nacierno na stlp el. vedenia, kde vyhodia fazu, pridu z elektrarni a - nic, nadrzovku sa pracovnici napoja na iny elektricky stlp- a nic..... a ked uz po tyzdni, dvoch, maju okoliti susedia toho plne zuby, konecne pride niekto kompetentny, v ramci policie, a necha tych, co poskodili mestsky majetok, bez akehokolvek povolenia, opravnenia.... zatknut.... kde je chyba?
03. november 2019

Marcel

Tak mame za sebou rok od prvého nahlasenia, naozaj by ma zaujímalo ake kroky magistrát alebo mestská časť podnikla, aby tuto situáciu riesili. Zatiaľ tu nevidím žiadnu reakciu, okrem toho, ze bolo vypísané oznámenie o výkone štátneho stavebného dohľadu....
04. november 2019

Jerome

cakaju kym sa dom postavi a potom so smiesnou pokutou skolauduju
06. november 2019

Patrik Molnár

a preco nie, ved sa v tomto state delime na VYVOLENYCH a VYVALENYCH.... je ticho, ako keby sa nic nestalo, keby obycajny clovek stvaral podobne veci, tak uz ma na krku 5 trestnych oznameni ale tuto nie, ten mur je poskodeny, a ine...skoda hovorit
07. november 2019

Jerome

admin, urgujte aj p.Kuseho, je to hanebne
11. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za nové príspevky a fotografie. Oddelene územného konania a stavebného poriadku bolo v rámci podnetu opakovane kontaktované. Čakáme na ich vyjadrenie / stanovisko.

Kancelária starostu
11. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za nové príspevky a fotografie. Oddelene územného konania a stavebného poriadku bolo v rámci podnetu opakovane kontaktované. Čakáme na ich vyjadrenie / stanovisko.

Kancelária starostu
12. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia zodpovedného pracovníka z oddelenia územného konania a stavebného poriadku v danej veci stavebný úrad vykonal niekoľko obhliadok, štátnych stavebných dohľadov, nariadil zastavenie stavebných prác a zároveň od roku 2017 vyzýva stavebníka na doloženie chýbajúcich dokladov na základe, ktorých bude možné podané žiadosti stavebníka posúdiť.

Kancelária starostu
12. november 2019

Jerome

nariadil zastavenie...a?? preco urad nekontaktoval aj Policiu?
15. november 2019

Patrik Molnár

Velmi divne, uz ta cierna stavba, no povedzme, ale to rezanie muru, bez povolenia, opravnenia, bez toho, aby statne organy vobec o tom vedeli, ani telekomunikacie o tom nic nevedeli, vyjazd z elekrarne, kde bol nacierno napojeny pristroj, a vyhodil fazu, a o chvilu zas sa napojil na druhy stlp, KTO KONKRETNE zaplati? uz aj policajne zlozky sa do toho zaangazovali, uplne nadrzovku, ako keby isiel niekto podrezat mur hradu, a nikto nic..... ziadne trestne oznamenie a nieco podobne? co je sudruzka nieco ako NASI ludia?
15. november 2019

Jerome

je to skandalozne a myslime si, ze novomestsky stavebny urad sa nesprava kompetentne...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania