Prechod zabijak

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený
meno
Emil Krátky 05. septembra 2018

Dobrý deň Väzení kompetentní, prosím kedy si niekto všimne nebezpečenstvo na Udernickej ulici a to konkrétne za budovou Viena gate? Developeri vybudovali chodníky a ostala len mala prekážka medzi nimi a to plot. To už naozaj nikto nerozmýšľa? Mame sa naučiť lietať? Prosím robte niečo. Alebo sa choďte vy s malým dietatom pokúsiť tam vôbec prejsť. Na plote bol donedávna oznam o zákaze a manipulacii s plotom “sukromne vlastníctvo” to je sukromne vlastníctvo viac, ako život ohrozených ľudí?

03. február 2019

Erik Schweighofer

Len chcem pridat info, ze je to majetok "obyvatelov Vienna Gate" a akakolvek snaha o odstranenie plota zo strany developera novych chodnikov skoncil neuspesne pokial viem. Preto to bolo aj oblepene tymi papiermi o vlastnictve, aby sa to niekto nepokusil "vyriesit". Argumenty su vzdy tie iste a to ze im budu ludia "zavadzat" pri vyjazde z garazi... Co pisem je len z pocutia, bohuzial tiez tade vlacime kocik :(

Admin, da sa to opat poslat na magistrat, s urgenciou o vyjadrinie ? ( mozno po volbach niekto odpovie).
04. február 2019

Michal Haman

Podnet bol preposlaný Magistrátu.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
04. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že podnet ostal neriešený, je však v plnej kompetencií Stavebného úradu Petržalka.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: MÚ Petržalka
29. júl 2019

Erik Schweighofer

Toto je vyborne a take slovenske... Urady si to kazdych x mesiacov prehodia, vyzvu a pripadne poslu postu a realita je taka ze krizovatka udernicka / kopcianska v nedohladne, za chvilku tam mame X novych projektov a najnovsie si uz Vienna gate zacina stavat betonove zatarasy, aby zabranil pripojeniu projektu Petralske dvory III. etapa na verejnu komunikaciu ktoru maju pri vstupe do garazi... (ide asi o cca 20 aut z parkovacich miest, ziadna cesta ci premavka). Ale co cakat, ked urady nie su schopne nicoho... Do kedy bude toto mesto akceptovat a poslusne pritakavat takemuto stavebnemu bordelu?
31. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet, o stanovisku Vás budeme informovať.
21. august 2019

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
20. september 2019

JanaH

Velmi divny je ten developer Petrzalske dvory. Najprv si postavy chodnik, ktory ukonci do plotu susedneho pozemku (za ktorym je cesta ). potom postavi objekt c.3, z ktoreho cestu zase nevedie priamo na Udernicku, ale ukonci ju zase do plotu susedneho pozemku. A napokon ma postavit krizovatku, ktora je podmienkou kolaudacie, a krizovatka zase nikde. A zkolaudovane,ludia tam byvaju. Toto nie je normalne.
20. september 2019

Erik Schweighofer

No ono to bolo troska inak. Stavebne povolenie daaavno pred tym ako sa zacalo nieco stavat (pravoplatne, bez namietok) bolo s pripojenim sa na tu cestu, kde ziaden plot a barikady nemaju byt. Ci to je dobre riesenie z pohladu dopravy neviem posudit ale povolene to bolo takto ... To nie je sukromna cesticka, to je komunikacia a tym padom majitel nemoze zakazat aby sa sused pripojil ked tak urci prislusny urad... Z pohladu prava je to uplne jasne, akurat vymozitelnost pokryvkava a preto sa moze diat to co sa deje... A krizovatka, tak tu maju maslo na hlave vsetci. Od uradov, ktore zaviazali developera postavit ju na pozemkoch ktore nevlastni ani developer ani mesto (mc), cez samotneho developera ktory si to mal vsimnut a pravdaze namietat, az po majitelov tych mini pozemkov (vienna gate, zsr, atd...) ktory sa nechceli dohodnut a blokovali to.. Preto sa to kolaudovalo ako sa kolaudovalo... Ta podmienka tam ale stale je a celok stale nema a ani nebude mat kolaudacne rozhodnutie kym krizovatka nebude... Ale krizovayka sa uz pohla v poslednych mesiacoch, a pokial spravne sledujem uradne tabule, pozemku su vysporiadane (mesto si ich prenajalo od majitelov) a stavebne povolenie je pravoplatne od leta 2019... Ci a kedy sa ide stavat netusim, kedze tu len byvam a nemam ziadne prepojenia na zucastnene strany sporov....
28. január 2020

Jozef

plot bol odstraneny a chodnik dorobeny. chyba este prechod pre chodcov.
29. január 2020

JanaH

Plot , ktory je majetkom VG bol odstaneny bez povolenia majitela, chodnik betonovany bez suhlasu majitela, bola privolana policia, podane trestne oznamenie. Komunikacia(cesta) je sukromny pozemok ludi , ktory maju vo VG byty a objekt bol skolaudovany vratane oplotenia, cize Fredriksson urcite nema stavebne povolenie na chodnik. Jedna sa o trestny cin. Stavebne povolenie na semafor je platny od juna a Fredriksson stale nic nestavia. Tolko k tomuto 'developerovi'.
30. január 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.