Nepojazdný poľský Saab zo Súmračnej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Lukáš Bartošovič 09. septembra 2018

Miesto na parkovacej ploche poblíž bloku Súmračná 10-16 je už nejakú dobu zaujaté starším čiernym Saab-om 900 s poľskými registračnými značkami. Vozidlo je momentálne nepojazdné z dôvodu minimálne jednej sfúknutej pneumatiky (ľavá predná). Z poľského Saab-u zatiaľ nič nevyteká. Verejne dostupná databáza prístupná z adresy http://www.skp.sk/#xl_xr_page_cudzozemskepoistovne umožňuje zistiť iba to, že vozidlo nemá platný poľský ekvivalent nášho PZP. Na čelnom skle a ani tabuľkách s evidenčným číslom nie sú zrejmé nálepky potvrdzujúce platnosť emisnej alebo technickej kontroly (nachádzajú sa tam len nálepky s hologramom, ktoré slúžia ako ochranný prvok proti nezákonnej manipulácii s tabuľkou EČV).

15. september 2018

jass

Tu majú zjavne nejakého zaťaženca na nepojazdné Saaby, donedávna som tam vídaval dva iné s nejakou značkou z východnej konferencie (Snina alebo niečo +-), jeden dlhodobo bez pohybu s naloženými pneumatikami vnútri. Zaťaženec však nevie dať vozidlá do poriadku; technicky pojazdného, ani administratívneho, prichádza tak z jeho strany len k zavlečeniu na vzácne verejné priestranstvo (parkovisko, verejnú komunikáciu).
Aj pre takýchto potom ostatní dostávajú pokuty, keď nevedia nájsť vhodné miesto k zaparkovaniu ani v okruhu 500-1000m od vlastného obydlia.

Pred 4 rokmi vyhral ružinovský starosta opätovne svoju stoličku jedinou bezzubou hláškou, vraj u nás narastá počet cezpolných (tuším upresnil že z východu), zaberajúcich naše sídliskové parkoviská ich početne naťahanými a odstavenými vozidlami. To bolo všetko, čo počas jeho éry s nimi a pre nás spravil = nič.
30. september 2018

Lukáš Bartošovič

Podnet mozete UZAVRIET. Dnes som sa bol pozriet na Sumracne vrakovisko a polsky Saab som uz na nom nenasiel. Zhruba na jeho mieste sa nachadza iny Saab, ktory vsak zatial nemozno oznacit ako vrak.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania