Dlhodobo zavretý obchod s chovateľskými potrebami

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení

Zaslal: Michal, 10. septembra 2018

Dobrý deň, chcel by som nahlásiť problém s dlhodobo zavretým obchodom s chovateľskými potrebami. V obchod je vidieť cez výklad už rôzne chrobáky, hmyz, larvy.

13. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, miestnym šetrením sme zistili, že nebytový priestor v ktorom bola umiestnená prevádzka predajne Pet Store je vo vlastníctve spoločnosti Bricom, ktorá je z dôvodu úpadku pod správou správcom konkurznej podstaty. Vo veci sme zistili, že správca domu, v ktorom je daný nebytový priestor už v roku 2017 požiadal vtedajšiu správkyňu konkurznej podstaty spoločnosti Bricom o vyriešenie problému s uloženým krmivom, ktorá vyčistenie priestoru prisľúbila. Napriek prísľubu tak neurobila. Následne správca zistil, že správu konkurznej spoločnosti prevzala iná spoločnosť, ktorej po vzájomnom dohovore s mestskou časťou Brtislava-Petržalka zaslal výzvu k urýchlenému vyčisteniu priestoru bývalej predajne Pet Store a to najneskôr do konca mesiaca september 2018. V prípade, že v danom termíne nebude vyčistenie priestoru vykonané, mestská časť na základe dohovoru so správcom bytového domu požiada o vykonanie opatrení príslušné štátne orgány a to Regionálny úrad verejného zdravotníctva a Regionálnu veterinárnu a potravinársku správu vo vzťahu k súčasnému správcovi konkurznej podstaty spoločnosti Bricon. Mestská časť chce týmto zároveň oceniť ústretovosť a spoluprácu správcu bytového domu pána R. pri riešení danej veci.“


Mestská časť Bratislava-Petržalka

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.