Zamedzenie vjazdu a pojazďovaniu chodníka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení

Zaslal: PaloP, 11. septembra 2018

Prosím o zamedzenie vjazdu na chodník na jednom z vyznačených miest (červené X). Bežne sa parkuje v dvoch radoch pri výmenníkovej stanici (zelené autá). K týmto miestam prichádzajú v smere zelenej šípky. Žiaľ v poslednej dobe sa zase niekto raz prekonal (červené auto) a rozhodol sa vytvoriť nový trend v parkovaní. Navyše k miestu prichádza v smere červenej šípky, čím na rohu paneláku vytvára nebezpečnú kolíznu situáciu. Je to v mieste detského ihriska. Ide o prvú lastovičku a som presvedčený že veľa času davovej psychóze nebude treba a budeme mať zaparkované autá po celej dĺžke červenej šipky a ako dôsledok zničenú zeleň, ohrozené deti. Prosím zabezpečte, aby sa naše deti mohli bez obáv pohybovať po chodníkoch vo vnútrobloku

Auto v modrom ráme je OK - firma montovala hrací prvok

Ďakujem

21. september 2018

Odpoveď samosprávy

Na základe miestnej obhliadky mestská časť pristúpi k spracovaniu situácie organizácie dopravy s umiestnením regulačných stĺpikov zabraňujúcich prejazdu vozidiel po chodníku s tým, že priestor pred trafostanicou ostane zatiaľ prístupný. Navrhnutú organizáciu dopravy prerokujeme so zástupcom Krajského dopravného inšpektorátu (KDI). Po získaní záväzného súhlasného stanoviska (KDI) a povolenia príslušného cestného správneho orgánu pre určenie použitia dopravného značenia (Hlavné mesto SR Bratislava) pristúpime k realizácii dopravných opatrení. Situáciu budeme monitorovať a v prípade nežiaduceho pojazďovania chodníkov uzavrieme aj prístup k trafostanici (zo severnej časti).



Oddelenie územného rozvoja a dopravy miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka.
11. november 2018

Peter Havasi

URGENT: Parkovacia politika na Vavilovovej ulici

Ako jeden z vodicov ktori parkuju v danej lokalite s podnetom zo dna 11.09.18 zasadne nesuhlasim nakolko priestor v oblasti transformacnej stanice je dostatocne siroky.

Parkovacie miesta na ulici Vavilovova su tak katastrofalne poddimenzovane ze som nuteny podanim a riesit tento podnet.

Tymto ziadam o okamzite zacatie riesenia parkovacej politiky na ulici Vavilovova a Farskeho.

Pokial zamedzite pristup parkovania vedla transformacnej stanice, som nuteny tuto vec medializovat. Nikde na svete sa neparkuje na takyto vulgarny sposob, kde v zime zeny na lade su nutene rucne odtlacat cudzie vozidla blokujuce vyjazd z parkovacieho miesta!!! Podnet vznikol na zaklade lastovicky ale nikto sa nezaujima nad zablokovanou ulicou, znemoznenym odvozom smeti a ujmami na zdravi z tlacenia vozidiel!
12. november 2018

Margaret Bednarikova

Ako vodic ktory parkuje v danej lokalite s vyssie uvedenym riesenim zasadne nesuhlasim nakolko priestor v oblasti transformacnej stanice je dostatocne siroky. Podla aktualneho zakona, vodic smie zaparkovat na chodnik pokial zostane zostane dostatocny priestor aby okolo auta mohli prejst chodci s kocikom. A chodnik ako vidite je dostatocne siroky. Parkovacie miesta na ulici Vavilovova su katastrofalne poddimenzovane. Pokial zamedzite pristup parkovania vedla transformacnej stanice, bubdem nuteny spustit peticiu a kontaktovat media!!! Nikde na svete sa neparkuje na sposob TETRIS, kde v zime zeny na lade odtlacaju niekolko tonove vozidla blokujuce vyjazd z parkovacieho miesta!!!

Tymto ziadam o okamzite zacatie riesenia parkovacej politiky na ulici Vavilovova a Farskeho ulici. Nie primitivnym zamedzovanim pristupu ale vytvaranim NOVYCH PARKOVACICH MIEST!!!
12. november 2018

Margaret Bednarikova

Ako vodic ktory parkuje v danej lokalite s vyssie uvedenym riesenim zasadne nesuhlasim nakolko priestor v oblasti transformacnej stanice je dostatocne siroky. Podla aktualneho zakona, vodic smie zaparkovat na chodnik pokial zostane zostane dostatocny priestor aby okolo auta mohli prejst chodci s kocikom. A chodnik ako vidite je dostatocne siroky. Parkovacie miesta na ulici Vavilovova su katastrofalne poddimenzovane. Pokial zamedzite pristup parkovania vedla transformacnej stanice, bubdem nuteny spustit peticiu a kontaktovat media!!! Nikde na svete sa neparkuje na sposob TETRIS, kde v zime zeny na lade odtlacaju niekolko tonove vozidla blokujuce vyjazd z parkovacieho miesta!!!

Tymto ziadam o okamzite zacatie riesenia parkovacej politiky na ulici Vavilovova a Farskeho ulici. Nie primitivnym zamedzovanim pristupu ale vytvaranim NOVYCH PARKOVACICH MIEST!!!
14. november 2018

Margaret Bednarikova

Pokial ste si to nevsimli, tak parkovanie na ulici Vavilovova je PRISERNE! Mali sa tu riesit NOVE parkovacie miesta uz roky dozadu a nie zufalym vodicom branit v parkovani na miestach sposobom typickym pre celu Petrzalku aj Stare Mesto. Vedla tych aut sa da uplne normalne prejst aj s kocikom, takze nikto nikoho realne neohrozuje. A co sa tyka deti, tak tie nech si behaju na ihrisku, ktorych je tu viac ako dost. To ze tam tie auta stoja, je len vysledok toho ze uz sa nemaju kam inam postavit! Ak chcete rezervovat chodniky iba pre chodcov, tak dajte ludom moznost parkovat na urcenych parkovacich miestach a nikto nebude nuteny parkovat na chodniku. Okrem toho ze vznikli parkovacie miesta vedla PEN GYMU, ktore pouzivaju predovsetkym ludia z Wolkrovej, sa v tejto oblasti nepridali ziadne parkovacie miesta. Na Vavilovovej by sa dali vyhrat desiatky novych parkovacich miest keby sa zreorganizovala politika statia na parkovisku a parkovisko by sa rozsirilo zrusenim zelenej plochy medzi parkoviskom a chodnikom. V U-ckach je dostatok zelene na vencenie deti aj psov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania