Údržba cyklotrasy Pri starom letisku

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Martin Bak 24. septembra 2018

Dobry den
Cyklopruhy na ceste Pri starom letisku po celej dlzke od krizovatky s Prijazdnou az po OC Vajnoria su dlhodobo neudrziavane - prerastajuce kriky, plaziva burina, kamienky a strk, drobiaci sa asfalt kvoli prejazdu tazkych nakladnych aut do/z Ravenu, zle vyspadovanie a stojaca voda, niekedy aj klince ci ostre predmety - to vsetko robi cyklopruhy prakticky nezjazdne.
S pozdravom

24. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.


Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory

24. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Martin Bak,

ďakujeme za podnet,ktorý ste nám poslal.Správcom komunikácie Pri starom letisku je magistrát. Údržba je v ich kompetencií. Údržbu cyklotrasy pravidelne zabezpečuje v rámci možností (zametanie HAKOm, orezy konárov a kosenie buriny prerastajúcej do trasy), po odbočku za Ravenom hospodárska správa MÚ Vajnory svojimi zamestnancami.Z prevádzkových dôvodov nie je možné čistiť celý úsek každý deň. Prejazd a odbočovanie ťažkých kamiónov pri vjazde do premysleného dvora firmy Raven je zakázané značkou B 27b ”Zákaz odbočovania vľavo”. Mestskí policajti to pravidelne kontrolujú a porušenie zákazu pokutujú. Aj vďaka tomu sa poškodzovanie cyklochodníka kamiónmi znížilo.

13. október 2018

Michal G

Za vsetko sa môžete poďakovať firme Raven. Aj keď sa to uprace, vydrží to maximálne 2 dni, a znova je tam bordel.

"Mestskí policajti to pravidelne kontrolujú a porušenie zákazu pokutujú. " - nie ... vôbec, možno tam boli zopár krát ale toto jednoducho nie je pravda. Ved tam neustale denne prejdu desiatky plne nalozenych kamionov cez tu cyklocestu. Je uplne zdemolovana a ak sa toto nezmeni, nic ju nezachrani, ani to, ked ju budete kazdy druhy tyzden opravovat..je to strata penazi.

Prečo nemá za povinnosť čistiť/opravovať úsek firma Raven, ktorá ho demoluje?
22. február 2020

Martin Uváček

Po zime by si cyklotrasa zaslúžila pozametať. Kríky už orezané sú. Len to blato a kamienky.
23. február 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Martin U,
aktualizáciu podnetu preposielam na magistrát,

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
24. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, ubezpečujeme vás však, že na ňom pracujeme a o riešení vás budeme informovať.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
09. apríl 2020

Martin Uváček

Momentálne je cyklotrasa vzorne pozametaná.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.