Vrakové trio z Priekop, Vol. 2

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Lukáš Bartošovič 24. septembra 2018

Jeden vrak zmizol (Nissan Terrano) - ďalšie tri čakajú na podobný osud. Všetky pekne spolu pri pokútnom pneuservise v lokalite Priekopy. Druhým predmetným vozidlom je dodávka Renault Kangoo v modrozelenej metalíze. Podobne ako jeho strieborný sused, vozidlo vyzerá relatívne obstojne, nie je ani veľmi špinavé a pneumatiky sa zdajú byť OK. Renault má neplatné kontroly EK a TK (obe vypršali v apríli tohto roku), taktiež neplatnú zmluvu PZP (Uniqa, do 30.05.2018). Obe tabuľky EČV sú inštalované (ale dobre schované zvyšnými dvoma vrakmi) a vozidlu reálne prislúchajú - BA-192TK. Ďalšie údaje: r.v 2008, VIN VF1KC1EVF39298823, EK SKIi 883 574.

28. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská časť Bratislava Ružinov vykonáva údržbu na komunikáciách, ktoré sú zaradené do siete miestnych komunikácii III. a IV. triedy a boli Mestskej časti Bratislava – Ružinov zverené do správy protokolom z roku 1992. Predmetná vozovka NIE JE zverená do správy mestskej časti. V zmysle Štatútu hl. mesta SR Bratislavy môže mestská časť vynakladať finančné prostriedky iba do svojho majetku resp. majetku mesta Bratislavy, ktorý jej bol zverený do správy.

Podnet postupujeme Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava do pozornosti na posúdenie/vybavenie.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
23. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že na vozidlo bola dňa 4.10.2018 vylepená výzva na odstránenie vozidla v lehote 60 dní.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. november 2018

Lukáš Bartošovič

Dobry den, dakujem, je dobre, ze podnet aktivne riesite. Snad sa potom zaciatkom decembra dockame odstranenia/odjazdu aj tohto Renaultu, jeho susedia uz zmizli.
07. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vozidlo sa pri obhliadke dňa 4.1.2019 nachádzalo na mieste. Bude zaslaná žiadosť na odstránenie vozidla oprávnenej spoločnosti.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. február 2019

Lukáš Bartošovič

vozidlo sa dna 17.02.2019 este nachadzalo na mieste, ale predpokladam, ze jeho dni su zratane a odtahovka sa uz chysta...
30. marec 2019

Lukáš Bartošovič

odstranit, odstranit, odstranit... kedy?
05. máj 2019

Lukáš Bartošovič

vraky z podnetov 57934 a 57938 zmizli vcelku promptne, len tomuto sa nejako nechce...
10. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
na základe Vašej aktualizácie bol podnet znovu odoslaný magistrátu so žiadosťou o aktualizáciu.

Petra Kňazeová
admin pre Ružinov
10. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, na jeden z tých vrakov je vypísaná objednávka na jeho odstránenie. Vlastník, tým, že zablokoval vozidlo ďalšími dvoma „vrakmi“, takto zabránil jeho odstráneniu, nakoľko odťahová spoločnosť má iba naťahovaciu plošinu a takto zablokované vozidlo nemá možnosť v úzkej ulici naložiť. Takže, teraz bude musieť mesto vylepiť 60 dňovú výzvu aj na tie dve vozidlá, a potom odtiahnuť všetky naraz, ak si ich vlastní medzitým neodstráni sám.

S pozdravom

Sekcia životného prostredia
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
24. máj 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, dakujem za vysvetlenie, potvrdil sa moj predpoklad, ze ide o jeden z nemala bratislavskych vrakov, kde (sa) majitel aktivne brani odtahu
odtahovej sluzbe by sa zislo nieco taketo
25. jún 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, mozno by bolo dobre pozriet sa trochu blizsie na isteho Ctirada Rozuma, ktory vlastni/prevadzkuje prilahly pokutny autoservis (pneuservis)
biele vozidlo za predmetnym vrakom je oznacene logom/napisom jeho firmy a tak ako uvadzate, umyselne blokuje odtahovku
to iste biele vozidlo mozno vidiet na fotke z 18. novembra, kde je zaparkovane ako "poistka" proti odtahu
19. august 2019

Edita Višvaderova

Vozidlo tam stale stoji
21. august 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
28. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne informovali Oddelenie životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Budeme kontaktovať vlastníka vozidla. Na vozidlo vylepíme výzvu na odstránenie do 60 dní.

S pozdravom

Oddelenie životného prostredia
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania