Poľná necesta

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Zaslal: Martin, 01. októbra 2018

Dobrý deň. Na konci pozemku na Dorasteneckej 35A začal vyrastať nový dom. Predpokladám, že na získanie stavebného povolenia stále platí podmienka prístupovej cesty k pozemku. Je normálne, že materiál na stavbu sa vozí po poli nákladnými autami vrátane betónu a betónovej pumpy? To niekto schválil, alebo je to iniciatíva stavebníka? Na fotografii je vidno kopy zatuhnutého betónu vyliateho na kraji pola, takže okrem udupávania pôdy nákladnými autami dochádza aj k znečisteniu mimo staveniska. Prosím o vyjadrenie, či je takéto konanie správne, prípadne zjednajte nápravu. Ďakujem.

02. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.



Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory
09. október 2018

Martin

Vážená samospráva. Po tom poli sa premávajú aj osobné autá s robotníkmi dennodenne, dováža sa ďalší materiál, pole sa naďalej ničí a udupáva do hladka. Prvé poschodie už stojí, o pár dní sa bude liať strop.... Dokedy budete čakať? Až bude stáť strecha a podnet prestane byť aktuálny sám od seba? Ja viem, že je pár dní do volieb a už len kúri a svieti, kým posledný nezhasne svetlo, ale toto treba riešiť hneď a nie až po voľbách. Ďakujem
18. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Martin ,
ďakujeme za podnet. Podnet sme preverili okrskári Mestskej polície. Podľa ich zistenia staviteľ má stavebné povolenie na realizovanie stavby na danom pozemku. Zároveň stavebník sľúbil betónový odpad odstrániť v najbližšej dobe. Budeme to monitorovať.
Okrskári tiež zistili, že k novostavbe nejazdia vozidlá po poli, ale využívajú už existujúcu poľnú cestu, ktorá je vo vlastníctve PD Vajnory. Stavebník sa vyjadril, že poľnú cestu, ktorá patrí PD Vajnory po vzájomnej dohode, môže v potrebnom čase využiť na zásobovanie stavebným materiálom za priaznivého počasia.



Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
18. október 2018

Martin

Dobrý deň. Dosť ma prekvapuje keď hovoríte, že sa využíva existujúca poľná cesta. Nie nevyužíva sa poľná cesta, ale ujazdená časť ornej pôdy na jazdu a otáčanie! Na tom mieste nikdy poľná cesta nebola a ak niekto ujazdí pole a vznikne tým viditeľná cesta neznamená to, že sa nejazdí po poli. Každý, kto nahliadne do satelitných máp zistí, že žiadna cesta tam nikdy nebola. Ja len pevne verím, že PD Vajnory to pole dá orbou do pôvodného stavu.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.