Parkovanie na chodníku


V riešení
meno
Anonymný užívateľ 03. októbra 2018

Na novo vyasfaltovanom chodníku, ktorý spája Šancovú s Tržnicou parkujú taxíky priamo v jednej polovici chodníka (na úrovni vstupu do Železničiarskej nemocnice) tak, že ich chodci musia obchádzať. Pýtala som sa taxikára, či mu je jasné, že parkuje na chodníku, pokojne mi odpovedal , že áno. Predtým boli na chodníku piktogramy, ktoré upozorňovali na to, že je to chodník pre chodcov, dnes tam chýbajú. Napriek tomu je to nehoráznosť takto parkovať! Obyvateľ tejto časti mesta má nahrádzať poriadkovú políciu?! Žiadam o zabezpečenie kontroly dodržiavania poriadku a ochranu chodcov!

01. august 2019

Odpoveď samosprávy

V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania